BilgiOtobüsle Avrupa Turu Mu Yoksa İnterrail Mı?Otobüsle Avrupa Turu Mu Interrail Mı ?

 

Bu blog yazımızda Otobüsle Avrupa Turu ile interrail arasında ne gibi farklar vardır ve hangisini yapmak daha mantıklıdır bu konulardan bahsedeceğiz.

1.POGRAM VE KONAKLAMA:

İnterrail yapacak bir kişinin çok detaylı araştırmalar ve planlamalar yapması gerekirken Otobüsle Avrupa Turu programımızda bu planlamalar sizler için Tourbulance tarafından yapılmaktadır. (bkz. Otobüsle Büyük Avrupa Turu Günlük Tur Programı )

Otel konaklamaları Otobüsle Avrupa Turu programlarımızda Tourbulance tarafından planlanmakta ve hazırlanmaktadır. 2 kişilik odalarda 3* ve 4* otellerde kalacağınız programlarımız boyunca konaklama için herhangi bir çalışma yapmanıza gerek kalmaz.

2.VALİZ VE SIRT ÇANTASI:

Trenle Avrupa Turu daha çok bilinen adıyla interrail sistemini Otobüsle Avrupa Turu programlarımıza göre kıyasladığımızda önümüze çıkacak en büyük farklardan bir tanesi de Otobüsle Büyük Avrupa Turu programımız boyunca katettiğimiz yaklaşık 10.000 kilometrelik mesafeyi trenle katedecek olmanızdır. Trenle Avrupa Turu yapmanın ortaya çıkaracağı en yorucu durum ise 15 günlük interrail biletiniz süresince yapacağınız gezilerde 15 günlük eşyalarınızı da sürekli yanınızda ya da sırt çantanızda taşımak zorunda kalmanızdır. Evet trenle yapılan yolculuklar mistik ve gizemlidir fakat böyle kapsamlı bir Avrupa Turu için çok yorucu olmaktadır.

Otobüsle Avrupa Turu programımızda 18 günlük seyahatimiz boyunca bütün eşyalarımız Tourbulance tur otobüsü tarafından taşınacak olup sizlere sadece seyahatin tadını çıkarmak kalacak. (bkz. Tur Otobüslerimiz Hakkında )

Programımız boyunca sizlere hediyemiz olan sırt çantalarına gerekli olan birkaç adet pratik eşyanızı koyarak seyahatlerimizde eşya taşıma yorgunluğundan da kurtulmuş olacaksınız.

3.MALİYETLER:

Tourbulance Otobüsle Avrupa Turu programlarında ulaşım ve konaklama ile birlikte diğer hizmetler için ödenen miktar dışında sadece kişisel harcamalarınız için paraya ihtiyacınız vardır. (bkz. Otobüsle Büyük Avrupa Turu Ne Kadara Mal Olur? )

İnterrailda ise tren biletinin yanı sıra konaklama ve ulaşım için de ödemeler yapmanız gerekir. Tourbulance otellerini toplu olarak aldığı için daha uygun fiyatlara sizlere sunarken bireysel otel rezervasyonlarınızda ciddi miktarlar ödeyebilirsiniz.

Korkutucu bir diğer durum ise internet üzerinden bireysel olarak yapacağınız otel rezervasyonlarında otele gittiğinizde sıkıntı yaşama ihtimalinizdir.

2019 yılında sadece 15 günlük interrail biletinin gençler için 454 euro, yetişkinler için 590 euro olduğunu düşünürsek, trenle yapacağınız yolculuk boyunca konaklama ve şehir içi ulaşım gibi diğer maliyetlerde eklendiğinde, Tourbulance 18 Gün 17 Ülke 23 Şehir Otobüsle Avrupa Turu interraile göre çok daha makul ve mantıklıdır.

4.DOSTLUK VE ARKADAŞLIK:

İnterrail ile gerçekleştireceğiniz bir Avrupa Turunda yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz fakat Otobüsle Avrupa Turu programlarımızda yabancılık çekmeyeceğiniz, paylaşacağınız ve yardımlaşabileceğiniz sizden başka bir otobüs dolusu arkadaşınız olacak.

Bu arkadaşlarınızla yemeğinizi paylaşırken birlikte fotoğraflar çekecek, eğlenecek ve unutulmaz dostluklar kuracaksınız.

Tourbulance her zaman ifade ettiğimiz gibi sadece bir tur şirketi değildir. Hayallerine dokunabildiğimiz binlerce katılımcımızla birlikte kocaman bir aileyiz. Bu bilinç ve sevgiyle Tourbulance her yıl daha da büyümekte ve ailesini genişletmeye de devam etmektedir.

5.SERBEST ZAMAN VE ÖZGÜRLÜK:

Otobüsle Avrupa Turu programları hakkında yanlış bilinen bir bilgi ise Otobüsle Avrupa Turu programlarında serbest zaman ya da özgür zaman olmadığı yönündedir. Bu yanlış bilgiden dolayı serbest ve özgür zamana sahip olabilmek adına yorucu interrail planlarına giren birçok kişi vardır.

Tourbulance tur programlarını diğer şirketler gibi planlamaz. Otobüsle Avrupa Turu programlarımız süresince rehber ve tur koordinatörlerimiz eşliğinde yapılacak 1 ila 3 saat arasındaki panoramik şehir turları dışında kalan bütün süre serbest zaman olarak katılımcılara verilmektedir.

Programlarımızda panoramik şehir turlarımızdan sonra serbest zaman tanınmasının en büyük sebebi katılımcılarımızın kendi seyahat zevklerine göre harcayabilecekleri özgür zamanlarının da olabilmesidir. Çünkü kimimiz müze gezmeyi severken kimimiz eğlenmeyi kimimiz ise dinlenmeyi tercih edebiliriz…

 

Bu 5 madde yapacağınız seyahat planı için umarız faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

Tourbulance Mutfak Ekibi 🙂

 

OTOBÜSLE AVRUPA TURU PROGRAMLARIMIZ

OTOBÜSLE BÜYÜK AVRUPA TURU

           BAŞVURU YAP !

BENZER YAZILARIMIZ

https://www.tourbulance.com.tr/otobusle-buyuk-avrupa-turu-ne-kadara-mal-oluyor/

https://www.tourbulance.com.tr/otobusle-buyuk-avrupa-turu-gunluk-tur-programi/

Tourbulance Mı Diğerleri Mi ?

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacak. Gerekli Alanlar * ile işaretli.