Anasayfa

Hangi Burç Nereye Seyahat Etmeli?

Maceracı bir yay veya tipik bir akrep ya da diğer burçlardan birinden olabilirsiniz. Peki her burca uygun seyahat tipleri ve bunun da ötesinde her burcun içinde bulunmaktan, keşfetmekten, yaşamaktan zevk alacağı farklı şehirler olduğunu biliyor muydunuz? Hangi burç nereye seyahat etmeli?

İçerik

Maceracı bir yay veya tipik bir akrep ya da diğer burçlardan birinden olabilirsiniz. Peki her burca uygun seyahat tipleri ve bunun da ötesinde her burcun içinde bulunmaktan, keşfetmekten, yaşamaktan zevk alacağı farklı şehirler olduğunu biliyor muydunuz? Hangi burç nereye seyahat etmeli?

Koç Burcu

Koç iseniz, enerjiniz sizin günlerce plajda yatıp güneşlenmenize izin vermez. Bu burcun insanları fiziksel kuvvetini zorlayabileceği tatilleri tercih eder. Rafting, trekking, paraşütle atlamak veya yamaç paraşütü gibi hem eğlenceyi hem sporu birleştirecekleri seyahatler ararlar. Bu enerjiyi doğru kullanabilmek için Peru tatiline gitmek ve Machu Picchu’ya tırmanmak size göredir. Koçlar kültür gezilerine de bayılır. Burcu Koç olan Floransa,koç burcundan olanların mutlaka görmesi gereken şehirlerdendir. Eğlenmeye de meraklı olan Koç burcu, Amsterdam gecelerinde kendine uygun bir eğlence bulacaktır. 

Boğa Burcu

Boğalar, konfor ve lüks içeren turlarda mutlu olurlar. İsviçregibi boğa burcu olan ülkelerde hem konforlu şartlarda yeni yerlerle tanışmak hem de lüksün tadına varmak boğalar için uygundur. Gezerken çok yorulmak istemezler, bu yüzden kültürel seyahatler yapmak, örneğin bir müze gezmek şehir tatillerinde boğaların tercih ettikleri etkinlerdendir. Boğa burcu ülkesi olan Sırbistan’nın başkenti olan Belgrad’a yapacakları seyahatte , Belgrad Milli Müzesi’ni gezebilir, şehrin kendilerine sunacağı kültür atmosferinde mutlu hissedebilirler. Tabii ki midelerine düşkünlükleri ile meşhur boğalar için Belgradyemekleri de bu gezinin bonusu olacaktır. 

İkizler Burcu

İkizler burcu her duruma hemen adapte olması ve çift karakterli yönüyle meşhurdur. Zıt kutupların bir arada olduğu şehirler örneğin Hong Kongikizlerin dikkatini çeker. 7 milyon kişinin yaşadığı Hong Kongda hem akıp giden insan kalabalığının içinde kaybolabilir hem de birkaç dakika yolculuk ederek sakin bir kır manzarasına kavuşabilirsiniz.

Bulundukları yerden çabuk sıkılan ama öğrenmeye de oldukça açık olan bu burç, İtalya’da veya bir ikizler burcu ülkesi olan Belçika’da bulundukları dönemde birkaç şehri birden gezerek , örneğin İtalya’da Roma, Floransa, Venedik turu yaparak ya da Belçika’da Brüksel, Brugges, Anvers, Gentturuna katılarak hem sıkılmamış hem de öğrenme güdülerini tatmin etmiş olurlar. 

Yengeç Burcu

Yengeçler duygusallıkları ile tanınır. Genelde ailesiyle birlikte gezmekten zevk alırlar. Aynı zamanda romantik de olan su gurubu yengeç için Paris’te Seine nehri kıyısında yürüyüş kendilerini iyi hissetirecek bir aktivite olacaktır.

Hollanda yengeç burcu bir ülkedir. Su kanalları ile örülü bu ülkede, başkent Amsterdam, masalsı atmosferi ve su ile içiçe oluşu sebebiyle yengeçleri cezbedecek bir destinasyondur. Slovenyada burcu yengeç olan memleketlerden biridir. Başkent Ljubljanatiyatro, müze ve galerileri, nehir kıyısındaki kafeleri, cana yakın atmosferi ile yengeçler için çok uygun bir seyahat noktasıdır. 

Aslan Burcu

Aslanlar güçlü ve etkileyeci insanlardır ve haleti ruhiyelerinin iyi ya da kötü olması etraflarındaki insanları çok etkiler. Bu yüzden tatil seçimlerinin onları mutlu edecek ve gülümsetecek şekilde iyi yapılması gerekir. Paris’teki Disneyland eğlenceli yapısıyla onları memnun edecektir.

Aynı zamanda keyfine düşkün ama rafine zevkler sahip olan aslanlar, ihtişamlı binaları, sarayları gezmeye bayılır. Bu açıdan, Fransa ve İtalya’da özellikle aslan burcunda bir şehir olan Roma’da yapacakları turlar Aslanlar için uygundur. Diğer bir aslan burcu ülke Makedonya’nın başkenti olanÜsküp, şehir meydanında yer alan muhteşem heykeller ve Vodno dağında bulunan dev haç gibi yapılarıyla aslan burcunun görsel zevkine hitap edecektir. Hangi burç nereye seyahat etmeli?

Başak Burcu

Başak burçları, kararlıdır. İyi planlanmış geziler gereklidir Başaklara. Titiz ve zeki başak insanı araştırmacı yönlerini seyahat ederken de kaybetmez. Sağlığın düşkün olan Başak burcu şifalı suların olduğu merkezleri de ilginç bulacaktır. Başak burcu ülkelerden Bulgaristan, termal suları, spa merkezleri, çamur banyoları ile tam Başaklara göredir. Başkent Sofya, tam 10 tane spa merkezi ile Başaklar için cennet gibidir.

Son Yazılar
Bilgi Alın    Sosyal Medya'da Paylaş

    × Rezervasyon Oluştur