Anasayfa

Otobüsle Avrupa Turu Bavul Hazırlığı

İçerik

Tourbulance Otobüsle Avrupa Turu ve Büyük Avrupa Turu programlarımızda katılımcılarımızın en çok merak ettiği konulardan biri olan bavul hazırlığı ve bu konuyla ilgili diğer detaylara bu yazımızda yer vereceğiz. Büyük Avrupa Turu ve Otobüsle Avrupa Turu programlarımız 18 gün süren isminden de anladığımız üzere gerçekten büyük bir macera. Maceralar her zaman heyecanlı ve gizemlidir fakat hazırlık aşamaları da bir o kadar heyecan vericidir. ”Acaba yanıma neler almalıyım? Hangi kıyafetleri götürsem? Şu da lazım olur mu? Bunu da götürsem mi?” sorularına bu yazımızda cevap vereceğiz. Heyecandan elimizin ayağımıza dolandığı hazırlık dönemimiz öncesi bavulumuzu hadi birlikte hazırlayalım. Avrupa Turu bavul hazırlığı nasıl olmalı?

Avrupa Turu Bavul Hazırlığı
Avrupa Turu Bavul Hazırlığı

Avrupa Turu bavul hazırlığı aşamamıza geçmeden önce dikkat etmemiz gereken önemli bir noktamız var bavul boyutları. Tourbulance, Otobüsle Avrupa Turu programlarımızda orta boy bavul kullanılmaktadır. Orta boy bavul kullanılmasının sebebi otobüslerimizde bütün katılımcılarımızın bagajları için boş yer yaratabilmek ve siz sevgili arkadaşlarımıza ikram edilecek suları otobüslerimize sığdırabilmektir. Orta boy bavul ölçüleri 60*40*25 ‘tir. Bavullarımızda sınırlama sadece bavul boyutlarındadır. Kilo anlamında uçaklarda olduğu gibi herhangi bir sınırlama yoktur. Tourbulance, orta boy bir bavulun yanı sıra otobüsümüzde üstümüzde yer alan kabine konulmak üzere bir adet sırt çantası hakkını da katılımcılarımıza vermekte.

DİPNOT: Tourbulance katılımcılarına 1 adet sırt çantası hediye etmektedir.

Hadi bavulumuzu hazırlamaya başlayalım.

 

1. Büyük Avrupa Turumuzda Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Avrupa Turu bavul hazırlığı için en önemli noktalardan bir tanesi kesinlikle doğru kıyafet seçimi. Tourbulance, otobüsle Avrupa turu programlarını yaz aylarında gerçekleştirmektedir. Örneğin 2024 yılı programlarımız 26 Haziran tarihi ile 30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Tarihlerden de anlaşılacağı üzere hazırlık aşamasında kıyafetlerimizi yaz dönemine uygun seçeceğiz.

Programlarımızda kadın ve erkekler için en uygun kombinler şort ve tişörtlerdir. Yanımıza bolca tişört almakta her zaman fayda var. Bol miktarda iç çamaşır ve çorapta programlarımız öncesi yanımızda bulunması gerekenlerden.

Rotamızda yer alan bazı ülke ve şehirlerde iklim ülkemizden biraz farklı. Mesela Orta Avrupa’da yer alan Budapeşte, Viyana ve Prag‘ta gün içinde küçük yağmurlar görülebiliyorken akşamları ise biraz serin olabiliyor. Bu yüzden yanımızda bir adet yağmurluk ve kapüşonlu bir elbise bulundurmamızda fayda var.

DİPNOT: Rotamızda bulunan ülkelerde gece eğlenceleri için bir adet elbise yanımızda bulundurabiliriz.

DİKKAT: Vatikan‘da içeri girebilmek için bir adet dirseklerimizi kapatacak kıyafet ve bir adet diz kapaklarımızın altında kıyafetimizin olması gerekiyor.

 

 

2. Rotamızda Yer Alan Deniz Kenarı Ve Göl Kenarı Şehirlerimiz için BİKİNİ & MAYO

Otobüsle Avrupa Turu programlarımızda yer alan Selanik, Barselona ve Nice şehirlerinde denize girmek isterseniz yine programımızda yer alan Bled Gölü‘nde göle girmek isterseniz kesinlikle yanımızda bir adet mayo ve bikini olmalı. Plajlarda sırt çantanızı kullanabilir ya da yanınıza bir adet plaj çantası alabilirsiniz.

 

 

3. Ayakkabı & Terlik

Avrupa Turu bavul hazırlığı için en önemli nüanslardan bir tanesi de kesinlikle ayakkabı tercihleri. Büyük Avrupa Turumuz 18 gün sürecek. Programımız boyunca gezilerde rahat edebilmek adına kesinlikle 2 adet rahat spor ayakkabı yanımızda bulundurmalıyız. Ayrıca otobüs içinde ve plajlarda kullanmak için bir adet terliğimiz de yanımızda bulunmalı.

DİPNOT: Dileyen katılımcılarımız yanlarına bir adet pratik plaj havlusu alabilirler.

 

 

4. Sırt Çantası

(Tourbulance Katılımcılarına 1 adet sırt çantası hediye etmektedir)

Avrupa Turu bavul hazırlığı yaparken sırt çantamızı da efektif kullanmalı ve planlamalıyız. Yolculuk esnasında ve gezilerde bavulumuza kolay bir şekilde erişemeyeceğimiz için bi adet sırt çantası otobüsle Avrupa turu programlarımızda çok kullanışlı olabiliyor.

Sırt çantamızın içine gezilerde kullanılmak üzere birkaç tane temiz tişört ve bakım malzemelerimizi koyabiliriz.

 

5. Bakım Malzemeleri

Tourbulance Otobüsle Avrupa Turu programlarımızda özellikle kadın arkadaşlarımızın ilgisini çekecek olan bu bölümde yanımızda bulundurmamız gereken kişisel bakım malzemelerini anlatcağız.

***Şampuan, kuru şampuan, saç kremi, diş macunu, diş fırçası, deodorant, parfüm, güneş kremi, güneş yağı, güneş gözlüğü, nemlendirici yanımıza almamız gereken başlıca bakım malzemeleri.

DİKKAT: Tourbulance 9 gece konaklama imkanı ile en fazla konaklama imkanını katılımcılarına sunmaktadır. Konaklama noktalarımıza giriş yaptığımız gün ve çıkış yaptığımız gün olmak kaydıyla 2 kere duş aldığımızda 18 kez duş almış oluyoruz ve 18 günlük programımızda duş alamadığımız gün kalmıyor.

DİPNOT: Kadın katılımcılarımız için hava değişimi özel günlerde aylık periyotları etkileyebilir. Bu nedenle tedarikli olmakta her zaman fayda var.

 

 

6. Ütü, Saç Kurutma Makinesi, Düzleştirici & Maşa

Avrupa Turu bavul hazırlığı yaparken küçük ama önemli bir ayrıntıda ütü ve saç kurutma makinası. Ütü bazı otellerde olmayabiliyor. İsteğe göre yanımıza bir adet yolculuk tipi ütü alabilir ya da birkaç arkadaşsak birimiz ütü bir diğerimiz yanımıza diğer aletleri alarak imece usulü bir grup çalışması yapabiliriz.

Saç kurutma makinesi otellerimizde mevcut.

DİPNOT: Saç kurutma makinesi, düzleştirici, maşa ve kettle (su ısıtıcı) voltaj olarak ciddi elektrik ihtiyacı duyduğu için otobüslerimizde herhangi bir arızaya ya da yangına sebep vermemek adına otobüslerimizde bulunan prizlerde bu aletleri kullanmıyoruz. Mola yerleri ve otellerimizde bu aletlerimizi iç rahatlığıyla kullanabiliriz.

 

7. İlaçlar

Otobüsle Avrupa Turu programlarımızda kullandığımız Tourbulance otobüslerinde ilk yardım çantası ve genel acil ilaçlar bulunmaktadır.

Kişisel olarak kullanmakta olduğumuz ve kullanmak zorunda olduğumuz ilaçlar için doktor raporumuzla birlikte ilaçlarımızı şahsi olarak yanımızda bulundurmalıyız.

 

8.YEME- İÇME:

Otobüsle Avrupa Turu programlarımızda yemek maliyetimizi minimal boyutlara çekmek ve damak tadımızın tutmadığı yerlerde aperitif olarak tüketmek adına yanımıza kuru gıda ve konserve alabiliriz. Avrupa Turu bavul hazırlığı aşamasında katılımcılarımızın getirecekleri yiyeceklerini bavul değil de bir kutu içerisinde otobüs koltuklarının altında bulundurmalarını tavsiye ediyoruz.

DİKKAT: Otobüslerimizde akıcı ve kokan gıda maddelerini (Ör.: konserve) diğer arkadaşlarımızı rahatsız etmemek adına kesinlikle tüketmek yasaktır. En fazla 4 saatte bir mola verdiğimiz için bu yiyeceklerimizi de molalarımızda tüketebiliriz.

9. Priz Dönüştürücü

Rotamızda yer alan ülke ve şehirlerde prizler Türkiye ile aynıdır. Bu yüzden priz dönüştürücüye ihtiyaç yoktur. Çok nadir durumlarda priz dönüştürücü gerektiğinde otelden temin edilebiliyor.

 

TAVSİYELER

Avrupa Turu bavul hazırlığı için tavsiyelerimizi de kaçırmayın deriz.

  • Yanımızda ve cüzdanımızda yüklü miktarda nakit para bulundurmayı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Nakit paramızın bir kısmını bavulumuzda bir kısmını yanımızda bulundurabiliriz.
  • Gezilerde pasaport aslımız yerine fotokopisini kaybetmemek adına yanımızda bulundurabiliriz.
  • Uyku problemi olanlar otobüsle Avrupa turumuz için yanlarına göz bandı, yastık ve klimadan etkilenmemek için polar alabilirler.
  • Yanımıza fotoğraf makinesi, video kamera ve power bank alabiliriz. Şarj aletlerimizi yanımıza almayı unutmayalım.

 

Programlarımız öncesi hazırlık sürecinde ve programız boyunca Tourbulance SİZLERLE!

Sevgilerle,

Son Yazılar
Bilgi Alın    Sosyal Medya'da Paylaş

    × Rezervasyon Oluştur