İzmir Çıkışlı Balkan Turu

FIRSAT
2024 yılı 7 Gece 8 Gün Uçaklı Ve Vizesiz İzmir Çıkışlı Balkan Turlarımız Erken Rezervasyon İndirimi İle Sizleri Bekliyor. 200 € Ön Ödeme Yaparak Rezervasyon Oluşturabilir; Kalan Ücreti Tura 33 Gün Kalaya Kadar Ödeyebilirsiniz.
Bilgi
 • Destinasyon

  Balkan Turları,

 • Başlangıç Noktası

  İzmir Adnan Menderes Havalimanı

 • Bitiş Noktası

  İzmir Adnan Menderes Havalimanı

UÇAKLI VE VİZESİZ İZMİR ÇIKIŞLI BALKAN TURU 

7 GECE 8 GÜN – 6 ÜLKE 22 ŞEHİR

6 Ülke 22 Şehir İzmir Çıkışlı Balkan Turu ile 7 Gece 4* Otellerde  (Sabah Kahvaltısı & Akşam Yemeği Dahil) konaklama imkanını katılımcılarımıza sunuyoruz. Balkan Turlarımızda EKSTRA TUR adı altında herhangi bir organizasyon düzenlenmez ve ücret talep edilmez. 2024 Vizesiz Uçaklı Balkan Turu programlarımızda kontenjanlarımız sınırlıdır. İzmir çıkışlı Balkan turu programlarımız 699 Euro’dan başlayan fiyatlarla sizleri bekliyor.

YAŞ SINIRI YOKTUR

Balkan Turu 2023

 

İzmir Çıkışlı Balkan Turu Tur Tarihleri

07.09.2024 / 14.09.2024 799 Euro
14.09.2024 / 21.09.2024 799 Euro
21.09.2024 / 28.09.2024 749 Euro
05.10.2024 / 12.10.2024

12.10.2024 / 19.10.2024

699 Euro

699 Euro

26.10.2024 / 02.11.2024 699 Euro
09.11.2024 / 16.11.2024
699 Euro

ÖDEME

 • 200 € ön ödeme ile rezervasyon oluşturabilir ve kalan ödemeyi tura 33 gün kalaya kadar yapabilirsiniz.
 • Rezervasyon tarihinden tur tarihine kadar eşit taksitlerle ödeyebilirsiniz.

 

GEZİLECEK ÜLKELER

 1. Arnavutluk
 2. Kosova
 3. Makedonya
 4. Sırbistan
 5. Bosna Hersek
 6. Karadağ

İZMİR ÇIKIŞLI BALKAN TURU GEZİLECEK ŞEHİRLER

 1. Tiran 
 2. Resne
 3. Sveti-Naum
 4. Prizren
 5. Petrovac
 6. Herceg Novi
 7. Mostar
 8. Konjic
 9. Tetova
 10. Ohrid
 11. Üsküp
 12. Belgrad
 13. Budva
 14. Trebinje
 15. Saraybosna
 16. Blagaj
 17. Bitola
 18. Struga
 19. Priştina
 20. Bar
 21. Kotor
 22. Matka

Ankara Çıkışlı Balkan Turu

Tur Programı

1.Gün İzmir– Belgrad – Üsküp

Tourbulance İzmir çıkışlı Balkan Turu programımızın birinci gününde İzmir Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Air Serbia kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından, saat 16:05’te Belgrad’a doğru Air Serbia Havayolları’nın JU821 seferi ile yola çıkıyoruz. Yerel saat ile 16:55’te Belgrad’a varışımızın hemen ardından, Üsküp’e doğru yola çıkıyor ve geceyi geçireceğimiz otele transfer oluyoruz.

Akşam Yemeği: Yol üzerinde bir tesisde alınnacak olup ekstradır.
Konaklama: Hotel Gold v.b. ÜSKÜP
Rota: Belgrad – Üsküp 430 KM
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 01:00

2.Gün Üsküp – Kosova(Pristina- Prizren-Sultan Murat Türbesi) -Üsküp

Otelimizdeki kahvaltının ardından Üsküp’te şehir turuna başlıyoruz. Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa’ya ait anıt ve ev, Taş Köprü ve Kale Surları gibi tarihi yerlerin yanı sıra, Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan Mustafa Paşa Camii, Sultan Murad Camii ve Gazi İsa Bey Camii de turumuz sırasında ziyaret edeceğimiz yerler arasında.

Ardından, nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devletlerinden biri olan Kosova’ya hareket ediyoruz. Yakın geçmişte yaşanan bir insanlık dramının ardından, duygu yüklü bir gün geçireceğiz.

Gümrük işlemlerimizin ardından Pristina üzerinden Prizren’e gideceğiz. Balkanların en şirin şehirlerinden biri olan Prizren’de gerçekleştireceğimiz tur sırasında, 17. yüzyıldan kalma bir Türk Hamamı, 1615’te inşa edilmiş Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, bir Ortodoks Kilisesi ve Kurtarıcı İsa Kilisesi görülecek yerler arasındadır.

Turumuzun sonunda, Balkanlar’daki en eski Osmanlı yapısı olan Sultan Murat Türbesi’ne hareket edeceğiz. Balkanlar tarihindeki en önemli savaşlardan birine ev sahipliği yapmış olan bu noktada vereceğimiz kısa süreli serbest zamanın ardından Üsküp’e dönüyoruz. Geceleme otelimizde olacak.

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Konaklama: Gold Otel v.b. ÜSKÜP

Rota: Üsküp – Pristina 92 KM, Pristina –Prizren 85 KM ,Prizren – Üsküp 161 KM

Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:00

3.Gün Üsküp- Matka Kanyonu – Kalkandelen-Bitola-Resne-Ohrid

İzmir çıkışlı Balkan turu üçüncü gününde otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, eşsiz güzelliğiyle bilinen Matka Kanyonu’na hareket ediyoruz. Matka Kanyonu ziyaretimiz sonrası, bizim Kalkandelen, Makedonların ise Tetova olarak adlandırdığı şehre doğru yola çıkıyoruz. Makedonya’nın üçüncü büyük şehri olan ve nüfusunun çoğunluğunu Müslüman Arnavutların oluşturduğu bu şehirde, farklı mimari tarzı ile dikkat çeken Alaca Camii’ni ziyaret ettikten sonra, Mavrovo Dağı üzerinden Manastır (Bitola) şehrine ulaşıyoruz.

Gezimiz sırasında Türk Çarşısı, Bedesten, İshak Camii, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağımız, Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında kısa bir yolculukla Resne’ye varıyoruz. Burada, İttihat ve Terakki’nin en ünlü üç simasından biri ve Türk-Yunan Savaşı’nda gösterdiği katkılarla tanınan Resneli Niyazi’nin sarayını görüp Ohrid’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

Varışımız sonrasında, Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölü’nden ismini alan Ohrid şehrinde gerçekleştireceğimiz tur sırasında; 17. yüzyıldan beri varlığını sürdüren Halveti Tekkesi, Ohrid’in sembolü olan Çınar ağacı, Türk Çarşısı, uzun süren restorasyon çalışmasının ardından yeniden ibadete açılan Ali Paşa Camii, Ohrid Limanı, Karantina Kilisesi ve kendinizi bir film setindeymiş gibi hissettirecek Türk ve Horasan evleri, Abbaralar, Antik Egnatia yolu, Heraklea Lynkestis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Panteleimon Kilisesi ve Samoil Kalesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.

Turumuzun ardından, Ohrid çarşısında alışveriş yapmak için serbest zaman ayırıyoruz. İncicilik; Ohrid tarihi boyunca şehrin önemli geleneklerinden biridir. Serbest zamanınızda, tüm yapım aşamalarını inceleyebilir ve alışveriş yapma şansı bulacaksınız. Geceleme otelimizde.

Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz.(İncicilik; Ohrid tarihi boyunca şehrin önemli geleneklerinden biridir. Serbest zamanda tüm yapım aşamalarını inceleyip alış veriş yapma şansınız olacaktır. ) Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı;
Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yöresel Restaurantta Makedon Gecesi alınacak olup , tur ücretine dahildir
Konaklama: Belvedere Otel v.b. OHRID Rota: Üsküp – Matka 14 KM , Matka-Kalkandelen 36 KM , Kalkandelen – Manastır 150 KM, Manastır –Resne-Ohrid 70 KM
Otele Giriş Saati; Yol durumuna bağlı olarak tahmini 20:00

4.Gün: Ohrid – Sveti Naum –Tiran – İşkodra

İzmir çıkışlı Balkan turu dördüncü gününde, sabah kahvaltısının ardından öncelikle St. Naum’a doğru yaklaşık 45 dakikalık muhteşem manzaralar eşliğinde bir yolculuğa çıkıyoruz. Ohrid Gölü’nün kaynaklarını ziyaret edeceğimiz bu bölgede, karşınıza çıkacak enfes manzara adeta nefesinizi kesecek. Yolculuğumuzun ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket edeceğiz. 20. yüzyıl boyunca pek çok savaşa şahit olmuş ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimi altında yaşamış olan bu dağlık Balkan ülkesinde, 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti ilan edilen bu güzel şehri panoramik bir tur ile tanıma fırsatı bulacağız. Turumuz sırasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı gibi önemli noktaları göreceğiz. Tiran turumuzun ardından serbest zamanımız olacak. Günün sonunda konaklayacağımız İşkodra kentine hareket edeceğiz. Geceleme otelimizde olacak.

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: Alis Otel v.b. – İŞKODRA
Rota: Ohrid – Sv Naum ;23 KM , Sv Naum – Tiran 138 KM , Tiran – İşkodra 103 km
Otele Giriş Saati; Yol durumuna bağlı olarak tahmini 19:30

5.Gün İşkodra–Sveti Stefan- Budva –Kotor – Medjugorje

Kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra, gezegenin en yeni ülkelerinden biri olan Karadağ’a doğru yola çıkıyoruz. Seyahatimizin ilk etabında, Sveti Stefan Adası’nı kuş bakışı gözlemleyebileceğimiz bir manzara noktasına ulaşıyoruz. Bir zamanlar balıkçı köyü olan ve daha sonra bir Singapurlu milyardere satılarak turizme açılan bu bölge, St. Stefan ve Budva’yı kapsayan restorasyon faaliyetleriyle göz kamaştırıyor. Budva’yı arkamızda bırakıp, ülkenin turistik açıdan en hareketli noktası Kotor’a devam ediyoruz. Burada, tarih ve doğa harikası Kotor’da, Eski Şehir (Stari Grad) içerisinde gerçekleştireceğimiz yürüyüş turumuzda, Saat Kulesi, Balkanların en uzun balkonunu barındıran yapı, Pima ailesine ait tarihi ev, Kilise Meydanı ve Silah Meydanı gibi dikkat çekici noktaları keşfedeceğiz. Kotor’un ardından, Bosna-Hersek sınırlarında yer alan ve muhteşem doğasıyla bilinen Trebinje şehrine doğru ilerliyoruz. Geceyi, bu güzel şehirdeki otelimizde geçireceğiz. İzmir çıkışlı Balkan turu devam ediyor

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Konaklama: Luna Otel v.b. – MEDJUGORJE

Rota: İşkodra – Sveti Stefan 170 KM, Sveti Stefan – Kotor 26 KM Kotor – Trebinje 87 KM

Otele Giriş Saati; Yol durumuna bağlı olarak tahmini 19:30

6.Gün Medjugorje- Blagaj- Mostar- Konjic-Saraybosna

İzmir çıkışlı Balkan turu altıncı günümüzde kahvaltımızı otelimizde tamamladıktan sonra eşyalarımızı topluyor ve özel aracımızla otelden ayrılarak Blagaj’a doğru yola çıkıyoruz. Blagaj’da yapacağımız gezinti ve serbest zamanın ardından, tarihi Mostar şehrine yöneliyoruz.

Mostar’a varışımızla birlikte, yürüyerek başladığımız şehir turunda ilk durağımız ünlü Mostar Köprüsü. Bu etkileyici yapı, Mimar Hayreddin tarafından 1557’de inşa edilmiş ve Osmanlı mimarisinin önemli bir örneği olarak kabul edilir. 1992 yılındaki savaşta yıkılan köprü, Türkiye’nin de desteğiyle 2004 yılında yeniden inşa edilmiştir.

Köprünün tarihçesine tanık olduktan sonra, Koski Mehmet Paşa Camii’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuğumuz, Konjic şehrinde ve diğer duraklarda vereceğimiz keyifli molalarla renkleniyor.

İlk mola noktamız Konjic, burada Osmanlı döneminden kalma ve Türkiye tarafından restore edilen ünlü Konjic Köprüsü’nü ziyaret edip Neretva Nehri kıyısında kahve molası veriyoruz. Ardından Saraybosna’ya varışımızı gerçekleştiriyoruz.

Şehir turumuza Başçarşı’dan başlıyor, Avrupa’nın en özel çarşılarından birini keşfediyoruz. Osmanlı döneminden bu yana faaliyette olan Kurşunlu Medrese’yi gezdikten sonra, Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Gazi Hüsrev Bey Camii’ne uğruyoruz.

Turumuz Saat Kulesi, Saraybosna Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görerek devam ediyor. Latin Köprüsü üzerinde I. Dünya Savaşı’nın başlangıç noktasını keşfettikten sonra, Fatih Sultan Mehmet’in şehre giriş yaptığı kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içiyoruz.

Turumuzun sonunda Fatih Sultan Mehmet’e atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ediyor ve günü otelimize transfer olarak tamamlıyoruz. Gece konaklamamız otelimizde olacak.

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Yöresel restaurantta Boşnak Köftesi alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Konaklama: Holiday Otel v.b. – SARAYBOSNA

Rota: Trebinje – Blagaj 108 KM , Blagaj – Mostar 14 KM , Mostar – Konjic 70 KM, Konjic – Saraybosna 60KM

Otele Giriş Saati: Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 19:30

İzmir çıkışlı Balkan turu
İzmir çıkışlı Balkan turu

7.Gün Saraybosna– Belgrad

Sabah Saraybosna’daki otelimizde kahvaltıdan sonra, Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Sırbistan’ın tarih dolu başkentine varışımızla birlikte, şehri keşfetmeye başlıyoruz. Panoramik şehir turumuzda Belgrad’ın en dikkat çekici yerlerinden Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapısı ve Saat Kulesi gibi tarihi noktaları ziyaret edeceğiz. Ayrıca, Stefan Lazarević Anıtı, Nebojša Kulesi ve Saborna Kilisesi gibi önemli yerleri de göreceğiz. Turumuz sonrasında serbest zamanımız olacak, bu süreçte Belgrad’ın canlı sokaklarını ve kültürünü keşfetme fırsatı bulacaksınız.

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Konaklama: Theater Hotel v.b. BELGRAD

Rota: Saraybosna–Belgrad 290 KM

Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

8.Gün Belgrad – İzmir

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Belgrad’dan ayrılmak üzere hazırlıklarımızı yapıyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte Nikola Tesla Havalimanı’na transfer oluyoruz. Air Serbia Havayolları’nın JU820 sefer sayılı uçağı ile saat 12:40’ta İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun sonunda, saat 15:20’de İzmir’e varışımızla birlikte, unutulmaz anılarla dolu bu Balkan turumuz sona eriyor.

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.

Balkanlar’ın büyüleyici tarihine, zengin kültürüne ve doğal güzelliklerine tanık olduğunuz İzmir çıkışlı Balkan turu programımızda bizimle olan misafirlerimize teşekkür ederiz.

Bir sonraki TOURBULANCE macerasında görüşmek üzere!

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Serbia Hava Yolları ile İzmir – Belgrad – İzmir Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
 • Yerel Ulaşım Hizmetleri
 • Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • İzmir çıkışlı Balkan turu programlarımızda 4* Otellerde 2 gece Üsküp, 1 gece Ohrid, 1 gece Belgrad, 1 gece Saraybosna, 1 gece Trebinje veya çevresi, 1 gece İşkodra ile toplam 7 gece kahvaltı dahil konaklama
 • 1 gece Üsküp, 1 gece Ohrid, 1 gece Belgrad, 1 gece Trebinje, 1 gece İşkodra otellerinde alınan 5 akşam yemeği
 • Yöresel restaurantta yemekli Makedon gecesi
 • Yöresel restaurantta Boşnak köftesi
 • Prizren, Priştina, Üsküp, Tetova, Ohrid, Resne, Bitola, Belgrad, Saraybosna, Konjic, Mostar, Trebinje, Kotor, Budva, İşkodra ve Tiran panoramik şehir turları
 • Kosova geçiş ücreti
 • Sveti Naum turu
 • Matka Kanyonu turu
 • Blagaj Tekkesi turu
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Tüm otoban, check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir vergileri
 • Gümrük vergileri
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları
 • Havalimanı vergileri ve servis bedelleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • Otelde alınan ekstralar.
 • Kişisel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (20 €) (Zorunludur.)

Tourbulance İletişim 

İstanbul Çıkışlı Balkan Turu, Ankara Çıkışlı Balkan Turu, İzmir Çıkışlı Balkan Turu, Vizesiz Balkan Turu,  Otobüsle Avrupa Turu, Büyük italya Turu, Büyük İspanya ve Endülüs Turu, Vizesiz Mısır Turu, Dubai Turu, ve Kamp Turu, programlarımız başta olmak üzere bütün tur programlarımız hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için aşağıda yer alan iletişim seçeneklerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim No: 0850 885 123 0

WhatsApp Destek Hattı: 0553 199 87 22

Mail: [email protected]

TÜRSAB A-12329
Adres
Cumhuriyet Mah. Atatürk Blv. Foto Cemal İş Hanı Sit. 83/8 Kızılay Çankaya/ ANKARA 

4* Otellerde

2 Gece Üsküp

1 Gece Ohrid

1 Gece Belgrad

1 Gece Trebinje veya Çevresi

1 Gece Saraybosna

1 Gece İşkodra ile toplam 7 Gece Kahvaltı ve Akşam Yemeği dahil Konaklama

FIRSAT
*799 €*649 €
VİZESİZ
*1990 €*1590 €
ÇOK SATAN
*1590 €*1190 €

Tayland Turu


8 GÜN
FIRSAT
*549 €*449 €

İzmir Çıkışlı Balkan Turu

 • Fiyat

  *699 € Kişi

 • Süre

  8 GÜN

 • Destinasyon

  1'den Fazla

 • Kontenjan

  40+

Rezervasyon Yap

  Lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. En kısa sürede tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. Teşekkürler ☺️
  × Rezervasyon Oluştur