Tourbulance İle Otobüsle Avrupa Turu

Tourbulance İle Otobüsle Avrupa Turu

Gezmeyi seven hemen herkesin hayalleri arasında Avrupa Turu yapmak vardır. Her yıl milyonlarca turist Avrupa’nın çeşitli şehirlerine gidiyor. Tarihi ve kültürel özelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleri ve modern imkanları bir arada barındıran Avrupa şehirleri, turistlerin ilgisini cezbediyor. Avrupa seyahati için en yaygın ve en makul olan yöntem turlara katılmaktır. Otobüsle Avrupa Turu, Avrupa gezilerinde en çok tercih edilen seyahat yöntemlerinden bir tanesidir. Bu anlamda Tourbulance İle Otobüsle Avrupa Turu en kapsamlı tur programını, en uygun fiyat garantisi, kolay-çeşitli ödeme imkanı, kaliteli ve rahat yolculuk imkanı ile katılımcılarına sunmaktadır.

 

Tourbulance İle Otobüsle Avrupa Turu kapsamında neredeyse tüm Avrupa görülebilmektedir. 18 gün süren Avrupa Turu boyunca katılımcılarımız Avrupa’nın en güzel 18 ülke ve 27 şehrini keşfetme fırsatını bulmaktadırlar. Tourbulance Büyük Avrupa Turu‘na 18-40 yaş arası gezginler katılırken bu yaş sınırının dışındakiler 14-18 yaş, 40-50 yaş grubu için de şirketimiz tarafından %10 kontenjan ayrılmış olup bu yaş grupları da düşünülmüştür.

Otobüsle Avrupa Turu
Otobüsle Avrupa Turu
Büyük Avrupa Turu Başlangıç Noktamız Ankara

Avrupa Turu başlangıç noktamız Ankara’dan katılacak olan misafirlerimiz ile buluştuktan sonra tur otobüsümüz İstanbul’a doğru yolculuğuna başlıyor. 2. buluşma noktamız İstanbul Anadolu Yakası, 3. buluşma noktamız ise Avrupa Yakası. Tourbulance İle Otobüsle Avrupa Turu için İstanbul’dan katılacak olan misafirlerimiz ile de buluştuktan sonra yurt dışında ilk durağımız Yunanistan. Yunanistan’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evin bulunduğu Selanik şehrine giderek, Avrupa Turumuza Atamızın doğduğu evi Atatürk Evi Müzesini görerek ve gezerek başlıyoruz. Selanik’ten ayrılan kafilenin sonraki durağı Makedonya. Balkan turlarının vazgeçilmezleri arasında olan Üsküp, Makedonya’nın 500.000 nüfuslu başkentidir. Üsküp’te her biri eşsiz birer sanat eseri olan heykeller ile birlikte şehirde belirgin bir şekilde görülen Fatih Sultan Mehmet’in izlerini deneyimliyoruz.

 

Tourbulance İle Otobüsle Avrupa Turu, sıradaki durağımız Macaristan’ın başkenti Budapeşte. Köprüleriyle meşhur Orta Avrupa şehri Budapeşte,  geçmişten günümüze bütün güzellikleri ile bizleri karşılayacak. Budapeşte gecesi ve gündüzüyle sizleri kendine hayran bırakacak. Budapeşte turu sonrasında Avrupa’nın biraz daha içlerine girerek Avusturya’nın başkenti Viyana’ya varıyoruz. Sanatın ve tarihin başkenti Viyana’da şehrin sembolü haline gelen birbirinden güzel yapılar bizleri karşılıyor.

 

Otobüsle Avrupa Turumuzda Kafka’nın şehri Prag’a gidiyoruz

Masallar şehri Prag’ı, Kafka Müzesi ve John Lennon Duvarı gibi önemli sembolleri ile birlikte keşfettikten sonra rotamız Almanya ve Belçika. Kolonyanın anavatanı olan Almanya’nın Köln şehrinde ünlü katedralleri görmenin yanı sıra şehirde bulunan Türk restoranlarında artık özlemeye başladığımız Türk yemeklerini tadabiliyoruz. Çikolatası, patatesi ve waffle’ı meşhur olan Brugge ise Tourbulance İle Otobüsle Avrupa Turu Belçika ayağını oluşturuyor. Belçika gezimizden sonra rotamız Avrupa’nın iki önemli turizm ülkesi Hollanda ve Fransa. Hollanda’da Amsterdam’ın yanı sıra Zaanse Schans ve Volendam gibi turistik köyleri hep birlikte keşfediyoruz. Amsterdam’da bisiklete binip hep birlikte otomobillerden vazgeçiyoruz.

 

Büyük Avrupa Turunun en önemli duraklarından biri Aşıklar Şehri Paris

İki gün boyunca Fransa’nın başkenti Paris’te olacağız. Avrupa’nın moda başkenti Paris’te eşsiz deneyimleri hep birlikte yaşayacağız. Şehirde büyük öneme sahip olan müzeleri keşfederken şehrin en önemli sembolü olan Eyfel Kulesini gündüz ihtişamı ve gece ışıklarıyla göreceğiz. Paris’in sokaklarını karış karış gezdikten sonra sıra Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olan Andorra’da. Vergi cenneti Andorra’yı ziyaret ettikten sonra İspanya’nın en büyük ikinci şehri olan Barselona’ya ulaşacağız. İlginç mimarisi, sembolik yapıları, tarihi ve modern özellikleri ile Barselona, Tourbulance İle Otobüsle Avrupa Turu programlarının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Tabii ki her sene olduğu gibi Barselona‘yı dolu dolu keşfediyoruz.

 

Katalan başkentini geride bıraktıktan sonra rota yeniden Fransa’ya dönüyor. Fransız Rivierası olarak bilinen bölgede bulunan adeta cennetten bir parçayı andıran Nice’i hep birlikte ziyaret ediyoruz. Fransız Rivierası gezisinin hemen akabinde hedef aynı doğrultuda varacağımız İtalya Rivierası’dır. İtalya’ya adımını atan kafilemizin en önemli durağı eşsiz tarihi ile Avrupa’nın en önemli şehirlerinden olan Roma. Aşıklar Çeşmesi ve zamana meydan okuyan azametiyle Kolezyum, Roma’da görülmeye değer yapılar arasındadır. Tourbulance İle Otobüsle Avrupa Turu kapsamında görülecek bir diğer destinasyon ise Hristiyan dünyası için büyük öneme sahip olan Avrupa’nın en küçük devleti Vatikan.

 

Otobüsle Avrupa Turu programlarımızın İtalya ayağı gondollar ve maskeler şehri Venedik gezimizle son buluyor

İtalya gezimizin akabinde doğal güzellikleri ile bizleri büyüleyen Slovenya’yı hep birlikte keşfedeceğiz. Avrupa Turumuz için son durağımız Bulgaristan’ın başkenti Sofya. Sofya gezimiz sonrasında özlediğimiz ülkemize tekrar dönüyoruz. İlk olarak İstanbul’a varıyor, burada grubumuzun bir kısmıyla vedalaşıp ayrıldıktan sonra grubumuzun geri kalanı ile başlangıç noktamız Ankara’ya ulaşıyoruz ve büyük Avrupa Turumuzu birçok unutulmaz anı ve dostlukla tamamlıyoruz.

Yorum

E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır. Doldurulması gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.