Anasayfa

Avrupa’da Görülmesi Gereken 10 Şehir

İçerik

Avrupa kıtasında olağanüstü güzellikte ülkeler vardır. İnsan hayatı boyunca en az bir kez Avrupa’da bir ya da birkaç yeri ziyaret etmelidir. Yüzlerce irili ufaklı şehir ve kasaba içinde öncelikli olarak görülmesi gereken ve en fazla ziyaretçi alan noktalardan, özellikle 10 tanesi, dünya çapında sevilen ve merak edilen Avrupa şehirlerini oluşturuyor. Otobüsle Avrupa Turu programlarımızda keşfetme fırsatını yakalayacağımız ve Avrupa’da görülmesi gereken 10 şehir blog yazımızda.

Avrupa'da görülmesi gereken 10 şehir, Otobüsle Avrupa Turu, Mini Avrupa Turu, Tourbulance.
Avrupa’da Görülmesi Gereken 10 Şehir, Otobüsle Avrupa Turu, Mini Avrupa Turu, Tourbulance.

İtalya’nın Başkenti Roma

İtalya’nın başkenti Roma‘da bir çok ünlü tarihi kalıntı hala kısmen korunmuş ve ziyarete açıktır. Collosseum, Forum ve Caracalla Banyoları gibi tarihi yapıların kalıntıları, su kemerleri ve mezar taşları eski şehir boyunca sıralanmaktadır. Roma’nın içindeki Vatikan’da olduğu gibi, şehrin her tarafında yüzlerce tarihi kilise bulunmakta, göz alıcı mimarileri ve süslemeleri ile ziyaret edilmeyi beklemektedirler.

 

Aşıklar Ve Işıklar Şehri Paris

“Aşıklar Şehri” ve “Işıklar Şehri” olarak da anılan Paris, dünya çapında ilk sıradaki turistik başkenttir. Paris, lezzetli mutfağı, sanat ve moda ortamı ile meşhur bir kültürel merkezdir. Louvre ve d’Orsay müzeleri efsanevi sanat çalışmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Tabii Eiffel Kulesi, Zafer Takı, Notre Dame Katedrali, Versailles Sarayı da görülmesi gereken yerleridir. Avrupa’da görülmesi gereken 10 şehir 

 

Avusturya’nın Başkenti Viyana

Avusturya’nın başkenti Viyana, dünyadaki en iyi yaşam kalitesine sahip şehirler arasındaki yerini korudukça, neden hiç kimsenin bu şehri terk etmek istemediğini anlamak daha da kolaylaşıyor. Bir zamanlar Habsburgların yaşadığı bu yerde pek çok bina kraliyet stilinde inşa edilmiştir. Bu muhteşem mimariyi tecrübe etmek için Hofburg ve Schönbrunn Saraylarını veya şehrin göz kamaştırcı kiliselerini gezmek gerekir. Viyana aynı zamanda müzeleri, müziği ve kahvesi ile de meşhurdur.

 

Çek Başkenti Prag

10. yüzyıl civarında zaman durmuş gibi görünen Eski Şehir bölgesi çok iyi korunmuş olan Çek başkenti Prag’da kaçırılmaması gereken yerler Prag Kalesi, Charles Köprüsü, nehir boyunca sıralanmış kafelerdir. Petrin Tepesine füniküler ile çıkarsanız şehrin panoramik manzarası ayaklarınızın altına serilir. Avrupa’da görülmesi gereken 10 şehir.

 

Bisiklet Başkenti Amsterdam

Amsterdam’da kahverengi kafeler ve Kırmızı Fener Sokağı dışında da o kadar çok görülmesi gereken yer vardır ki, bu şehre birkaç gün ayırmanız gerekebilir. Arnavut kaldırımı döşeli sokakları, kanalları, daracık evleri, çiçek pazarları, Rijksmuseum ve Anna Frank evi ile Amsterdam olağanüstü bir şehirdir.

 

Avrupa’ya gidip Venedik görülmeden dönülmez.

Su kanallarından kiliselere, müzelerden Rialto gibi köprülere, Venedik bir rüya şehridir. Macera, romantizm ve Rönesans hepsi bir pakette sunulmaktadır. Yüzyıllardır sayısız sanatçıya ilham vermiş olan Venedik ‘te Aziz Mark Kilisesi, saat kulesi görülmeli, tabii ki gondol gezisi de unutulmamalıdır. Gondolla gezerken Ahlar Köprüsü geçişinde sevdiğinizi öperseniz, sonsuz aşkı yakalayacağınıza inanılır. Avrupa’da görülmesi gereken 10 şehir. 

 

Sadece 600 Yerleşik Nüfusu Olan Vatikan

Küçüklüğüne rağmen dünyadaki tüm katoliklerin dini merkezidir. Bu özelliği ile bile ziyaret edilmeden geçilmemesi gereken şehir devlet, dünyanın en önemli sanatçılarından Mikelanj’ın yaptığı Sistine Şapel mozaiklerine, Azizi Peter Meydanı ve Kilisesine, Vatikan Müzeleri ve bahçelerine ev sahipliği yapmaktadır. 44 dekarlık bu mini ülkeyi yılda 8 milyon kişi ziyaret etmektedir.

 

Macaristan’ın Başkenti Budapeşte,

Budapeşte, parklar, müzeler ve baroktan, neo klasiğe, art nouveu’ya uzanan mimari yapıdaki binalar ile doludur. Neden her yıl 20 milyon turistin burayı ziyaret ettiğini anlamak çok kolaydır. Dünyaca ünlü köprüleri, kilise ve müzeleri ile Budapeşte kültürel yapısı ile ziyaretçilerini büyülemektedir.

 

Barselona

Sagrada Familia’sı, Antoni Gaudisi, Parc Güell’i, Casa Mila’sı, Las Ramblas’ı ve birbirinden şirin ve gotik mahalleleri ile Barselona sizleri Otobüsle Avrupa Turu programlarımızda kendine hayran bırakacak. 

Tarihi, kültürü, yemek ve eğlence anlayışı ile birlikte spor alanında da ünlü futbol klübü Barselona ile dolu dolu 1.5 gün için Otobüsle Avrupa Turu programlarımızda yerinizi ayırtmayı unutmayın! Avrupa’da görülmesi gereken 10 şehir.

 

Brüj

Belçika’nın çikolata kokulu, orta çağ şehri Brüj. Brüj’e ilk girdiğiniz anda Orta Çağdan beri devam eden mimarisi sizleri kendine hayran bırakacak. Çiçekli ve çikolata kokulu sokaklarında gezerken Kuzeyin Venedik’i olarak adlandırılan bu şehir sizlere masalların aslında gerçek olduğunu hissettirecek.

Otobüsle Avrupa Turu Başvur
Son Yazılar
Bilgi Alın    Sosyal Medya'da Paylaş

    × Rezervasyon Oluştur