Anasayfa

Schengen Vizesi Başvuru Süreci

Tourbulance tecrübeli vize departmanı aracılığıyla otobüsle Avrupa turu ve diğer Avrupa turu programları için vize danışmanlık hizmeti vermektedir. 5 adımda vize nasıl alınır? Peki Schengen Vizesi başvuru süreci nasıl ilerliyor?

İçerik

Tourbulance tecrübeli vize departmanı aracılığıyla otobüsle Avrupa turu ve diğer Avrupa turu programları için vize danışmanlık hizmeti vermektedir. 5 adımda vize nasıl alınır? Peki Schengen Vizesi başvuru süreci nasıl ilerliyor? 2024 yılı Otobüsle Avrupa turu ve diğer Avrupa turları için program tarihine minimum 2 ay kala vize işlemlerine başlanmakta ve süreç adım adım takip edilmektedir.

Schengen vizesi başvuru süreci, Otobüsle Avrupa Turu 2021, Schengen Vizesi, Vize Nasıl Alınır?
Otobüsle Avrupa Turu, Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Schengen Vizesi Başvuru Süreci Birinci Adım

Birinci adım evrak hazırlama aşamasıdır. Otobüsle Avrupa turu programlarımıza katılacak olan misafirlerimiz için kurulan toplu WhatsApp ya da Telegram grubu üzerinden meslek gruplarına göre özel sektör çalışanı, öğrenci, memur vs. gibi hazırlanacak olan evrakların listeleri paylaşılmaktadır. Katılımcılarımız meslek gruplarına göre hazırlamaları gereken evrakları buradan görerek kendilerine verilen süre içerisinde evrakları hazırlamaya başlamaktadırlar. Schengen Vizesi hakkında detaylı bilgi ve hazırlanacak olan evraklar için SCHENGEN VİZESİ linkini inceleyebilirsiniz.

Schengen Vizesi Başvuru Süreci İkinci Adım

İkinci adım otobüsle Avrupa turu programlarımızda kullanılmak üzere alınacak olan Schengen Vizesi için hazırlanacak olan evraklar hakkında tecrübeli vize departmanımızın sağlamış olduğu birebir destek sürecidir. Avrupa turumuzun vize sürecinde vizeye ihtiyaç duyan katılımcılarımıza Schengen Vizesi için hazırlanacak olan evraklar hakkında vize departmanımız tarafından detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti verilmektedir. Evraklar belirtilen süre içerisinde hazırlandıktan sonra Tourbulance Vize Departmanı’na kargo yolu ile ya da elden teslim edilmek zorundadır. Evrakların kargo vasıtası ya da elden teslim alınmasının sebebi ıslak imzalı olma zorunluluğu olan vize evraklarıdır.

Schengen Vizesi Başvuru Süreci Üçüncü Adım

Üçüncü adım Tourbulance Vize Departmanına ulaşan evrakların vize başvuru kabul merkezine teslim edilmesi ve parmak izi randevularının oluşturulmasıdır. Otobüsle Avrupa Turlarımız için hazırlanmış olan vize evrakları departmanımıza ulaştıktan sonra ilk olarak hatalı ya da eksik olan evrakların tespit edilmesi için kontrole tabi tutulur. Bu kontrolde eksik ya da hatalı olarak iletilen evraklar misafirlerimize bildirilerek tekrar talep edilmektedir. Tourbulance, misafirlerimizin vize evraklarını eksik ya da hata noktasında kontrol etmeden başvuru merkezine kesinlikle teslim etmemektedir. Evrakların kontrolü tamamlandıktan sonra ivedilikle dosyalar vize başvuru merkezine iletilmektedir.

Schengen Vizesi Başvuru Süreci Dördüncü Adım

Dördüncü aşama büyükelçilik nezdinde parmak izi randevularının oluşturulmasıdır. Schengen Ülkeleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kişisel bilgilerine erişemediği için vize işlemlerinde başvuru sahiplerinin parmak izini almaktadır. Pasaport ya da kimlik alırken verilmiş olan parmak izleri yukarıda belirttiğimiz sebep dolayısıyla Schengen Vize işlemlerinde kullanılamaz. Otobüsle Avrupa turu programlarımız için vize başvurusu yapılan Schengen ülkesi misafirlerimizin parmak izini bizzat yetkilendirdiği kuruluşlar tarafından almaktadır. Parmak izi randevuları başvuru yapılan büyükelçiliğin ikamet adresine göre belirlenen kurumunda alınmaktadır. Örneğin Fransa Schengen Vizesi için Trakya ve Marmara Bölgeleri, İstanbul Fransa Başkonsolosluğuna bağlı olmakla birlikte İzmir, İzmir’de yer alan yetkili kuruluşa bağlıdır. Diğer şehirlerin neredeyse tamamı ise Ankara Fransa Büyükelçiliğine bağlıdır. Schengen Vizesi ve hazırlanacak evraklarla ilgili detaylı bilgi için SCHENGEN VİZESİ linkini inceleyebilir ve detaylı bigi alabilirsiniz. Avrupa Turları için alınacak olan Schengen Vizesinde talep edilen parmak izi randevuları misafirlerimize yaklaşık 4-5 gün önce bildirilmektedir.

Schengen Vizesi Başvuru Süreci Beşinci Adım

Beşinci adım sonucun takibi ve açıklanma sürecinden oluşmaktadır. Tourbulance Vize Departmanı, Schengen Vize sonuçlarını birebir takip etmekte ve açıklanan vize sonuçlarını Avrupa turlarımıza katılacak olan misafirlerimize hızlı bir şekilde iletmektedir. Avrupa turlarımız öncesinde Schengen Vizesi başvuru süreci detaylı ve sağlıklı bir şekilde tecrübeli vize departmanımız tarafından takip edilmekte ve birebir danışmanlık hizmeti verilmektedir. 2017 yılı Tourbulance otobüsle Avrupa turu vize başarı oranı %90, 2018 yılı için vize başarı oranı %96, 2019 yılı vize başarı oranı ise %98’dir. Tourbulance 2024 yılı otobüsle Avrupa turu ve diğer Avrupa turları için Schengen Vizesi ve Sigorta ücreti 310 € (Euro) olarak belirlenmiştir. Tourbulance Avrupa turları için vize işlemini sağlıklı ve hatasız olması adına fahiş fiyatlar kullanmadan misafirlerine sunmaktadır. Schengen Vizesi hakkında detaylı bilgi ve hazırlanması gereken evraklar konusunda SCHENGEN VİZESİ sayfamızı ziyaret edebilir ve detayları inceleyebilirsiniz.

Son Yazılar
Bilgi Alın    Sosyal Medya'da Paylaş

    × Rezervasyon Oluştur