Anasayfa

Otobüsle Avrupa Turu mu Uçakla Avrupa Turu mu?

Araştırmalara göre kişiler en fazla ekonomik durumunu göz önünde tutarak tatil planı yapmaktadırlar. Hayatımızın her alanında ekonomik durumumuz önem taşımaktayken tabi ki seyahat alanında da bu obje kişiler için çok önemlidir. Yıllardır süregelen bir seyahat tartışması konusu olan Otobüsle Avrupa Turu mu Uçakla Avrupa Turu mu?

İçerik

Araştırmalara göre kişiler en fazla ekonomik durumunu göz önünde tutarak tatil planı yapmaktadırlar. Hayatımızın her alanında ekonomik durumumuz önem taşımaktayken tabi ki seyahat alanında da bu obje kişiler için çok önemlidir. Yıllardır süregelen bir seyahat tartışması konusu olan Otobüsle Avrupa Turu mu Uçakla Avrupa Turu mu? Sorumuzun cevaplarını da bu tasarrufluk ilkesi çerçevesinde arayacağız.

Otobüsle Avrupa Turu programlarının Uçakla Avrupa Turu programlarına göre en büyük farkı maliyettir. 18 gün süren Büyük Avrupa Turu programı için gidilecek olan 18 ülke ve 27 şehir arasında yer alan yolculuklar eğer havayolu ile gerçekleştirilmiş olsaydı tur ücreti yaklaşık %300 artmış olurdu.

Otobüsle Avrupa Turuna katılmak kişilere farklı bir bakış açısı kazandırır. Örneğin hem ülke dışında hem de ülke içerisinde otobüs ile gezebilme imkanı yaratmaktadır. Hal böyle olunca otobüs kişinin yaşam alanı bir nevi geçici evi gibi olmaktadır. Otobüs ile yolculuk yapmak aynı zamanda keyifli ve eğlencelidir. Kişilerin birbirleri ile kaynaşması eğlenceli seyahatleri de beraberinde getirmektedir. Ülkemizde otobüs dostlukları diye bir kavram vardır. Özellikle uzun seyahatlerde katılımcılarımızın otobüsümüz içindeki diğer katılımcılarımızla kaynaşması oldukça kısa sürmektedir.

Uçakla Avrupa Turu

Uçakla Avrupa Turu yapmak kısıtlı sayıda ülke gezisi demektir. Otobüsle Avrupa Turu yaparken, yapılacak olan transitler nedeni ile birkaç ülke gezmek, duruma uygun şekilde, birkaç ülkede durarak konaklamak ya da gezmek mümkündür. Bu açıdan uçak ile kıyaslanamaz derecede büyük avantajı bulunur.

Havalimanlarında bulunan uzun güvenlik aramaları ve burada yaşanılan rötarlar, stresler, seyahatleri olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Otobüs seyahatleri ulaşım bakımından ve rahatlık bakımından havaalanlarından daha iyidir.

Farklı şehirlerde aralıklı şekillerde dinlenme imkanının bulunması da katılımcılarımızı memnun etmektedir.

Tourbulance Otobüsle Avrupa Turu 

Otobüsle Avrupa Turu esnasında verilen molalar ayrı bir ruha sahiptir. Çünkü yerelden merkeze farklı ülkelerde farklı kültürlerde bir fincan kahve içebilmenin bile bir büyüsü vardır. O an otobüs içerisindeki kişilerin de onayı ile tur içinde küçük değişiklikler yapılarak dinlenme, konaklama, yeme içme gibi ana tur planına bağlı ancak anlık değişimlerin de yaşanabildiği küçük soluklanma fırsatları da yaratılabilir.

Uçak ile Avrupa Turu Ayrıcalıkları

Uçakla Avrupa Turu zaman açısından tasarruf sağlamaktadır. Kişiler şehirlerarası yolculuk ile geçirecekleri süreyi, şehir içinde gezmeye ayırır. Bu nedenle de zaman bakımından daha ekonomiklik ilkesine yatkındır.

Uçakla Avrupa Turu‘nda hava yolu ile ulaşım, başlangıç noktamızdan programın başladığı şehire ve sonrasında programın bittiği şehirden tekrar başlangıç noktamıza yapılır. İlk ve son ulaşım uçakla yapılsada arada yer alan tur programında şehir içi ulaşımlar ve şehirler arası ulaşımlar yine otobüslerle gerçekleştirilmektedir.

Neden Otobüsle Avrupa Turu

Büyük Avrupa Turu programlarımızda yer alan ilk başlangıç noktamız komşu ülke Yunanistan’ın başkenti Selanik olduğu için çok uzun olmayan bu yolculuk maliyet yükünün artmaması adına tur otobüslerimizle gerçekleştirilmektedir. Programımızın bitişinde yer alan ve son şehrimiz olan komşu ülke Bulgaristan’ın başkenti Sofya’dan ülkemize yaptığımız son yolculuğumuz ise maliyet yükünün artmaması adına tur otobüslerimiz ile gerçekleştirilmektedir.

Otobüsle Avrupa Turu ya da Uçakla Avrupa Turu daha çok kişilerin kendi bütçelerine veya kendi imkanlarına göre belirleyebileceği bir durumdur. Bu nedenle en ideal turun kişinin tercihine bağlı olduğunu bilmekte fayda vardır. Seyahat edecek olan kişi kendisi ya da seyahat grubu için en doğru kararı verecek ve buna uygun şekilde tercihte bulunacaktır. Bu nedenle fiyat farkı, seyahat rota farkı, eğlence veya yeme içme, gezi planı vb. farklar elbette ki uçak ile otobüs arasında büyük farklar yaratacaktır. Burada asıl sorulması gereken, peki sizin tercihiniz hangisi, olacaktır?

Son Yazılar
Bilgi Alın    Sosyal Medya'da Paylaş

    × Rezervasyon Oluştur