Otobüsle Avrupa Turu 2024

ÇOK SATAN
2024 yılı 18 Gün 27 Şehir Plus Büyük Avrupa Turu erken rezervasyonda 1890 € yerine 1590 €. 290 € ön ödeme yaparak rezervasyon oluşturabilir; kalan ücreti tura 2 ay kala ve tur günü olmak üzere 2 taksitle ödeyebilirsiniz.
Bilgi
 • Destinasyon

  Büyük Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turu,

 • Başlangıç Noktası

  İstanbul

 • Bitiş Noktası

  İstanbul

OTOBÜSLE AVRUPA TURU
18 GÜN 17 ÜLKE 27 ŞEHİR

2024 yılı Tourbulance Büyük Avrupa Turu programlarımız tur tarihine kadar vade farksız taksit imkanı ile sizi bekliyor. Türkiye’nin en eğlenceli ve en kapsamlı gençlik Avrupa turu programları için erken rezervasyon indirimi başladı. (Bkz. Tourbulance Yorumları)

18 Gün 27 Şehir Plus Büyük Avrupa Turu 1890 € yerine 1590 €. Yeşil pasaport ve vize sahiplerine 50 euro indirim.

Tourbulance, Büyük Avrupa Turu programlarında yer alan 18 ülke ve 27 şehir ile Türkiye’nin en kapsamlı otobüsle Avrupa Turu programlarını her yıl binlerce gence en uygun fiyat ile sunmaktadır. Seçilmiş başkentlerde yapılan 9 gece konaklama fırsatı ile ayrıca Türkiye’nin en konforlu Avrupa turudur. Tourbulance, Büyük Avrupa Turları AB standartlarında gerçekleştirilmektedir. 2020 model-üstü lüks ve donanımlı otobüslerle gerçekleştirdiğimiz programlarımızda konaklamalar ise 2 kişilik odalarda yapılmaktadır. 2 otobüs kaptanı, 1 rehber ve 1 acente yetkilisi programlarda misafirlerimiz için görevli olarak bulunmakta, samimi ve butik bir anlayışla katılımcılarımızın her ihtiyacı için 18 gün boyunca görev yapmaktadır. Programlarımız AB yol, ulaşım ve trafik kuralları baz alınarak hazırlanmış olup görevli kadrolar yetkin kişilerden seçilmektedir.

Otobüsle Avrupa Turu

2024 TUR TARİHLERİ 

2024 yılında 3 farklı tarih seçeneği ile Tourbulance otobüsleri Avrupa’yı karış karış gezmeye ve gezdirmeye devam edecek. Avrupa’ya otobüsle tur tarihlerimiz:

 • 1 TEMMUZ – 19 TEMMUZ  

ERKEN REZERVASYON FIRSATI

18 Gün 17 Ülke 27 Şehir Avrupa Turu 1890 € yerine 1590 € olarak siz sevgili katılımcılarımıza sunulacaktır ancak kampanya için kontenjan sınırlıdır. 

Gezilecek Şehirler

Tourbulance rehber ekibimizin özenle hazırladığı ve planladığı Otobüsle Büyük Avrupa Turu programlarımızda, Avrupa’nın en güzel 27 şehrini geziyor ve keşfediyoruz. Görülecek şehirler:

 1. KAVALA
 2. SELANİK
 3. HALKİDİKİ
 4. ÜSKÜP
 5. BELGRAD
 6. BUDAPEŞTE
 7. VİYANA
 8. PRAG
 9. FLORANSA
 10. SOFYA
 11. KÖLN
 12. AMSTERDAM
 13. VOLENDAM
 14. ZAANSE SCHANS
 15. BRUGGE
 16. PARİS
 17. BARSELONA
 18. NİCE
 19. CANNES
 20. MONTE CARLO
 21. PİSA
 22. ROMA
 23. VATİKAN
 24. VENEDİK
 25. LJUBLJANA
 26. BLED GÖLÜ
 27. ANDORRA LA VELLA

eyfel kulesi

Gezilecek Ülkeler

18 gün sürecek olan Avrupa turu programlarımız süresince birbirinden güzel 17 Avrupa ülkesini geziyor ve keşfediyoruz. Görülecek ülkeler:

 1. Avusturya
 2. Macaristan
 3. Çekya
 4. Kuzey Makedonya
 5. Sırbistan
 6. Yunanistan
 7. Bulgaristan
 8. Almanya
 9. Belçika
 10. Slovenya
 11. İspanya
 12. Hollanda
 13. İtalya
 14. Fransa
 15. Monaco
 16. Vatikan
 17. Andorra

paris turu

AVRUPA TURU KONAKLAMA YAPILACAK ŞEHİRLER

Tourbulance, Büyük Avrupa Turu süresince birbirinden güzel 9 farklı Avrupa şehrinde konaklama yaparak Türkiye’nin en fazla konaklama yapan otobüsle Avrupa Turu şirketi olma ünvanını 2024 yılında da koruyoruz. Konaklama yapacağımız en güzel 9 Avrupa ülkesi ve şehri:

 1. SELANİK
 2. BUDAPEŞTE
 3. PRAG
 4. LJUBLJANA
 5. AMSTERDAM
 6. PARİS
 7. BARCELONA
 8. BELGRAD
 9. ROMA

Büyük Avrupa Turu Ödeme

En çeşitli ve en kolay ödeme yöntemlerini katılımcılarımıza sunuyoruz.

1. Euro ya da TL olarak ödeme yapabilirsiniz.
2. Kredi kartına Tek Çekim Ödeme yapabilirsiniz.

Büyük Avrupa Turu Fiyata Dahil Olanlar

 • Sırt Çantası
 • Tourbulance Bilekliği
 • Şehir Haritaları
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • 9 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Panoramik Şehir Turları (Rehber Eşliğinde)
 • Şehir Vergileri
 • Konaklama Vergileri
 • Gümrük & Otoban Vergileri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası

*** Otobüsle Avrupa Turu programlarımızda bütün katılımcılarımızın yanlarında 1 adet orta boy bavul(65*40*25*cm) ve araç içine 1 adet sırt çantası ya da benzer boyutta el çantası alma hakkı vardır.

paris turu

Büyük Avrupa Turu Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Konaklama Harici Kahvaltılar (9 gün)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Gidiş – Dönüş Venedik Vapuretto Ücreti (20 Euro)
 • Schengen Vize Ücreti (210 €)
 • Kaybolma durumunda buluşma yerine kadar olan ulaşım masrafı veya her türlü ülkeye geri dönüş masrafı
 • Vize Sigortası (Opsiyonel) – (Vize reddi durumunda tur ücretinin tamamı iade edilir.) 100 Euro

2024 Otobüsle Büyük Avrupa Turu Programlarımıza Özel Ve Yeni Eklenen Şehirler

2024 yılında 3 farklı tarihte gerçekleştireceğimiz Avrupa’ya otobüsle tur programlarımıza geçtiğimiz yıllardan farklı olarak eklenen Avrupa şehirleri:

 • Floransa (İtalya)
 • Andorra La Vella (ANDORRA)
 • Volendam (HOLLANDA)
 • Zaanse Schans (HOLLANDA)
 • Halkidiki (YUNANİSTAN)

Otobüsle Büyük Avrupa Turu Tur Programı

Otobüsle Avrupa Turu Katılış Noktaları & Saatleri

1) 21:00 İstanbul Anadolu Yakası Kadıköy Evlendirme Dairesi
2) 22:00 İstanbul Avrupa Yakası Mecidiyeköy Qnb Finansbank Mecidiyeköy Şubesi Önü

** Tahmini varış saatleri yol ve trafik durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Verilen saatlerden minimum 20 dakika önce buluşma noktalarında olunmasını önemle rica ederiz.

1. GÜN: İstanbul

Tourbulance otobüsle Avrupa turu, saat 22:00’da İstanbul’da (Anadolu Yakası & Avrupa Yakası) belirlemiş olduğumuz noktalardan dahil olacak katılımcılarımızla buluşmamızın ardından ilk destinasyonumuz olan Selanik’e doğru yolculuğumuzla başlıyor.

Gece saatlerinde İpsala sınır kapısına varıyor, pasaport ve gümrük işlemlerimizden sonra Kavala üzerinden Selanik’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

2. GÜN: Kavala – Selanik

Sabah erken saatlerde Kavala’da meşhur Kavala kurabiyesini tatmak ve kahvaltı yapmak için mola veriyoruz. Molamızın ardından Kavala Limanında vereceğimiz molamız ile birlikte Kavala ziyaretimizi tamamlıyoruz.

Kavala’yı gerimizde bırakarak Yunanistan’ın en güzel sahillerinden biri olan Halkidiki’ye ulaşıp burada yüzme molası veriyoruz. Yüzme molamızın ardından Selanik kentine doğru yola çıkıyoruz.

Selanik gezimizde ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret edeceğiz. Avrupa seyahatimize Atamızın huzuruna çıkarak başlayacağız. Selanik Turumuzda; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya gözlerini açtığı Atatürk Evi Müzesi, şehrin simgelerinden biri olan Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış fakat Selanik Yunanistan’a geçtiğinde beyaza boyanarak vaftiz edilen Lefkos Pirgos (Beyaz Kule) göreceğimiz yerler arasında.

Selanik gezimizden sonra dinlenmek için otelimize geçiyoruz.

3. GÜN: Üsküp

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrasında Selanik kentini arkamızda bırakarak Makedonya’nın başkenti Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Makedonya’nın en büyük meydanlarından biri olan Üsküp Meydanı, Büyük İskender Heykeli, Kiril Alfabesi yazarlarının heykeli, Davut Paşa Hamamı ve Üsküp Kalesi(panoramik) göreceğimiz yerler arasındadır. Üsküp’te yapacağımız gezimiz sonrasında Orta Avrupa’nın en güzel şehirlerinden bir tanesi olan Budapeşte’ye hareket ediyoruz.

Otobüsle Avrupa Turu

4. GÜN: Budapeşte

Otobüs yolculuğumuz ve verdiğimiz molalar sonrasında sabah saatlerinde Avrupa Birliği’nin resmi sınırı olan Macaristan’ın başkenti, Orta Avrupa’nın incisi Budapeşte’ye varıyoruz.

Budapeşte Turumuzda; İsmini şehirde Hristiyanlığı yayan kişi olarak bilinen Gellert Sagredo’dan alan ve Budapeşte manzarasının en güzel olduğu, harika fotoğraflar çekebileceğimiz Gellert Tepesi ile başlıyoruz. Gellert Tepesi’nden Buda & Peşte olarak şehri ikiye ayıran Tuna Nehrini ve ayrı ayrı bu iki bölümü de görmek mümkün. Gellert Tepesi ve çektiğimiz harika fotoğrafların ardından bir sonraki durağımız Balıkçılar Tabyası’na hareket ediyoruz.

Şehrin en güzel panoramik manzarasını seyredebileceğimiz bir başka nokta Balıkçılar Tabyası, Orta Çağda çevresinde balık pazarı olması, tarihleri süresince yaşadıkları savaşlarda buradaki balıkçı kabilelerden çokça destek gördüklerinden onların anısına buraya Balıkçılar Tabyası (Fisherman’s Bastion) ismi verilmiş. Balıkçılar Tabyası ve hemen arkasındaki 13.yy’da yapılmış harika bir kilise olan, Kanuni Sultan Süleyman döneminde cami olarak da kullanılmış Matyas Kilisesi’ni de gördükten sonra bir sonraki durağımız olan Kahramanlar Meydanı’na hareket ediyoruz.

Kahramanlar Meydanı ve Milenyum Anıtı Macaristan tarihini şekillendiren birçok lider ve komutanın heykellerine ev sahipliği yapıyor. Kahramanlar Meydanı ve Milenyum Anıtını hep birlikte gezdikten sonra belirlemiş olduğumuz saatte tekrar buluşarak otelimize geçiyoruz.

Dileyen katılımcılarımız otelimizde istirahat ederek dileyen misafirlerimiz de rehberimizin şehirle ilgili vereceği bilgiler ve yönlendirmeler ışığında Tourbulance şehir haritamız ile Budapeşte’yi bireysel ve kendi zevkine uygun olarak gezebilme şansına sahipler.

Budapeşte’nin harika akşamlarını ve ışıl ışıl manzaralarını görebileceğimiz keyifli ve bir o kadar da romantik Tuna Nehri tekne turu talebe ve isteyen katılımcılarımıza özel olarak yapılabilmektedir. (Tura dahil değildir.) Dileyen katılımcılarımız için Ruin Pub (Yıkıntı Pub) kültürü ile ünlü harika Budapeşte gece hayatı.

5. GÜN: Viyana

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Budapeşte’ye veda ediyor ve bir sonraki destinasyonumuz olan Viyana’ya doğru hareket ediyoruz. Avusturya’nın ve sanatın başkenti Viyana’ya giriş yapıyoruz.

Otobüsle Avrupa turu Viyana gezimizde; Viyana’nın kalbi Stephansplatz’da yer alan ve şehrin en önemli özgürlük simgesi olan Aziz Stefan Katedrali, Graben Caddesi’nde yer alan ve Veba salgını sırasında hayatlarını kaybeden 75.000 kişinin anısına kral tarafından yaptırılan Veba Anıtı, Hofburg İmparatorluk Sarayı Bahçeleri, Parlamento, Viyana Belediye Binası göreceğimiz yerler arasında.

Panoramik şehir turumuzdan sonra katılımcılarımıza Viyana denilince aklımıza ilk gelen şeylerden biri olan Schnitzel deneyebilmeleri ve fotoğraf çekebilmeleri için serbest zaman veriyor ve tekrar buluşmak üzere dağılıyoruz.

Serbest zamanımızın ardından tekrar buluşarak Çekya’nın başkenti Prag’a doğru hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Prag’daki otelimize yerleşiyoruz. Dileyen katılımcılarımız otelimizde günün yorgunluğunu atabilirken dileyen katılımcılarımız ise Prag gece hayatını deneyimleyebilme şansına sahipler.

Prag Turu 2024

6. GÜN: Prag

(Prag’da tur otobüsümüz haftalık yasal dinlenme süresi olan 24 saatini tamamlayacak)

Güne gözümüzü masallar şehri Prag’da açarak başlıyor ve otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından Old Town (Eski Şehir) bölgesine geçiyoruz.

Tourbulance otobüsle Avrupa turu Prag şehir gezimizde; Prag’ın tarihi kent merkezi olan Old Town, dünyanın en eski üçüncü fakat çalışabilir durumda olan tek saati Astronomik Saat, tarihi kent meydanında yer alan masalsı kuleleri ile bir Protestan kilisesi olan Tynn Kilisesi ve tarihi binalarla süslü masalsı Prag sokakları gezeceğimiz yerler arasında.

Panoramik şehir turumuzdan sonra katılımcılarımıza Prag’ı kendi seyahat zevklerine göre gezebilmeleri adına serbest zaman tanıyoruz. Bu serbest zamanda John Lennon Duvarında fotoğraf çekebilir; Franz Kafka Müzesi’ni gezebilir ya da Smetana’nın Moldao eserini açarak Nazım Hikmeti yad etmek için Cafe Slavia’da bir fincan kahve içebilirsiniz.
Tourbulance saat 22:00’da önceden planlamış olduğumuz noktada tekrar buluşarak Prag’a veda ediyor ve Almanya’nın Köln şehrine doğru harekete geçiyor.

7. GÜN: Köln –  Brugge

Sabahın erken saatlerinde grubumuzla birlikte Almanya’nın Köln şehrine ulaşıyor ve hemen ardından panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Köln Turumuza başlıyoruz.

Almanya’nın en büyük ve en eski Katolik katedrallerinden biri olan ve sadece yapımı 632 yıl sürmüş olan Köln Katedrali ile Köln gezimize başlıyor ve Köln turumuza devam ediyoruz. Rehberimizin vereceği saatte Köln’de belirlemiş olduğumuz noktada tekrar buluşarak Brugge’e hareket ediyoruz.

Belçika; Flaman Bölgesi, Valon Bölgesi ve Brüksel Başkent Bölgesi olmak üzere 3 bölümden oluşuyor. Flaman Bölgesinde yer alan Brugge; çikolataları, dantelleri, Orta Çağdan kalma binaları ve kanalları ile Belçika’nın en güzel destinasyonu olmasının yanı sıra Kuzey’in Venedik’i olarak da bilinmekte. Brugge Turumuzda; şehrin kalbi sayılan ve içinde Belfry Çan Kulesi ile birlikte birçok tarihi binayı, kafeleri ve restoranları da barındıran Grote Markt (Büyük Meydan) göreceğimiz yerler arasında.

Panoramik şehir turumuzdan sonra katılımcılarımıza alışveriş yapabilmeleri, fotoğraf çekebilmeleri ve kanal turu yapabilmeleri adına serbest zaman veriyoruz. Önceden belirlemiş olduğumuz noktada tekrar toplanarak Hollanda’nın başkenti, özgürlükler şehri Amsterdam’a hareket ediyoruz. Amsterdam’a varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz.

Roma turu

8. GÜN: Volendam – Zaanse Schans – Amsterdam

Güne gözlerimizi erken saatlerde açıyor, sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak ilk olarak Hollanda’nın meşhur yel değirmenlerini görmek için Zaanse Schans’a daha sonra harika evlerin bulunduğu ve nefis Balık & Cips’lerin yapıldığı Volendam’a gidiyoruz.
Rehberimiz ve ekip koordinatörümüzün eşliğinde Zaanse Schans’da meşhur yel değirmenlerini, Volendam’da ise balıkçı evlerini gezdikten sonra Amsterdam gezimize başlıyoruz. Dünya’da Çin’den sonra bisiklet kullanımının en fazla olduğu ülke olan Hollanda sizleri bu konuda çok şaşırtacak. (Bkz. Otobüsle Avrupa turu Amsterdam gezi rehberi)
Bisiklet ve özgürlükler şehri Amsterdam turumuza; ismini de almış olduğu şehrin tarihi ve turistik sembollerine ev sahipliği yapan Dam Meydanı ile başlıyoruz. Meydanda yer alan balmumu heykel müzesi Madam Tussauds Müzesini gezebilme şansına sahibiz.

Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Amsterdam turumuzu tamamladıktan sonra katılımcılarımız rehberimizin vereceği bilgilendirmeler ile şehir gezisine ve fotoğraf çekmeye devam edebiliyorlar.

Amsterdam şehri de tıpkı Venedik gibi kanalları ile meşhurdur. Dileyen katılımcılarımız kanallarda tekne turu yapabilirler. Verilecek serbest zaman sonrası Amsterdam gezimizi tamamlayarak önceden belirlemiş olduğumuz noktada buluşuyor ve aşkın şehri Paris’e yolculuğumuz başlıyor.

9. GÜN: Paris

Otobüsle Avrupa turu programlarımızın en heyecan verici yolculuklarından biri tabi ki Paris yolculuğumuz. Bu şehir sanat, moda ve aşkın başkenti. Sabah saatlerinde Paris’e varıyor ve gözlerimizi Eyfel Kulesi’nde açıyoruz.
Yaklaşık 2 gün boyunca doya doya gezeceğimiz Paris’te ilk günümüzde; Paris’in hatta Fransa’nın en önemli sembolü haline gelmiş olan Eyfel Kulesi, Seine Nehri, dünyanın en önemli moda merkezlerinden biri olan ünlü Şanzelize Caddesi, Fransızlar tarafından ulusal sembol olarak kabul edilen Zafer Takı ve Fransa’nın en büyük ikinci meydanı olan Concorde Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz.

Trocadero Meydanı ve Parkı’ndan ışıklar içinde Eyfel Kulesi manzarasını izleme ve etrafında bulunan yeşil alanda vakit geçirme şansı bulacağız.

10. GÜN: Paris

Tourbulance otobüsle Avrupa turu programımızda, bir Paris sabahına merhaba diyoruz. Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Paris Turumuza devam etmek üzere otelimizden ayrılıyoruz.

Paris’te ikinci günümüzde Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa tablosu başta olmak üzere dünyanın en değerli eserlerine ev sahipliği yapan yine dünyanın en büyük müzesi olan Louvre Müzesi’ni görme şansımız oluyor.

Katılımcılarımıza vereceğimiz Tourbulance Paris haritası ve Paris metro ağını gösteren broşür ile kendi seyahat zevklerine göre gezebilmeleri adına serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin yapacağı bilgilendirme doğrultusunda katılımcılarımız serbest zamanlarında ara sokaklarda güzel bir fincan kahve içebilir; Seine Nehri Tekne Turu yapabilir; Eyfel Kulesine çıkarak rüya şehir Paris’i birde yukardan görebilirler.

Yaklaşık 2 günlük Paris gezimizden sonra rehberimizin belirleyeceği noktada buluşarak Paris’e elveda diyor ve Andorra’ya hareket ediyoruz.

barselona turu

11. GÜN: Andorra La Vella – Barselona

Paris’in ardından Barselona rotamız öncesi dünyanın en küçük ülkelerinden biri ve vergisiz ülke olarak bilinen Andorra’ya ulaşıyoruz. Andorra La Vella’da alışveriş için serbest zaman. Vergisiz ülke Andorra’da alışverişimizin akabinde öğleden sonra diğer bir rüya şehir Barselona’ya ulaşıyoruz.

Tourbulance otobüsle Avrupa turu Barcelona turumuzda bitmeyen kilise olarak da bilinen ve yapımı 1882 yılında başlamasına rağmen hala devam eden La Sagra da Familia ilk göreceğimiz yerlerden. Barselona için birçok eser bırakmış olan Gaudi, La Sagra da Familia’nın inşaasının 43. yılında “İşverenim aceleci değil’’ cevabını vermiştir. Sagra da Familia gezimiz ve fotoğraf çekiminin ardından otelimize yerleşiyoruz.

Rehber ve koordinatörlerimizden Tourbulance Barselona haritası ile birlikte ulaşım ve gezi rotası hakkında bilgilendirme alarak Katalonya’nın başkenti Barselona’yı kendi seyahat zevkinize göre de doya doya gezebilirsiniz.

Katalonya Meydanı ve ünlü La Ramla Caddesi’nde vakit geçirebilir; Barselona futbol takımının kutsal mabedi Nou Camp’ı görebilir ve fotoğraflar çekebilirsiniz. Sizlere bir masalın içine girmiş hissi yaratacak olan Park Güell Barselona’da görülecek yerler arasında. Barselona ulaşım sistemi olarak çok gelişmiş bir şehir ve metro ağı neredeyse şehrin her yerine gidiyor.

12. GÜN: Barselona

(Tur otobüsümüz haftalık yasal dinlenme süresi olan 24 saatini tamamlayacak)

Yeni güne gözlerimizi Barselona’da açmamızın ardından, sabah kahvaltımızı otelimizde yapıyor ve ardından otelimizden ayrılıyoruz. Barselona’da tam gün serbest zaman.

Tourbulance önceden belirlemiş olduğumuz noktada buluşup Barselona’yı da geride bırakarak Güney Fransa şehirlerinin en güzeli Nice şehrine hareket ediyor.

Otobüsle Avrupa turu devam ediyor…

13. GÜN: Nice – Monte Carlo

Sabah saatlerinde kahvaltı için Cannes’te mola veriyoruz. Cannes Film Festivali kırmızı halısında vereceğimiz fotoğraf molasından sonra Cannes sokaklarında kısa bir serbest zamanımız olacak. Cannes’ı gerimizde bırakırken Fransız Rivierası’nın en güzel şehri Nice’ye ulaşıyoruz.

Nice gezimizde hem dar sokaklarda güzel bir gezinti yapabilir hem de kendimizi Akdeniz’in serin sularına bırakabiliriz. Eşsiz sahillerde birçok su sporu yapma imkânıyla birlikte deniz kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Serbest zamanımızın ardından belirlenen noktada buluşarak Avrupa’nın en küçük ama en zengin ülkesi olan Monte Carlo’ya (Monaco) hareket ediyoruz.

Monaco GP’nin yapıldığı, Formula 1 yarışlarının düzenlendiği sokaklarda lüks yaşamın uç noktasını görebilecek, gece hayatını deneyimleyebilme şansı yakalayacağız. Monte Carlo gezimizden sonra gece saatlerinde buradan ayrılıyor ve turumuzun en çok beklenen ve merak edilen ülkelerinin başında gelen İtalya’ya doğru yola çıkıyoruz.

İtalya Turu

14. GÜN: Pisa – Floransa

Sabah saatlerinde vereceğimiz kahvaltı molasından sonra İtalya’nın Pisa kentine ulaşıyoruz.

Tourbulance Pisa gezimizde rehberimizin anlatımlarıyla Pisa Kulesi, Pisa Katedrali, Saint Giovanni Vaftizhanesi ve Camposanto gezimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra Pisa Kulesini düzeltmek isteyenlerin fotoğraf çalışmasının ardından önceden belirlemiş olduğumuz noktada buluşarak Rönesans’ın başkenti olan Floransa’ya hareket ediyoruz.

Arno Nehri etrafında kurulu olan Floransa Old Town bölgesinde yapacağımız gezimiz sonrasında öğlenden sonra İtalya’nın başkenti Roma’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize varıyor ve istirahate çekiliyoruz. Dileyen katılımcılarımız otelden ayrılarak Roma gece hayatını görebilme şansına sahipler. (Bkz. Otobüsle Avrupa turu Roma gezi rehberi)

15. GÜN: Vatikan – Roma

Güzel bir Roma sabahına merhaba diyerek otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası dünyanın en küçük ülkesi olan Vatikan’a hareket ediyoruz. Vatikan gezimizde St. Peter Meydanı ve St. Peter Bazilikası görülecek yerler arasında.

Vatikan gezimizin ardından Roma’yı gezmeye devam ediyoruz. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz grup gezimizde; Cem Sultan’ın esir tutulduğu Sant’Angelo, turistler ve özellikle yerel halk için bir toplanma ve vakit geçirme noktası olan İspanyol Merdivenleri, dilekler tutarak bozukluklar atacağımız Aşk Çeşmesi ve tarihte çok kanlı bir yere sahip olan birçok insan ve hayvanın katledildiği Kolezyum göreceğimiz yerler arasında. Roma şehir turumuzun ardından katılımcılarımıza kendi seyahat zevklerine göre Roma’yı gezebilmeleri için serbest zaman veriyoruz.

Saat 22:00’da önceden belirlemiş olduğumuz noktada tekrar toplanarak Venedik’e hareket ediyoruz.

prag turu

16. GÜN: Venedik – Ljubljana

Tourbulance sabahın erken saatlerinde İtalya’nın en güzel şehirlerinden kanalları, gondolları ve maskeleri ile herkesi kendine hayran bırakan Venedik’e ulaşıyor.

Venedik gezimizde St. Marco Meydanı ve Bazilikası ile birlikte masalsı Venedik sokakları ve köprülerini görüp dar sokaklarda kaybolarak keşfetmenin tadına varıyoruz. Grup gezimizin ardından Gondol Turu için katılımcılarımıza serbest zaman veriyor ve önceden belirlemiş olduğumuz noktada tekrar toplanarak Venedik’ten ayrılıyor ve Slovenya’nın en güzel doğal alanlarından biri olan Bled Gölü’ne gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz kendilerini Bled Gölünün turkuaz sularına bırakabilir. Buradaki zamanımızı tamamlayınca Ljubljana’da bulunan otelimize geçip dinlenmeye çekiliyoruz. (Bkz. Otobüsle Avrupa turu Ljubljana gezi rehberi)

17. GÜN: Ljubljana – Belgrad

Sabah alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Ljubljana şehir merkezine geçerek şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ljubljana Nehri etrafında kurulu olan çok tatlı ve küçük bir kent olan Ljubljana şehri tarihi pazar alanı, Triple ve Dragon Köprüleri ile sizleri kendine hayran bırakacak.

Ljubljana şehir gezimizden sonra yola çıkarak akşam saatlerinde Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a gidiyoruz. Akşam saatlerinde Belgrad’da otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz kendilerini Belgrad’ın hareketli gece hayatına bırakabilir ve eğlenceli bir akşam yaşayabilirler.

18. GÜN: Belgrad – Sofya

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği noktaya inşa edilen Belgrad kalesini ziyaret ediyoruz. Fotoğraf molamızın ardından tekrar yola koyulup Otobüsle Avrupa Turu programımızın son durağı olan Sofya’ya doğru hareket ediyoruz. Bulgaristan sınır kapısında geçiş işlemlerinden sonra grubumuzla birlikte Sofya’ya ulaşıyoruz.

Otobüsle Avrupa turu Sofya gezimizde; Bulgaristan Patriği’ne ev sahipliği yapan ve dünyanın en büyük Ortodoks katedrallerinden biri olan Aleksander Nevsky Katedrali ve Vitosha Bulvarı görülecek yerler arasında. Sofya gezimizden sonrasında grubumuzla önceden belirlemiş olduğumuz noktada tekrar buluşarak Kapıkule Sınır Kapısı’na yani Türkiye’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

19. GÜN: İstanbul

Sabah saatlerinde (kapı yoğunluğuna bağlı olarak) İstanbul’a varıyor ve katılımcılarımızla vedalaşıyoruz. Unutulmaz anılarla ve edindiğimiz bir otobüs dolusu dostumuzla otobüsle Avrupa turu programımızı sonlandırıyoruz.

Bir başka Tourbulance organizasyonunda buluşmak dileğiyle…

roma turu

Otobüsle Avrupa Turu Ayrılış Noktaları & Saatleri

1) 23:00 İstanbul Avrupa Yakası Mecidiyeköy Qnb Finansbank Mecidiyeköy Şubesi Önü
2) 00:00 İstanbul Anadolu Yakası Kadıköy Evlendirme Dairesi

** Tahmini varış saatleri yol ve trafik durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

En Ucuz Avrupa Turu

18 gün süren 17 ülke ve 27 şehir gezdiğimiz büyük Avrupa turu programlarımız Türkiye’nin en kapsamlı ve en ucuz otobüsle Avrupa turu programlarıdır.

Büyük Avrupa Turları’nın sloganı ise ‘’Az öde, çok gez’’ dir. Programlar genel olarak 15 ila 20 gün arasında gerçekleştirilir. Fiyat olarak ele aldığımızda 7 günlük uçakla gerçekleştirilen bir Avrupa turu ile yaklaşık olarak aynı ücrete sahiptir. Tourbulance, 18 Gün 18 Ülke 27 Şehir Büyük Avrupa Turu programlarında, 18 gün boyunca gençler Avrupa’yı karış karış gezerken Avrupa’da yer alan 27 başkent ve şehri yakından tanıma fırsatı bulurlar. (Büyük Avrupa Turu nedir?) Tourbulance, Büyük Avrupa Turu programları hazırlanırken keşfedeceğimiz şehirlerin büyüklükleri ve gezilecek noktaları hesaba katılarak bu şehirlerde gezilecek süreler oluşturulmaktadır. Örnek vermek gerekirse Paris ve Barselona gezisi yaklaşık 2 gün, Köln ve Üsküp gibi daha küçük şehirlerin gezileri 1 gün bile sürmemektedir. Kısacası şehirlerin büyüklüğü ve önemine göre program oluşturulmaktadır. Büyük Avrupa Turu, gençlerin Avrupa’yı bir ön keşfidir. Tourbulance, Büyük Avrupa Turu programlarında yer alan 27 şehir gezildikten sonra bu şehirler arasından seçilecek olan sevilen ve beğenilen destinasyonlar ilerleyen zamanlarda bireysel geziler için bir fikir oluşturmaktadır. Kısacası Avrupa bir filmse Büyük Avrupa Turları bu filmin fragmanı olarak düşünülebilir.

Büyük Avrupa Turu Nedir?

Büyük Avrupa Turları son 10 yılda ülkemizde çok popüler hale gelmiştir. Peki Büyük Avrupa Turu nedir? Bir otobüsle Avrupa turu olan Büyük Avrupa Turu, Avrupa’nın neredeyse tamamını yerelden merkeze, kırsaldan metropole keşfetme imkanı vermektedir. Lüks ve donanımlı otobüslerle gerçekleştirmiş olduğumuz bu turlar gençlerin Avrupa’yı eğlenerek keşfetmesini ve sosyalleşmesini sağlamaktır.

Tourbulance Ayrıcalıklkarı

 • Tourbulance tur süresince sürpriz hiç bir ücret talep etmez.
 • Avrupa’yı görmeyen ve gezmeyen genç kalmayıncaya kadar sloganımız Türkiye’nin en kapsamlı Avrupa Turu programlarını en uygun fiyatlarla gerçekleştirmektir.
 • Tourbulance Otobüsle Büyük Avrupa Turları için kontenjanlarımızın %90’ını 18-40 yaş arasında yer alan gençler oluşturmaktadır.
 • En Ucuz Avrupa Turu 
 • Tourbulance Büyük Avrupa Turu programlarımız ve tur otobüslerimizde kadın-erkek sayısı eşittir. Kadın ve erkekler için eşit sayıda kontenjan mevcuttur.
 • Turizm paketli, lüks ve konforlu tur otobüsleri kullanılmaktadır.
 • Tourbulance katılımcıları ile bir ailedir.
 • Avrupa Turu programlarımızda Türkçe Rehberlik Hizmeti mevcuttur.

Tourbulance Büyük Avrupa Turu

BAŞVURU SONUCU
Büyük Avrupa Turu başvurunuz değerlendirilmeye alındıktan sonra mail, sms ve telefon görüşmesi yoluyla tarafınıza geri dönüş yapılacak ve süreç hakkında detaylı bilgilendirilme müşteri temsilcilerimiz tarafından yapılacaktır.

Kimler Katılabilir

Tourbulance Büyük Avrupa Turu programlarımızda aranan yaş kriteri 18-40’tır ancak 15-18 yaş ve 40-50 yaş arası için %10 kontenjan mevcuttur.

Büyük Avrupa Turu programlarımız kesin kalkışlıdır.
Şirketimiz bütün turlarını Turizm Bakanlığı ve TÜRSAB (Turizm ve Seyahat Acenteları Birliği) güvencesiyle gerçekleşmektedir.

TOURBULANCE İLETİŞİM
Otobüsle Büyük Avrupa Turu, Fırsat Avrupa Turu ve diğer Avrupa Turu programlarımız ile ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için aşağıda yer alan iletişim numaralarımızdan bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.

TEL NO: 0850 885 12 30

MAİL: [email protected]

Tourbulance Büyük Avrupa Turu

Tourbulance Nedir?

Avrupa Turu, Kamp Turu, Dubai Turu başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışı turlar düzenleyen şirketimiz Tourbulance hakkında merak ettikleriniz için HAKKIMIZDA butonuna tıklayabilirsiniz.

Kurumsal Şirket

Tourbulance Turizm Organizasyon Gıda Temsilcilik İnşaat Ticaret Ltd. Şti. Avrupa Turu, Otobüsle Büyük Avrupa Turu, Kamp Turu ve diğer turlarının tamamanı Turizm Bakanlığı ve TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) bünyesinde ve kurumsal olarak gerçekleştirmektedir. Şirketimizi Acente Belge No: A-12329 ile Turizm Bakanlığı ve TÜRSAB üzerinden sorgulayabilirsiniz. Web sitemizin en alt kısmında yer alan TÜRSAB doğrulama kodu ile de şirketimiz kurumsal bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Tourbulance Yorum

Tourbulance Avrupa Turu Yorumları için Otobüsle Avrupa Turu Ekşi Sözlük bağlantısına tıklayabilir, Tourbulance Google Yorumları için Yorum bağlantısına tıklayabilirsiniz. Tourbulance Katılımcı Yorumlarını web sitemizde görüntülemek için Müşteri Yorumları bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Avrupa Turu

Neden Tourbulance Otobüsle Avrupa Turu

Tourbulance Turizm, yurt içi ve yurt dışı turları ile binlerce gencin mutlu bir tatil yaşamasını sağlamış ve hayallerini gerçekleştirmiştir.

Şirketimiz kurulduğu tarihten günümüze kadar Türkiye’nin en kapsamlı Avrupa Turu programlarını, en uygun fiyatlı olarak müşterilerine sunmuş ve sunmaya devam etmektedir.

Avrupa Turunda görüşmek dileğiyle…

Sıkça Sorulan Sorular

Turlarımıza katılan misafirlerimizin bizlere ilettiği sorular ve cevapları

Tourbulance programlarına 18-40 yaş aralığındaki dileyen herkes başvuru yapabilir.

Tourbulance Büyük Avrupa Turu için gerekli olan kriterlere (yaş ve vize alabilecek sosyo-ekonomik yapı) sahip olan katılımcılarımızın başvuruları 2 iş günü içerisinde onaylanır.

Tourbulance Büyük Avrupa Turu için gerekli olan kriterlere (yaş ve vize alabilecek sosyo-ekonomik yapı) sahip olan katılımcılarımızın başvuruları 2 iş günü içerisinde onaylanır.

Başvuru onayı sms/mail yoluyla bildirilir, kabul mailindeki talimatlara uyulması yeterli olacaktır.

Katılımcılarımız tur sözleşmemiz içerisinde yer alan iptal koşullarına ve kesintilerine tabidir.

Konaklamalar program dahilinde seçilen şehirlerde, şehir merkezine en yakın, avrupa standartlarına uygun 3 yıldızlı, 4 yıldızlı ve 5 yıldızlı otellerde yapılmaktadır.

Programda bahsi geçen şehirlerde panoramik şehir turu grup olarak yapılmaktadır. Panoramik şehir turunun ardından tur rehberinin ve tur liderinin bilgilendirmesi sonrası katılımcılara kendi seyahat zevklerine göre gezebilmeleri adına serbest zaman tanınır.

Tourbulance yurt dışı programlarında pasaport ve vize gerekmektedir. Diplomatik Pasaport (Siyah pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil pasaport), Hizmet Pasaportu (Gri pasaport) olan veya alma hakkı olan katılımcılar için vize işlemine gerek yoktur.

Tourbulance yurt dışı programları için alınacak pasaport süresi en az 1 yıl olmalıdır.

Tourbulance programlarına 18-40 yaş aralığındaki dileyen herkes başvuru yapabilir.

Vize işlemleri katılımcıların şahsı adına, Tourbulance ve çözüm ortakları tarafından yapılmaktadır. Gerekli belge ve prosedürler için katılımcılar ayrıca bilgilendirilmektedir. Katılımcı vize başvurusunu şahsen de yapabilir fakat aksi bir durumda Tourbulance sorumlu tutulamaz.

Tourbulance Avrupa programlarında katılımcılarına 30.000 € (Euro) teminatlı seyahat sağlık sigortası yapmaktadır. Bahsi geçen sigorta, katılımcıların yurt dışında başlarına gelebilecek tüm olumsuzluklara karşı donanımlıdır ve katılımcıya aşağıdaki durumlarda yaptığı harcamaları fatura, belge ve dokümanlarla kanıtladığında yaptığı harcamalar Türkiye’de iade edilir.
Yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi
Yaralanma veya hastalık nedeniyle sigortalının nakli
Taburcu olduktan sonra Daimi İkametgaha nakil
Vefat eden sigortalının nakli
Acil mesajların iletilmesi
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin konaklaması ve seyahati
Aile üyelerinden birinin ölümü nedeniyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati
Yaralanma veya hastalık sebebiyle yurt dışında konaklama süresinin uzatılması
Evde meydana gelen hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati
Bagajın bulunması ve sigortalıya ulaştırılması
Kanuni işlemlerle ilgili kefalet
Tarifeli bagaj kaybı, zarar görmesi, çalınması
İlaç gönderilmesi organizasyonu vb.

Kişisel ihtiyaçlar ve harcamalar tamamen katılımcıya bağlıdır ancak ortalama 400-500 euro gibi bir miktar yeterli olmaktadır.

Avrupa içerisinde seyahat etmek Türkiye’den çok farklı. Türkiye’de şehirler arası gidilen sürede Avrupa’nın çoğu noktasında ülke değiştirilebiliyor. Avrupa’da tecrübeli olan kaptanlarımız ve turizm amaçlı yüksek model otobüsler sayesinde yolculuk konforlu ve güvenli bir hal alıyor. Ayrıca sık sık mola verilerek otobüs içerisinde geçirilen süre daha rahat bir hale getiriliyor.

Tourbulance katılımcılara otobüs içinde sıcak su, kahve ve çay gibi ikramlar vermektedir.

Genel olarak yolculuk boyunca art arda ülke değiştirildiğinden otobüste internet olması mümkün değildir. Ücretsiz internet ağını serbest zamanlarda cafe ve restoranlarda veya konaklama sırasında otellerde bulabilirsiniz.

Büyük Avrupa Turumuzda Tourbulance kalitesinde kahvaltı dahil 9 gece konaklama hizmeti.

9 gece kahvaltı dahil konaklamamız:

 • Fransa (Paris)
 • İtalya (Roma)
 • Hollanda (Amsterdam)
 • İspanya (Barselona)
 • Sırbistan (Belgrad)
 • Macaristan (Budapeşte)
 • Yunanistan (Selanik)
 • Slovenya (Ljubljana)
 • Çekya (Prag) yer almakta.
FIRSAT
*799 €*649 €
VİZESİZ
*1990 €*1590 €
ÇOK SATAN
*1590 €*1190 €

Tayland Turu


8 GÜN
FIRSAT
*549 €*449 €

Otobüsle Avrupa Turu 2024

 • Fiyat

  *1590 € Kişi

 • Süre

  18 GÜN

 • Destinasyon

  1'den Fazla

 • Kontenjan

  46

Rezervasyon Yap

  Lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. En kısa sürede tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. Teşekkürler ☺️
  × Rezervasyon Oluştur