Anasayfa

Gözden Kaçan 8 Güzel Avrupa Şehri

Paris, Roma, Venedik ya da Berlin'in eşsiz tarihleri, kültürleri ve güzel mimarileri ile şahane şehirler olduğu bir gerçektir. Bununla birlikte Avrupa'da gezginlerin radarına pek takılmayan başka harikulade şehirler de vardır. Bir parça gölgede kalmış bu şehirlere seyahat etmek de çok heyecanlı bir tecrübe olabilir. Peki gözden kaçan 8 güzel Avrupa şehri hangileri?

İçerik

Paris, Roma, Venedik ya da Berlin’in eşsiz tarihleri, kültürleri ve güzel mimarileri ile şahane şehirler olduğu bir gerçektir. Bununla birlikte Avrupa’da gezginlerin radarına pek takılmayan başka harikulade şehirler de vardır. Bir parça gölgede kalmış bu şehirlere seyahat etmek de çok heyecanlı bir tecrübe olabilir. Peki gözden kaçan 8 güzel Avrupa şehri hangileri?

Gözden kaçan 8 güzel Avrupa şehri, Ljubljana hakkında bilmediğiniz 10 şey, Bled Gölü Ve Kalesi, Bled Gölü Görülmesi Gereken Yerler | Tourbulance | Büyük Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turu.
Gözden kaçan 8 güzel Avrupa şehri, Ljubljana hakkında bilmediğiniz 10 şey, Bled Gölü Ve Kalesi, Bled Gölü Görülmesi Gereken Yerler | Tourbulance | Büyük Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turu.

Brüj

Bir ortaçağ şehri görünümünü koruyan ve Belçika’da bulunan Brüj, her mevsimde ama özellikle sonbahar mevsiminde, tarihi binaları kaplayan altın rengi ve kızıl yapraklarıyla Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biridir. Kanallarda yansıyan renkler çok romantik bir görüntü oluşturur. Bu manzaraları O’na Kuzeyin Venediği isminin verilmesine neden olmuştur.

Pisa

Her zaman yere düşecekmiş izlenimini veren 294 basamaklı Pisa Kule’si, dünyadaki en fazla fotoğrafı çekilen yapılardan biridir. Günümüzde halen her yıl 1 mm kadar eğilmeye devam etmektedir. Kule ile birlikte bir katedral ve vaftizhane Mucizeler Meydanı denen yerde bir aradadır. Bu küçük tarihi alan bir tam günü geçirmeye değer. Gözden kaçan 8 güzel Avrupa şehri.

Ljubljana

Dünya çapında meşhur binaları, müzeleri, kiliseleri yoktur ama Avrupa’nın en yeşil şehirlerinden biridir. Sakince gezilebilecek bu şehrin ortasından akan nehir iki yakayı birbirinden ayırır. Batı yakasında modern şehir, doğuda ise eski şehir vardır. Bir çok köprü nehirin iki yakasını birbirine bağlar, bunların içinde en meşhuru Üçlü Köprüdür. Bled Gölü ile meşhur olan Ljubljana, otobüsle Avrupa turu programlarımızın harika konaklama noktalarından biridir.

Bratislava

Tepedeki Kale , mini eski şehir bölgesinin ortaçağ görüntüleri ile bezeli manzarasına bakmaktadır. Daracık sokakları sizi yemeye, içmeye ve kültürü yaşamaya davet eden restoran ve kafelerle doludur. Eğer Noel’de orada bulunuyorsanız meydanda kurulan geleneksel pazarı kaçırmamalısınız. Burada hakiki yerel lezzetler bulabilirsiniz.

Üsküp

Hıristiyan ve İslami kültürlerin bu güzel karışımı renkli bir topluluk ortaya çıkarmıştır. İnsanları sosyaldir, akşam yaklaştıkça insanlar kafeleri doldurur. Üsküp’te hayat, şehrin merkezindeki Makedonya Meydanı etrafında akar. Makedonya Meydanı milli kahramanların heykelleri ile süslüdür. Meydan’dan Vardar nehri boyuna doğru yürürseniz kafeler, restoranlar turistleri beklemektedir. Şehrin sembolü Taş Köprüyü geçtiğinizde Türk Çarşısına doğru ilerleyebilirsiniz. Bir çok Osmanlı eseri ayaktadır. Çoğu sanatla ilgili ve kültürel sergiler için kullanılmaktadır. Köftesi ve heykelleri ile meşhur olan Üsküp, otobüsle Avrupa turu programlarımızın en güzel mola noktalarından bir tanesidir.

Belgrad

Kalemegdan (Kalemeydan) Hisarı bunun iyi bir örneğidir. Tarihi yapı bugün canlı kafeler ve eğlence panayırlarına ev sahipliği yapmaktadır. Belgrad, Kalemeydan dışında, Picasso ve Monet’in eserlerinin bulunduğu Ulusal Müzesi, Nikola Tesla’nın icatlarını sergileyen ve kendi adını taşıyan müzesi ve restoranları ile görülmesi gereken Avrupa şehirleri arasında yer almaktadır.

Sofya

Avrupa ve Komünist mimarisinin bir karışımı olan binalarının yanında gösterişli Ortodoks kiliseleri de göze çarpmaktadır. Nevski Kilisesi, Borisova Parkı ve lezzetli Bulgar yemeklerini tadabileceğiniz Manastirska Manernitsa restoranı kaçırılmamalıdır. Otobüsle Avrupa turu programlarımızın son rotası Sofya, programlarımız için güzel bir bitiş noktasıdır.

Selanik

Selanik, Yunanistan’da deniz, güneş ve uzo üçlüsünün büyüsüne kapılan yüzbinlerce turistin uğramayı hiç de düşünmediği şehirlerden biridir. Yunanistan’ın bu ikinci büyük şehri, tarihi dokusu, Beyaz Kulesi, Atatürk Evi, harika kafeleri, İzmir’e benzetilen kordonboyu ile ziyaret edilmesi gereken şehirlerden biridir. Gözden kaçan 8 güzel Avrupa şehri.

Zagreb

Dalmaçya kıyılarının eşsiz güzelliği turistleri kendine çekerken birkaç saat uzaktaki başkente uğramadan geçilmektedir. Oysa Zagreb, şehrin kalbi Jelacic Meydanı, hemen arkasındaki Dolac Pazarı, St.Mark Kilisesi, küçük füniküleri ile hiç de yabana atılır bir destinasyon değildir.

Dalai Lama’nın dediği gibi, “Yılda bir kez, daha önce hiç bulunmadığınız bir yere gidin.” Pişman olmayacaksınız!

Son Yazılar
Bilgi Alın    Sosyal Medya'da Paylaş

    × Rezervasyon Oluştur