GAP Turu

YENİ
GAZİANTEP – ADIYAMAN – DİYARBAKIR – BATMAN – MARDİN – ŞANLIURFA Zeugma Mozaik Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Gümrük Han, 25 Aralık Panaroma Müzesi, Alaüdevle Camii, Gaziantep Kalesi, Halfeti, Kahta, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü,  Nemrut Dağı, Nisibi Köprüsü, Diyarbakır Ulu Camii, Dört Ayaklı Minare, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, On Gözlü Köprü, Hasankeyf, Midyat Konuk Evi, Deyrulzafaran Manastırı, […]
Bilgi
 • Destinasyon

  Güneydoğu,

 • Başlangıç Noktası

  İstanbul

 • Bitiş Noktası

  İstanbul

GAZİANTEP – ADIYAMAN – DİYARBAKIR – BATMAN – MARDİN – ŞANLIURFA

Zeugma Mozaik Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Gümrük Han, 25 Aralık Panaroma Müzesi, Alaüdevle Camii, Gaziantep Kalesi, Halfeti, Kahta, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü,  Nemrut Dağı, Nisibi Köprüsü, Diyarbakır Ulu Camii, Dört Ayaklı Minare, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, On Gözlü Köprü, Hasankeyf, Midyat Konuk Evi, Deyrulzafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi, Zinciriye Medresesi, Mardin Müzesi, Kırklar Kilisesi, Dara Antik Kenti, Harran Höyüğü, Harran Kalesi, Konik Evler, Balıklıgöl, Mevlide Halil Camii, Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı, Göbeklitepe

Tourbulance Otobüsle GAP Turu Tur Programı

9-16 Ekim 2023
23-30 Ekim 2023
6-13 Kasım 2023

Akşam saat 17:00’da Mecidiyeköy buluşma noktamızdan Tourbulance GAP Turumuz için hareket ediyoruz. Belirlenen katılış noktalarımızdan misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz.

GAP Turu Katılış Noktaları & Saatleri

1)

17:00

İstanbul Avrupa Yakası

Mecidiyeköy İbrahim Polat Holding Önü

2)

17:45

İstanbul Anadolu Yakası

 1. Kadıköy Evlendirme Dairesi
 2. Mehmetcik Vakfı Kurtköy Tesisleri (Ankara Yönü)

3)

18:15

Gebze

Doğalhane Dinlenme Tesisleri (Ankara Yönü)

4)

18:45

İzmit

 1. Gültepe Dinlenme Tesisleri (Ankara Yönü)
 2. Sapanca Shell Burger King (Ankara Yönü)

5)

19:15

Sakarya

 1. Berceste Dinlenme Tesisleri Sapanca-Sakarya (Ankara Yönü)

6)

20:30

Bolu

 1. Bolu Highway Dinlenme Tesisleri

7)

23:15

Ankara

Ankara Şehirler Arası Otogarı (AŞTİ)

1.GÜN

Sabah saatlerinde gastronomi başkenti Gaziantep’te alacağımız kahvaltı sonrasında ilk durağımız Roma İmparatorluğu’nun en doğu şehirlerinden biri olan Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Müzedeki mozaikleri profesyonel kokartlı rehberimizin anlatımları ile gezip dünyaca ünlü Çingene Kızı mozaiğini ziyaret edeceğiz. Sonraki durağımız Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunu güzide sergilerle misafirlerine anlatan 25 Aralık Panorama Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Müze ziyaretimiz sonrasında. yerel mutfağın en önemli malzemelerinin satıldığı Zeytinhan’da alışveriş molası vereceğiz. Molamızın ardından Gaziantep’in tarihi meydanında panoramik yapacağımız Alaüdevle Camii, Gaziantep Kalesi ve Gümrük Han ziyaretlerimiz sonrasında Bakırcılar Çarşısı’nda serbest zamanınızı değerlendirip Tahmis Kahvesi’nde yorgunluk kahvemizi yudumladıktan sonra yol yorgunluğumuzu atmak için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alacağız.

2.GÜN

Halfeti ulu camii
Halfeti ulu camii

Otelimizde alacağımı kahvaltımız sonrasında Birecik Barajı’nın suları altında Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Eski Halfeti’den kalkan teknemize binip Fırat Nehri üzerinde yapacağımız tekne turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında tarih öncesi mağaralar, Rumkale ve su altında kalan Savaşan Köyü Camii minaresi göreceğimiz yerler arasındadır. Tekne turumuzun bitişi ardından Halfeti’den ayrılıyor ve Adıyaman’a doğru hareket ediyoruz. Adıyaman merkezde vereceğimiz yemek molasından sonra Kahta’da bizleri bekleyen transfer araçlarımızla Nemrut Dağı Milli Parkı gezimize başlıyoruz. Karakuş Tümülüsü ve Cendere Köprüsü ziyaretlerimizden sonra Nemrut Dağı müze girişimizi gerçekleştirip heykellerle süslü 2150 mt. yükseklikte bulunan Nemrut zirveye doğru 650 mt. bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Burada rehberimizden alacağımız bilgilerden sonra eşsiz manzarasıyla gün batımına şahitlik ediyoruz. Gün batımı sonrası araçlarımıza geçip otelimize yetleşmek için yola çıkıyoruz.

Nemrut Dağı
Nemrut Dağı

3.GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından derin tarihi ve eşsiz kültür yapısıyla bizleri bekleyen Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Atatürk Barajı havzasının en kuzey bölgesine yapılan Nissibi Köprüsü’nde çay ve fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrasında yola devam edip Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Diyarbakır surları üzerinde bulunan Dağ Kapı’da aracımızdan inip Suriçi bölgesine yürüyerek gezimize başlıyoruz. İlk olarak Anadolu’nun en eski semavi mabetlerinden olan Diyarbakır Ulu Camii ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra 35 Yaş şiiri ile hafızalarımıza kazınan Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğup büyüdüğü evi görüp şimdilerde müze olan evinin bahçesinde reyhan şerbetimizi içerek serinliyoruz. Buradan ayrılmadan önce hemen bitişik binada bulunan Ahmed Arif’in evini de göreceğiz. Suriçi’nde yapacağımız yürüyüşte Anadolu’da başka örneği olmayan Dört Ayaklı Minare ve Keldani Kilisesi ziyaretlerimizi yaptıktan sonra Keçi Burcu’na çıkıp Dicle Nehri ve Hevsel Bahçeleri manzarasında fotoğraflarımızı çekiyoruz. Son durağımız tarihi On Gözlü Köprü’de Dicle kenarında çay molası akabinde otelimize geçip günün yorgunluğunu atmak için dinlenmeye çekiliyoruz.

4.GÜN

Deyrulzafaran Manastırı
Deyrulzafaran Manastırı

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Diyarbakır’ı geride bırakıp sular altında kalan Hasankeyf’ten kurtarılan Zeynel Abidin Türbesi’ni ziyaret edeceğiz. Hasankeyf’ten sonra taş konaklarıyla dizilere ev sahipliği yapan meşhur Midyat Konuk Evi’ni görmek için Midyat’a yolculuğumuz başlıyor. Konuk evini gördükten sonra binlerce yıldır bölgenin geçim kaynağı olan telkari sanatını yerinde inceleme ve alışveriş şansı buluyoruz. Midyat’ı gerimizde bırakıp efsaneler şehri Mardin’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk olarak Süryanilerin kutsal mekanı Deyrulzafaran Manastırı’nda tarihe tanıklık edip bölgenin sosyo kültürel yapısında önemli bir pay sahibi olan Süryaniler hakkında bilgi edineceğiz. Manastır ziyaretimiz sonrasında topraktan oyma yapısıyla ve mezar galerisiyle görenleri kendine hayran bırakan Dara Antik Kenti’nin görüp günü otelimizde tamamlıyoruz.

5.GÜN

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra kendimizi Eski Mardin sokaklarına bırakıyoruz. Eski Mardin’in taş sokaklarında Kırklar Kilisesi, Ulu Camii, Mardin Müzesi, Kasımiye Medresesi ve Zinciriye Medresesi gezilerimizi rehber eşliğinde tamamlıyoruz. Öğlen yemeği molamızdan sonra peygamberler şehri Şanlıurfa’ya yolculuğumuza başlıyoruz. Urfa’da otelimize yerleştikten sonra dileyen misafirlerimizle bölgenin en otantik geleneklerinden olan Sıra Gecesi eğlencesine katılmak için otelimizden ayrılıyoruz. Sıra gecesi sonrası ertesi gün yapacağımız Urfa gezimiz öncesi otelimize yerleşiyoruz.

6.GÜN

Harran evleri
Harran evleri

Sabah kahvaltımız sonrası Mezopotamya’nın en eski yerleşimlerinden olan ve bereketli topraklarıyla binlerce yıldır insan yerleşimine ev sahipliği yapan Harran’a doğru yola çıkıyoruz. Harran Köyü, Harran Kalesi ve meşhur konik kubbeli evleriyle  Harran ziyaretimizi yapıp Harran Kültür Evi’nde vereceğimiz kahve molası sonrası 12.000 yıllık geçmişiyle tüm dünya tarihini değiştiren Göbeklitepe’ye gidiyoruz. Rehber eşliğinde yapacağımız Göbeklitepe gezimizde Anadolu’nun ne denli tarihi ve kültürel zenginliklere sahip olduğuna bir kez daha şahit olacağız. Öğlen yemeği molamızdan sonra Balıklıgöl havzasının içinde bulunan Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara, Mevlid-i Halil Camii ve Urfa Kalesi’ni göreceğiz. Balıklıgöl ziyaretimiz sonrasında Urfa’dan ayrılıyoruz ve akşam üzeri serinliğinde Adana’ya varıyoruz. Tarihi Adana Taş Köprü’sü üzerinde Sabancı Cami’sini görüp güzel fotoğraflar çektikten sonra geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Göbekli tepe

7.GÜN

Yolculuğumuz esnasında misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak sabah saatlerinde İstanbul’daki ayrılış noktalarımıza ulaşıp programımızı tamamlıyoruz. Bir sonraki Tourbulance Turizm seyahatinde buluşmak dileğiyle misafirlerimizi uğurluyoruz.

GAP Turu Ayrılış Noktaları & Saatleri

1)

04:00

Ankara

Ankara Şehirler Arası Otogarı (AŞTİ)

2)

06:00

Bolu

Bolu Highway Dinlenme Tesisleri

3)

07:30

Sakarya

Berceste Dinlenme Tesisleri Sapanca-Sakarya (İstanbul Yönü)

4)

08:00

İzmit

 1. Sapanca Shell Burger King (İstanbul Yönü)
 2. Gültepe Dinlenme Tesisleri (İstanbul Yönü)

5)

08:30

Gebze

Doğalhane Dinlenme Tesisleri (İstanbul Yönü)

6)

09:00

İstanbul Anadolu Yakası

 1. Mehmetcik Vakfı Kurtköy Tesisleri (İstanbul Yönü)
 2. Kadıköy Evlendirme Dairesi

7)

09:30

İstanbul Avrupa Yakası

Mecidiyeköy İbrahim Polat Holding Önü

Konaklama

Tourbulance GAP Turu programımız boyunca konaklayacağımız şehirler..

 • Gaziantep
 • Adıyaman
 • Diyarbakır
 • Mardin
 • Şanlıurfa

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Tourbulance Otobüsleri ile Ulaşım
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 6 Adet Kahvaltı (1.Hatay Tarihi Konak Restoranda)
 • 5 Adet Akşam Yemeği
 • Nemrut Dağı Minibüs Transferi
 • Halfeti Tekne Turu
 • Milli Park Giriş Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • Öğle Yemekleri
 • Müze Giriş Ücretleri
 • Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
 • Sıra Gecesi Eğlencesi

Notlar

 • Turlarımız 14–18 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 19–31 kişi arası kayıtlarda lüks midibüs ve 32–46 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.
 • Otobüs oturma düzeni kesin rezervasyon sırasına göre yapılır. Oturma düzeninde araç marka ve modeline göre koltuk numaraları değişiklik gösterebilir.
 • Turlarımızın kesin hareketli olması için en az 15 katılımcı olması gerekir. Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ve iptal durumunda en geç 1 gün önceden bildirim yapılır.
 • Tur lideri ve rehber gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilir.
 • Tur rehberi ve iletişim bilgileri, katılımcılara hareket saatinden en geç 6 saat öncesine kadar acentemiz tarafından sms ile bildirilecektir.

Tourbulance İletişim 

Balkan Turu, Vizesiz Balkan Turu, Otobüsle Avrupa Turu ve Kamp Turu programlarımız başta olmak üzere bütün tur programlarımız hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için aşağıda yer alan iletişim seçeneklerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim No: 0850 885 123 0
WhatsApp Destek Hattı: 0553 199 87 22
Mail: [email protected]
Adres
Cumhuriyet Mah. Atatürk Blv. Foto Cemal İş Hanı Sit. 83/8 Kızılay Çankaya/ ANKARA

 

 • İstanbul
 • 1. GÜN:
 • 2. GÜN:
 • 3. GÜN:
 • 4. GÜN:
 • 5. GÜN:
 • 6. GÜN:
 • 7. GÜN:
İstanbul

Akşam saat 20:00'da Mecidiyeköy buluşma noktamızdan Tourbulance GAP Turumuz için hareket ediyoruz. Belirlenen katılış noktalarımızdan misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz.

1. GÜN:

Sabah saatlerinde gastronomi başkenti Gaziantep'te alacağımız kahvaltı sonrasında ilk durağımız Roma İmparatorluğu'nun en doğu şehirlerinden biri olan Zeugma Antik Kenti'nden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Müzedeki mozaikleri profesyonel kokartlı rehberimizin anlatımları ile gezip dünyaca ünlü Çingene Kızı mozaiğini ziyaret edeceğiz. Sonraki durağımız Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunu güzide sergilerle misafirlerine anlatan 25 Aralık Panorama Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Müze ziyaretimiz sonrasında. yerel mutfağın en önemli malzemelerinin satıldığı Zeytinhan'da alışveriş molası vereceğiz. Molamızın ardından Gaziantep'in tarihi meydanında panoramik yapacağımız Alaüdevle Camii, Gaziantep Kalesi ve Gümrük Han ziyaretlerimiz sonrasında Bakırcılar Çarşısı'nda serbest zamanınızı değerlendirip Tahmis Kahvesi'nde yorgunluk kahvemizi yudumladıktan sonra yol yorgunluğumuzu atmak için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alacağız.

2. GÜN:

Otelimizde alacağımı kahvaltımız sonrasında Birecik Barajı'nın suları altında Halfeti'ye doğru yola çıkıyoruz. Eski Halfeti'den kalkan teknemize binip Fırat Nehri üzerinde yapacağımız tekne turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında tarih öncesi mağaralar, Rumkale ve su altında kalan Savaşan Köyü Camii minaresi göreceğimiz yerler arasındadır. Tekne turumuzun bitişi ardından Halfeti'den ayrılıyor ve Adıyaman'a doğru hareket ediyoruz. Adıyaman merkezde vereceğimiz yemek molasından sonra Kahta'da bizleri bekleyen transfer araçlarımızla Nemrut Dağı Milli Parkı gezimize başlıyoruz. Karakuş Tümülüsü ve Cendere Köprüsü ziyaretlerimizden sonra Nemrut Dağı müze girişimizi gerçekleştirip heykellerle süslü 2150 mt. yükseklikte bulunan Nemrut zirveye doğru 650 mt. bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Burada rehberimizden alacağımız bilgilerden sonra eşsiz manzarasıyla gün batımına şahitlik ediyoruz. Gün batımı sonrası araçlarımıza geçip otelimize yetleşmek için yola çıkıyoruz.

3. GÜN:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından derin tarihi ve eşsiz kültür yapısıyla bizleri bekleyen Diyarbakır'a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Atatürk Barajı havzasının en kuzey bölgesine yapılan Nissibi Köprüsü'nde çay ve fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrasında yola devam edip Diyarbakır'a ulaşıyoruz. Diyarbakır surları üzerinde bulunan Dağ Kapı'da aracımızdan inip Suriçi bölgesine yürüyerek gezimize başlıyoruz. İlk olarak Anadolu'nun en eski semavi mabetlerinden olan Diyarbakır Ulu Camii ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra 35 Yaş şiiri ile hafızalarımıza kazınan Cahit Sıtkı Tarancı'nın doğup büyüdüğü evi görüp şimdilerde müze olan evinin bahçesinde reyhan şerbetimizi içerek serinliyoruz. Buradan ayrılmadan önce hemen bitişik binada bulunan Ahmed Arif'in evini de göreceğiz. Suriçi'nde yapacağımız yürüyüşte Anadolu'da başka örneği olmayan Dört Ayaklı Minare ve Keldani Kilisesi ziyaretlerimizi yaptıktan sonra Keçi Burcu'na çıkıp Dicle Nehri ve Hevsel Bahçeleri manzarasında fotoğraflarımızı çekiyoruz. Son durağımız tarihi On Gözlü Köprü'de Dicle kenarında çay molası akabinde otelimize geçip günün yorgunluğunu atmak için dinlenmeye çekiliyoruz.

4. GÜN:

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Diyarbakır'ı geride bırakıp sular altında kalan Hasankeyf'ten kurtarılan Zeynel Abidin Türbesi'ni ziyaret edeceğiz. Hasankeyf'ten sonra taş konaklarıyla dizilere ev sahipliği yapan meşhur Midyat Konuk Evi'ni görmek için Midyat'a yolculuğumuz başlıyor. Konuk evini gördükten sonra binlerce yıldır bölgenin geçim kaynağı olan telkari sanatını yerinde inceleme ve alışveriş şansı buluyoruz. Midyat'ı gerimizde bırakıp efsaneler şehri Mardin'e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk olarak Süryanilerin kutsal mekanı Deyrulzafaran Manastırı'nda tarihe tanıklık edip bölgenin sosyo kültürel yapısında önemli bir pay sahibi olan Süryaniler hakkında bilgi edineceğiz. Manastır ziyaretimiz sonrasında topraktan oyma yapısıyla ve mezar galerisiyle görenleri kendine hayran bırakan Dara Antik Kenti'nin görüp günü otelimizde tamamlıyoruz.

5. GÜN:

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra kendimizi Eski Mardin sokaklarına bırakıyoruz. Eski Mardin'in taş sokaklarında Kırklar Kilisesi, Ulu Camii, Mardin Müzesi, Kasımiye Medresesi ve Zinciriye Medresesi gezilerimizi rehber eşliğinde tamamlıyoruz. Öğlen yemeği molamızdan sonra peygamberler şehri Şanlıurfa'ya yolculuğumuza başlıyoruz. Urfa'da otelimize yerleştikten sonra dileyen misafirlerimizle bölgenin en otantik geleneklerinden olan Sıra Gecesi eğlencesine katılmak için otelimizden ayrılıyoruz. Sıra gecesi sonrası ertesi gün yapacağımız Urfa gezimiz öncesi otelimize yerleşiyoruz.

6. GÜN:

Sabah kahvaltımız sonrası Mezopotamya'nın en eski yerleşimlerinden olan ve bereketli topraklarıyla binlerce yıldır insan yerleşimine ev sahipliği yapan Harran'a doğru yola çıkıyoruz. Harran Köyü, Harran Kalesi ve meşhur konik kubbeli evleriyle  Harran ziyaretimizi yapıp Harran Kültür Evi'nde vereceğimiz kahve molası sonrası 12.000 yıllık geçmişiyle tüm dünya tarihini değiştiren Göbeklitepe'ye gidiyoruz. Rehber eşliğinde yapacağımız Göbeklitepe gezimizde Anadolu'nun ne denli tarihi ve kültürel zenginliklere sahip olduğuna bir kez daha şahit olacağız. Öğlen yemeği molamızdan sonra Balıklıgöl havzasının içinde bulunan Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim'in doğduğu mağara, Mevlid-i Halil Camii ve Urfa Kalesi'ni göreceğiz. Balıklıgöl ziyaretimiz sonrasında Urfa'dan ayrılıyoruz ve akşam üzeri serinliğinde Adana'ya varıyoruz. Tarihi Adana Taş Köprü'sü üzerinde Sabancı Cami'sini görüp güzel fotoğraflar çektikten sonra geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

7. GÜN:

Yolculuğumuz esnasında misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak sabah saatlerinde İstanbul'daki ayrılış noktalarımıza ulaşıp programımızı tamamlıyoruz. Bir sonraki Tourbulance Turizm seyahatinde buluşmak dileğiyle misafirlerimizi uğurluyoruz.

FIRSAT
*799 €*649 €
VİZESİZ
*1990 €*1590 €
ÇOK SATAN
*1590 €*1190 €

Tayland Turu


8 GÜN
FIRSAT
*549 €*449 €

GAP Turu

 • Fiyat

  *9.900 TL Kişi

 • Süre

  7 GÜN

 • Destinasyon

  1'den Fazla

 • Kontenjan

  50+

Rezervasyon Yap

  Lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. En kısa sürede tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. Teşekkürler ☺️
  × Rezervasyon Oluştur