Anasayfa

Avrupa’nın En Güzel 7 Şehiri

İçerik

18 gün sürecek olan Avrupa Turu programlarımızda Avrupa’nın birbirinden güzel 18 ülke ve 27 şehri hep birlikte keşfediyoruz. Avrupa sürprizlerle dolu ilginç şehirlerin bulunduğu bir kıtadır. Birçok Avrupa şehri, gelen turistlere farklı heyecanlar yaşatmaktadır. Her biri yeni bir maceraya sürükleyen bu şehirlerde hızlı ve macera dolu bir gezi için Otobüsle Avrupa Turlarına katılmak, en kapsamlı ve en ucuz Avrupa turunu yapabilmek için en iyi fırsattır. Aynı anda çok fazla yeri keşfetme imkanının yanı sıra Avrupa şehirlerini yakından tanıma fırsatını da Otobüsle Avrupa Turlarında bulabilmekteyiz. Avrupa’da görülmesi gereken 23 şehirden bazıları büyüklük, tarih ve görülmesi gereken yerleri bakımından diğerlerinden daha ön plandadır. Avrupa’nın en güzel şehirlerini Avrupa Turunda En Güzel Şehirler blogumuzda hep birlikte görelim.

 

Barcelona

Avrupa Turunda Görülecek En Güzel Şehirler arasında Barselona ilk sıralarda. Katalan Özerk Bölgesi’nin başkenti ve İspanya’nın en büyük ikinci şehri olan Barselona, farklı mimari yapısı, tarihi ve kültürel özellikleri, geçmişi yansıtan ikonik eserleri ile beraber modern yapısının bir araya gelmesiyle oluşan turistik şehirlerden biridir. Barselona’da görülebilecek pek çok önemli eser vardır. Bunlar arasında özellikle La Sagra de Familia, en meşhur yapılardandır. Barselona’da ünlü mimar Gaudi’nin imzasını taşıyan pek çok eser vardır. Tam anlamıyla birer sanat eseri olan bu yapılar Barselona’nın simgesel yapılarıdır. Yine Nou Camp ve Barselona Müzesi gibi yapılar da Barselona turunda görülmeye değer modern yapılara örnektir. (bkz. Barselona Gezi Rehberi)

Avrupa Turunda Görülecek En Güzel Şehirler
Avrupa Turunda Görülecek En Güzel Şehirler

Paris

Tüm Avrupa’yı karış karış gezdiğimiz Avrupa Turu programlarımızda en fazla vakit geçirdiğimiz Avrupa şehri Paris’tir. Peki neden Tourbulance Paris’e bu kadar önem veriyor ve en uzun süreyi Paris’e ayırıyor?

Avrupa Turunda görülecek en güzel şehirler dendiğinde aklımıza gelen noktalardan bir tanesi kesinlikle aşkın ve sanatın başkenti Paris. Paris dendiğinde aklımıza ilk gelen ve sadece Avrupa değil dünyanın en ünlü yapılarından biri olan Eyfel Kulesi, dünyanın en büyük sanat müzesi Louvre Müzesi, Montmartre’de Sacre Coeur Bazilikası, dünya modasının kalbi Şanzelize Caddesi ve Orsay Müzesinin yanı sıra görülmesi gereken bir çok yeri ile birlikte Avrupa’da gerçekten ruhu olan bir başkent. (bkz. Paris Gezi Rehberi)

 

Roma

Avrupa Turunda görülecek en güzel şehirler arasında Roma her zaman bulunur ve bulunmalıdır. Eski dönem antik tiyatrolarından Kolezyum’un bulunduğu şehir olan Roma’da gezginlerin ilgisini çekebilecek birbirinden ilginç pek çok yapı bulunmaktadır. Yine bir diğer sembolik yapı olan Aşk Çeşmesi de Avrupa turunda Roma’ya uğramak için sebepler arasında bulunmaktadır. Her yıl çok sayıda turistin akın ettiği bu yapılar, Roma şehrinin sembolleri arasında bulunmaktadır. 

Roma, dünya üzerinde bir ülkeyi bünyesinde bulunduran tek şehir. Bu ülke hepimizin bildiği üzere Vatikan. (bkz. Roma Gezi Rehberi)

 

Prag

Çekya’nın başkenti ve en büyük şehri olan altın şehir Prag, Avrupa Turu programlarımızın değişmez rotalarından bir tanesi. Avrupa’nın kalbi ve masallar şehri olarakta bilinen Prag’da; Karl Köprüsü, Prag Köprüsü, Eski Kent Meydanı (Old Town), Astronomik Saat Kulesi, Dans Eden Ev (Dancing House) ve John Lennon Duvarı görülmesi gereken başlıca yerler.

Ayrıca ünlü şair Nazım Hikmet’in de bir süre eserlerini yazdığı ve vakit geçirdiği Cafe Slavia’yı masallar şehri Prag’da görebilirsiniz. (bkz. Prag Gezi Rehberi)

 

Budapeşte

Köprüler şehri Budapeşte, Tuna Nehri’nin ikiye ayırdığı Buda ve Peşte bölümlerinden oluşuyor. Avrupa Turuda görülecek en güzel şehirler arasında her zaman yerini koruyan bir başka şehir Budapeşte’de görülmesi gereken birçok harika yer sizleri bekliyor. Budapeşte’de görülmesi gereken yerler; Buda Kalesi, Parlamento Binası, Aziz Stefan Bazilikası, Zincir Köprü, Balıkçı Tabyası, Gellért Tepesi, Kahramanlar Meydanı, Andrássy út Caddesi, Vaci Utca Caddesi, Terör Evi Müzesi, New York Cafe, Tuna Kıyısındaki Ayakkabılar. (bkz. Budapeşte Gezi Rehberi)

 

Amsterdam

Avrupa Turunda görülecek en güzel şehirler, sırada Amsterdam var. Hollanda’nın başkenti olmasına rağmen ülke yönetiminin merkezi Lahey’dir. Özgürlükler şehri ve bisikletler şehri olarak bilinen Amsterdam, sanat ve eğlence açısından Otobüsle Avrupa Turlarımızda her zaman bizleri kendine hayran bırakmaya devam ediyor.

Amsterdam Kanalları, Dam Meydanı, Van Gogh Museum, Rijksmuseum, Red Light District (Kırmızı Fener Mahallesi), Vondelpark, Anne Frank Evi, Bloemenmarkt (Çiçek Pazarı) ve Madame Tussauds Müzesi Otobüsle Avrupa Turu programlarımızda Amsterdam’da görülmesi gereken yerlerde bazıları. (bkz. Amsterdam Gezi Rehberi)

 

Venedik

İtalya’nın gondolları ve maskeleri ile meşhur romantik şehri Venedik, Avrupa Turunda görülecek en güzel şehirler arasında yine ilk sıralarda yerini alıyor. Otobüsle Avrupa turu programlarımızda göreceğimiz ve keşfedeceğimiz Venedik’e eminiz tekrar gelmek isteyeceksiniz. (bkz. Venedik Gezi Rehberi)

Avrupa’nın en eski buzul gölleri arasında bulunan Bled Gölü, ejderhalar şehri Ljubljana, kravatın başkenti ve en eski eczanenin de bulunduğu şehir olduğu ileri sürülen Zagreb, Otobüsle Avrupa Turunda görülecek diğer şehirlerden. Otobüsle Avrupa Turunda görülecek 27 şehirden bazılarını sizler için derledik fakat bu 7 şehir dışında göreceğimiz ve keşfedeceğimiz Avrupa Turunda Görülecek En Güzel Şehirler arasında 20 harika şehir daha var. (bkz. Otobüsle Avrupa Turu Tur Programı)

Son Yazılar
Bilgi Alın    Sosyal Medya'da Paylaş

    × Rezervasyon Oluştur