Anasayfa

Venedik’te Ne Yenir?

Bu blogumuzda Otobüsle Avrupa Turu programlarımızın İtalya ayağında yer alan Venedik gezimizde neler yiyebiliriz ve neler yemeliyiz bunlardan bahsedeceğiz. Venedik'te ne yenir? Venedik mutfağı nasıldır ?

İçerik

Bu blogumuzda Otobüsle Avrupa Turu programlarımızın İtalya ayağında yer alan Venedik gezimizde neler yiyebiliriz ve neler yemeliyiz bunlardan bahsedeceğiz. Venedik’te ne yenir? Venedik mutfağı nasıldır ?

Venedik Ana Yemek ve Yan Yemekler

İtalyan mutfağının eşsiz güzellikleri, ana ve yan yemeklerine değineceğiz. Hamur işlerinin oldukça geliştiği İtalyan mutfağında deniz ürünleri de yaygındır. Şimdi makarna, pizza, risotto, çeşitli deniz ürünleri ve daha pek çok lezzete değineceğiz.

Venedik'te Ne Yenir | Venedik Gezi Rehberi | İtalyan Mutfağı | Otobüsle Avrupa Turu | Tourbulance
Venedik’te Ne Yenir | Venedik Gezi Rehberi | İtalyan Mutfağı | Otobüsle Avrupa Turu | Tourbulance

Sarde in Saor

Venedik’e has en özel yemeklerden birisi Sarde in Saor. Saor kelimesi soğanın pembeleşinceye kadar pişirilmesini ifade eden bir pişirme yönteminin adı. Sarde ise bildiğimiz sardunya balıklarını ifade ediyor. Tatlı ekşi bir tattaki Sarde in Saor yemeği şehir halkı tarafından genellikle başlangıç yemeği olarak tüketiliyor. Turistlerin de oldukça beğendiği bu yemeği Venedik gezinizde mutlaka listeye ekleyin. Öneri restoran ise Osteria Al Diavolo E L’acquasanta. 

Fegato Alla Veneziana

Eşsiz Venedik lezzetlerinden Fegato Alla Veneziana soğanla pişirilen karaciğer yemeğidir. Venedik gezisinin doyurucu ana yemek sınıfına girecek olan bu yemek, Baccala Mantecato adlı sarımsak, maydonoz ve zeytinyağı bulunan krema kıvamındaki yiyecek ile gayet hoş bir ikili oluyor. Osteria L’Orto Dei Mori restoranı Venedik’in bu leziz yemeğini tatmak için favori mekanlardan birisidir.

Moleche

Deniz ürünlerinin oldukça meşhur olduğu Venedik’te mutlaka denenmesi gereken deniz ürünlerinden birisi Moleche. Moleche, Venedik lagünündeki dişi ve erkek yengeçler kızartılarak yapılan bir yemektir. Patates püresi ile beraber servis edilen Moleche, Venedik mutfağının en güzel ana yemeklerinden birisidir. Deniz ürünlerine aşinalığınız var ise Venedik gezinizde mutlaka Moleche’yi deneyin.

Risi i Bisi

Otobüsle Avrupa Turu programlarımızın en güzel şehirlerinden biri olan Venedik’te, yemeklerde en sık kullanılan malzemelerden birisi pirinçtir. Tarihsel süreçte Arap ülkelerinden Venedikli tüccarlar vasıtasıyla getirilen pirinç, şehirde sıklıkla tercih edilen besin maddelerinden biri haline gelmiştir. Pirinç kullanılarak yapılan Venedik yemeklerinden birisi de Risi i Bisi’dir. Risi i Bisi, çorba kıvamında bir sosun içine Risotto, tereyağı, soğan, taze bezelye ve maydonoz eklenerek yapılan bir yemektir. Venedik kentine has olan bu yemek, pek çok restoranda keyifle tüketilebilir. Venedik gezisinde yemek listesine Risi i Bisi yemeğini ekleyeceklerin dikkat etmesi gereken bir husus yemekte domuz salamı olmasıdır. Bundan dolayı dileyen ziyaretçiler gittikleri mekanda Risi i Bisi siparişi verirken pancetta istemediklerini söylemelidir. Risi i Bisi için tercih edebileceğiniz en iyi mekanlardan birisi Trattoria Alla Rivetta.

Spaghetti In Nero Di Seppia

İtalyan mutfağında pizza ile beraber en çok ün kazanmış gıdalardan birisi de makarnadır. Özellikle enfes spagetti makarnaları, ülkenin hemen her bölgesinde yaygın şekilde tüketilir. Venedik’te de pek çok mekanda birbirinden güzel spagetti seçeneklerine rastlayabilirsiniz. Venedik gezinizde bir restorana girdiğinizde mutlaka sipariş etmeniz gerekenler arasında bulunan Spaghetti In Nero Di Seppia, akşam yemeği mönüsünün önemli parçalarından biridir. Ana yemeğin yanında güzel bir yardımcı olan bu makarna, Venedik gezisinde tadı damakta kalacak anlardan birini yaşatacak. En leziz Spaghetti In Nero Di Seppia için Trattoria Alla Rivetta restoranını tercih edebilirsiniz.

Bigoi in Salsa

İtalya’da bir diğer ünlü spagetti yemeği de Bigoi in Salsa’dır. Spagetti ile sardalyayı bir araya getiren bu yemek hem doyurucu hem de oldukça leziz. Venedik’te akşam yemeklerine keyif katabilecek lezzetlerden birisi olan Bigoi in Salsa, zengin içeriğe sahip olduğu için aynı zamanda oldukça sağlıklı.

Carpaccio

Otobüsle Avrupa Turu ve Mini Avrupa Turu programımızın en güzel şehirlerinden biri Venedike has lezzetlerden birisi olan Carpaccio, şehrin simgesi olmuş bir et yemeğidir. İnce kesilmiş etin üstüne krema, mayonez ve domates sosu sürülerek hazırlanan yemek parmesan peyniriyle de oldukça uyumlu. Venedik tatili planlayan gezginlerin mutlaka denemesi gereken lezzetler listesinde Carpaccio da rahatlıkla bulunacaktır.-

Son Yazılar
Bilgi Alın    Sosyal Medya'da Paylaş

    × Rezervasyon Oluştur