Otobüsle Avrupa Turu’nda Görülmesi Gereken Müzeler

Otobüsle Avrupa Turu’nda Görülmesi Gereken Müzeler

Avrupa Turu, dünyayı gezmek isteyen seyahat severlerin genellikle ilk seyahat rotası oluşturmakta ve listenin en başındaki ülkeleri kapsamaktadır. Her gezginin hayali olan Avrupa Turu her yıl milyonlarca turisti bu coğrafyaya çekmektedir. Avrupa’nın birçok önemli şehrinde her yıl çok sayıda turist, bu şehirlerdeki görülmeye değer önemli yerleri yakından görmek, hissetmek için ziyaret ediyor. Avrupa gezilerinde mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında müzeler de gelmektedir. En yaygın gezi türlerinden biri olan Otobüsle Avrupa Turunda, Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde bulunan hepsi birbirinden kıymetli pek çok müzeyi görebilirsiniz. Her biri birbirinden güzel bu müzeler de eşsiz eserler sergilenmektedir. Avrupa Turu yapmayı planlayan gezginler için Otobüsle Avrupa Turu’nda Görülmesi Gereken Müzeler blogumuza hep birlikte göz atalım.

Avrupa Turu'nda Görülmesi Gereken Müzeler
Avrupa Turu’nda Görülmesi Gereken Müzeler
Louvre Müzesi

Dünyanın en büyük sanat müzesi olma özelliğini elinde bulunduran Louvre Müzesi, Paris’in en gözde mekanlarından birisidir. Fransa’nın başkenti Paris’te Louvre Sarayı’na kurulan müze tarih öncesi çağlardan 21. yüzyıla kadar gelen çok geniş yelpazede bir koleksiyonu bünyesinde barındırıyor. Müzenin kuruluş tarihi 10 Ağustos 1793. Paris’in en sembolik yapılarından biri olan Louvre Müzesi, Avrupa Turu’nda Görülmesi Gereken Müzeler arasında ilk sıralarda.

 

Picasso Müzesi

3 binden fazla Picasso eserinin bulunduğu bu müze Paris’te en dikkat çekici yapılardandır. Eşsiz mimarisi ve geniş koleksiyonu ile mutlaka görülmesi gereken müzelerden biri olan Picasso Müzesi, Otobüsle Avrupa Turunda görülecek yerler listesinde muhakkak yer edinecek müzelerdendir. Müze 1985 yılından bu yana hizmet vermektedir. 

 

Orsay Müzesi

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Orsay Müzesi bir devlet müzesidir. 1898-1910 yılları arasında inşa edilmiş olan Orsay Müzesi’nin bulunduğu konum Seine Nehri’nin sol yakasıdır. Orsay Müzesi müze olmadan önceki dönemde eski bir tren garıydı. Günümüzde Paris’te önemli oranda ziyaretçi potansiyeline sahip müzelerden biri olan Orsay Müzesi, Otobüsle Avrupa Turunda görülmesi gereken müzeler arasındadır. 

 

Katalan Ulusal Sanat Müzesi

Katalan Özerk Bölgesi’nin başkenti Barselona’da bulunan Katalan Ulusal Sanat Müzesi, Avrupa Turu rotamızda görülmeye değer müzelerden bir diğeridir. (bkz. Otobüsle Avrupa Turu Tur Programı)

Otobüsle Avrupa Turumuzun İspanya ayağında keşfedeceğimiz Barselona şehrinde mutlaka görülmesi gereken müzelerden biri de Katalan Ulusal Sanat Müzesi’dir. Sanatseverlerin keyifli vakit geçireceği bu müzede dünya üzerindeki en büyük Romanesk koleksiyon sergileniyor. Romanesk fresk koleksiyonuyla büyük bir üne sahip olan müze, bunun yanı sıra oldukça uzun bir tarihe ışık tutan pek çok eserle de dikkat çekmektedir. 

 

Franz Kafka Müzesi

Dünyaca ünlü yazar Franz Kafka ile Prag şehri özdeşlemiştir. Yazarın yaşamını sürdüğü şehrin her yerinde Kafka’nın izleri görülebildiği gibi onun anısına bir de müze yapılmıştır. Avrupa Turu sırasında dünya edebiyatının yeri doldurulmaz isimlerinden biri olan Franz Kafka ile alakalı pek çok eserin sergilendiği Franz Kafka Müzesi’ni görmeden Prag gezinizi tamamlamamanızı öneriyoruz.

 

Oşinografi Müzesi

Avrupa’nın en dikkat çekici yerlerinden birisi prens ülkesi olarak nitelendirilen Monako’da Otobüsle Avrupa Turuna renk katabilecek bir müze bulunmaktadır. Oşinografi Müzesi, doğal yaşam alanlarının korunarak yeniden yapılandırma ile farklı bir ortamda tasarlandığı okyanusun tüm güzelliklerinin gözler önüne serildiği müzedir. Monako’da bulunan bu müze ziyaretçileri mavi derinliklerin gizemine doğru sürükleyecektir. 

 

Avrupa Turu’nda Görülmesi Gereken Müzeler yazımızda tur kafilemizin rotası üzerinde ziyaret edip deneyimleyebileceği müzelere kısaca değindik. Pek çok Avrupa şehrinde bulunan hepsi birbirinden kıymetli bu müzeler, geziye hem eğlence hem de artı nitelik katacaktır. Siz de Avrupa Turu esnasında tatilinizi daha keyifli ve dolu dolu geçirmek için bu müzeleri ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Yorum

E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır. Doldurulması gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.