Öğrenciler Neden Otobüsle Avrupa TuruTourbulance BlogÖğrenciler Neden Otobüsle Avrupa Turu Yapmalı

Seyahat her kişinin, hayatına dokunan ve ona yeni bir şeyler katan deneyimlerini biriktirme aracıdır. Bu sayede de seyahat eden kişilerin seyahat yöntemleri onlara hem kolaylık kazandırmakta hem de bilgi birikimlerini farklılaştırmaktadır. Öğrencilerin ise, otobüs ile seyahat etmeleri her zaman daha avantajlı bir haldedir. Çünkü onların tecrübe edinmesi, yeni yerler keşfetmesi ve algı açıklığı daha dinamik olmaktadır.

20 yaşında yurt dışını görmek ile 50 yaşında yurt dışını görmek arasında oldukça fazla fark vardır. Bu nedenle de genç yaşta öğrencilerin Avrupa turu yapmasını bizler de Tourbulance olarak önermekteyiz. Avrupa Turu gerçekleştirilirken önemli olan birçok faktör vardır. Öğrencilerin özellikle otobüs seyahati ile bu turları gerçekleştirmiş olması onlara kültürleşme açısından oldukça fark katar. Peki öğrenciler neden otobüsle Avrupa turu yapmalı? Bütün seçenekleri ile aşağıda bulabilir ve bunun için de farklı bakış açıları ile duruma yönelebilirsiniz.

1. Otobüsle Avrupa Turu ekonomiktir !

Evet uçak ile seyahat etmek otobüs ile seyahat etmeye nazaran bütçe açısından fark yaratabilmektedir. Bu nedenle öğrencilerin daha fazla şehir görebilmeleri ya da ellerindeki, bütçe ile hareket edebilmeleri için mutlaka Otobüsle Avrupa turu yapmaları gerekmektedir. Ülkemizin bulunduğu coğrafi konum da Avrupa’ ya otobüs ile seyahat etmeyi mümkün kılmaktayken bu fırsatlardan yararlanmak daha önemlidir. Hem seyahatin uygunluğu hem de yemek yenilecek olan yerlerin ekonomikliği önem taşır. Turların otobüs ile yapılması öğrencilerin bütçesine ideal bir şekilde düzenlenmektedir. Konaklama, yeme içme ve otobüs ulaşımı her zaman diğerlerine nazaran daha ekonomiktir. (bkz. BÜYÜK AVRUPA TURU NEDİR ?)

2. Zaman açısından tasarrufludur ! 

Otobüs ile seyahat etmek, bir şehir içerisinde de otobüsü kullanmak demektir. Bu da şehri gezerken zaman açısından tasarruf sağlanmasını kolaylaştırır. Panoramik olarak gerçekleştirdiğimiz şehir turlarımızda, kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirdiğimiz otobüs yolculuklarımız da öğrenciler için daha ideal olur.

3. Eğlence ve samimiyet ancak otobüs ile kurulur ! 

Otobüsle Avrupa Turları katılımcılarımızın iç içe olduğu uzun ve kapsamlı programlardır. 18 günlük programımız süresince katılımcılarımız birbirleri ile kaynaşırlar. Daha sıcak ve samimi dostluklar kurarlar. Ayrıca otobüslerimiz katılımcılarımızın evi gibi olur. Aradığını bulması, otobüs hayatına uygun yaşaması ve eğlenceli hep bir arada bir maceraya çıkılması açısından ilgi çeker. Öğrencilerin yaş aralığı birbirine yakın olduğu için zevkleri de aynı olacaktır. Bu nedenle uyku düzeni, yeme içme zevkleri, müzik zevkleri veya eğlence hayatları da buna uygun şekillenecektir.

4. Bilgi edinmek her zaman mümkündür ! 

Otobüsle Avrupa Turu, rehberlik açısından da kişinin bilgileneceği bir ortam yaratır. Kara yolu ile ulaşım her zaman yeni şeyler öğrenmeye ve keşiflere açık bir hale gelmektedir. Bu nedenle de her durakta ve rota güzergâhında yerelden merkeze rehberlerimiz aracılığı ile öğrenmek bilgi edinmek ve keşfetmek oldukça büyük önem taşımaktadır. 

5. Otobüsle Avrupa Turu ile Avrupa’ yı daha yakından tanımak mümkündür !

Avrupa’ yı en kolay şekilde tanımanın yolu Otobüsle Avrupa Turu‘dur. Bunun nedeni ise Avrupa’nın en ilgi çekici yerlerinin ancak karayolu ile keşfedilebileceğinden kaynaklanmaktadır. O bölgeye ait her türlü yerleşim yeri, kültür özellikleri, yeme içme alanındaki kültürü vb. birçok alanda yapılacak olan gezileri içeren paket bir tur ancak otobüs ile Avrupa seyahati ile mümkün olabilmektedir.

Özellikle Otobüsle Avrupa Turu programları sırasında kırsal yerleşim yerlerinden geçmek, her bir yerin coğrafi ve mimari ruhunun katılımcılarımız tarafından hissedilmesini ve kültürler arasındaki ciddi geçiş farklarının aynı anda yaşanmasını sağlamaktadır.

 

Benzer Yazılarımız:

Otobüsle Avrupa Turu Mu Interrail Mı ?

Otobüsle Avrupa Turu Ne Kadara Mal Olur ?

Tourbulance Mı Diğerleri Mi ?

 

Otobüsle Avrupa Turu programlarımız:

Otobüsle Avrupa Turu 1. Dönem

 

 

BAŞVURU YAP !

One comment

  • Tülay

    14/12/2019 at 19:43

    Harikasinizz
    Kesinlikle katiliyorum👌♥️

    Reply

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacak. Gerekli Alanlar * ile işaretli.