En İyi Otobüsle Avrupa Turu Tur Programı

2021 yılının kapsam ve fiyat-performans bakımından en iyi Otobüsle Avrupa Turu programı, Tourbulance 18 gün 18 ülke 27 şehir Büyük Avrupa Turu sizleri bekliyor. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu Blog, Otobüsle Avrupa Turu Yorum)

1. GÜN: ANKARA-İSTANBUL

Tourbulance otobüsle büyük Avrupa turumuz, saat 17:00’da Ankara’da belirlemiş olduğumuz destinasyonda katılımcılarımızla buluşmamızın ardından başlıyor. Yolculuğumuza İstanbul’da (Anadolu Yakası & Avrupa Yakası) belirlemiş olduğumuz noktalardan dahil olacak katılımcılarımızla buluşmak üzere devam ediyoruz. İstanbul buluşmamızın ardından ilk destinasyonumuz olan Selanik’e doğru yolculuğumuz da başlamış oluyor. Gece saatlerinde İpsala gümrük kapısına varıyor, pasaport ve gümrük işlemlerimizden sonra Kavala üzerinden Selanik’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

En İyi Otobüsle Avrupa Turu, Büyük Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turu Blog, Baştan Başa Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turu Öğrenci, Tourbulance
En İyi Otobüsle Avrupa Turu, Büyük Avrupa Turu, Tourbulance.

2. GÜN: YUNANİSTAN

Büyük Avrupa Turu için ilk destinasyonumuz olan Selanik’in öncesinde Kavala yakınlarında sabah kahvaltısı molası veriyor ve kahvaltı sonrasında yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Saat 12:00 sularında grubumuzla birlikte artık ilk rotamız olan Selanik’teyiz.

Selanik Turu süresince, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya gözlerini açtığı Atatürk Evi Müzesi, şehrin simgelerinden biri olan Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış fakat Selanik Yunanistan’a geçtiğinde beyaza boyanarak vaftiz edilen Lefkos Pirgos (Beyaz Kule) ve Aristoteles Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Selanik Turumuzu tamamlamamızın akabinde bizlere Kordon’u (İzmir) anımsatan, Selanik sahilinde yemek için katılımcılarımıza serbest zaman veriyor ve sonrasında tekrar buluşarak otelimize doğru hareket ediyoruz. Bu sürede katılımcılarımız kendi seyahat zevklerine göreSelanik gezilerine devam edebilir ya da Ankara-İstanbul-Selanik arasında gerçekleştirmiş olduğumuz yolculuğun yorgunluğunu otelimizde dinlenerek atabilirler. (Bkz. En iyi Otobüsle Avrupa Turu)

 

3. GÜN: MAKEDONYA

Avrupa Turu üçüncü gününde otelimizde aldığımız kahvaltımızın ardından saat 08:00 sularında Selanik’ten ayrılıyor ve Makedonya’nın başkenti Üsküp’e doğru hareket ediyoruz. Sınır geçişi ile yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun sonrasında saat 11:00 sularında 500.000 nüfuslu, Balkan turlarının vazgeçilmezleri arasında yer alan heykeller şehri Üsküp’e varıyoruz.

Tourbulance Üsküp Turu: Makedonya’nın heykelleri ile ünlü en büyük meydanı olan Üsküp Meydanı, Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Taş Köprü ile Makedon tarihi ve dünya tarihinde önemli bir yere sahip olan Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Üsküp denilince akla gelen en büyük lezzetlerden biri olan meşhur Üsküp Köftesini de yerinde deneme fırsatımız oluyor. Üsküp gezimizin ardından 13:00’da buluşarak Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

Üsküp-Belgrad arası gerçekleştireceğimiz yaklaşık 450 kilometrelik yolculuğumuz sonrası akşam üzeri 21:00-22:00 sularında Belgrad’a varıyoruz. Şehrin en ünlü caddesi Knez Mihailova Caddesi’nde sokak sanatçılarının sanatına eşlik edebilir ve caddenin devamında bulunan restaurantlarda vakit geçirebilirsiniz. Gece hayatının oldukça hareketli olduğu Belgrad’da, Skadarlija Bölgesi güzel vakit geçirmek için iyi bir tercih olacaktır. 3 saatlik Belgrad molamızın ardından gece 01:00’da Orta Avrupa’nın en güzel şehirlerinden Budapeşte’ye hareket ediyoruz. (Bkz. En iyi Otobüsle Avrupa Turu)

 

4. GÜN: MACARİSTAN

Keyifli otobüs yolculuğumuz ve verdiğimiz molalar sonrasında sabah saat 08:00 sularında Macaristan’ın başkenti, Orta Avrupa’nın incisi Budapeşte’ye varıyoruz.

Tourbulance Budapeşte Turu, ismini şehirde Hristiyanlığı yayan kişi olarak bilinen Gellert Sagredo’dan alan ve Budapeşte manzarasının en güzel olduğu, harika fotoğraflar çekebileceğimiz Gellert Tepesi ile başlıyoruz. Gellert Tepesi’nden Buda & Peşte olarak şehri ikiye ayıran Tuna Nehrini ve ayrı ayrı bu iki bölümü de görmek mümkün. Gellert Tepesi ve çektiğimiz harika fotoğrafların ardından bir sonraki durağımız Balıkçılar Tabyası’na hareket ediyoruz. Şehrin en güzel panoramik manzarasını seyredebileceğimiz bir başka nokta Balıkçılar Tabyası, Orta Çağda çevresinde balık pazarı olması, tarihleri süresince yaşadıkları savaşlarda buradaki balıkçı kabilelerden çokça destek gördüklerinden onların anısına buraya Balıkçılar Tabyası (Fisherman’s Bastion) ismi verilmiş.

Balıkçılar Tabyası ve hemen arkasındaki 13.yy’da yapılmış harika bir kilise olan, Kanuni Sultan Süleyman döneminde cami olarak da kullanılmış Matyas Kilisesi’ni de gördükten sonra bir sonraki durağımız olan Kahramanlar Meydanına hareket ediyoruz.

Kahramanlar Meydanı ve Milenyum Anıtı Macaristan tarihini şekillendiren birçok lider ve komutanın heykellerine ev sahipliği yapıyor. Kahramanlar Meydanı ve Milenyum Anıtını hep birlikte gezdikten sonra belirlemiş olduğumuz saatte tekrar buluşarak otelimize geçiyoruz. Dileyen katılımcılarımız otelimizde istirahat ederek dileyen misafirlerimiz de rehberimizin şehirle ilgilivereceği bilgiler ve yönlendirmeler ışığında Tourbulance şehir haritamız ile Budapeşte’yi bireysel ve kendi zevkine uygun olarak gezebilme şansına sahipler.

Katılımcılarımızın Budapeşte’yi ışıl ışıl görebilecekleri keyifli ve bir o kadar da romantik Tuna Nehri tekne turu (ücrete dahil değil). Dileyen katılımcılarımız Ruin Pub (Yıkıntı Pub) kültürü ile ünlü Budapeşte gece hayatını deneyimleyebilirler. (Bkz. En iyi Otobüsle Avrupa Turu)

 

5. GÜN: AVUSTURYA

Sabah saat 09:00 sularında otelimizde yaptığımız kahvaltı sonrası Tourbulance olarak Budapeşte’ye veda ediyor ve bir sonraki destinasyonumuz olan Viyana’ya doğru hareket ediyoruz. Saat 13:00 sularında Avusturya’nın ve sanatın başkenti Viyana’ya giriş yapıyoruz.

Viyana turu: Viyana’nın kalbi Stephansplatz’da yer alan ve şehrin en önemli özgürlük simgesi olan Aziz Stefan Katedrali, Graben Caddesi’nde yer alan ve Veba salgını sırasında hayatlarını kaybeden 75.000 kişinin anısına kral tarafından yaptırılan Veba Anıtı, Hofburg İmparatorluk Sarayı Bahçeleri, Parlamento, Viyana Belediye Binası göreceğimiz yerler arasında. Panoramik şehir turumuzdan sonra katılımcılarımıza Viyana denilince aklımıza ilk gelen şeylerden biri olan Schnitzel deneyebilmeleri ve fotoğraf çekebilmeleri için serbest zaman veriyor ve 17:00’da buluşmak üzere dağılıyoruz. Serbest zamanımızın ardından tekrar buluşarak Çekya’nın başkenti Prag’a doğru hareket ediyoruz. Akşam 22:00 sularında Prag’daki otelimize yerleşiyoruz. Dileyen katılımcılarımız otelimizde günün yorgunluğunu atabilirken dileyen katılımcılarımız ise Prag gece hayatını deneyimleyebilme şansına sahipler. (Bkz. En iyi Otobüsle Avrupa Turu)

En İyi Otobüsle Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turu mu Interrail Mı?, Trenle Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turu, Ekonomik Avrupa Turları, Mini Avrupa Turu.
Otobüsle Avrupa Turu, Tourbulance.

6. GÜN: ÇEKYA

Güne gözümüzü masallar şehri Prag’da açarak başlıyor ve otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından Old Town (Eski Şehir) bölgesine geçiyoruz.

Tourbulance Prag turu: Prag’ın tarihi kent merkezi olan Old Town, dünyanın en eski üçüncü fakat çalışabilir durumda olan tek saati Astronomik Saat, tarihi kent meydanında yer alan masalsı kuleleri ile bir Protestan kilisesi olan Tynn Kilisesi ve tarihi binalarla süslü masalsı Prag sokakları gezeceğimiz yerler arasında.

Panoramik şehir turumuzdan sonra katılımcılarımıza bir de Prag’ı kendi seyahat zevklerine göre gezebilmeleri adına serbest zaman tanıyoruz. Bu serbest zamanda John Lennon Duvarı’nda fotoğraf çekebilir, Franz Kafka Müzesi’ni gezebilir ya da Smetana’nın Moldao eserini açarak Nazım Hikmeti yad etmek için Cafe Slavia’da bir fincan kahve içebilirsiniz. Tourbulance saat 22:00’da önceden planlamış olduğumuz noktada tekrar buluşarak Prag’a veda ediyor ve Almanya’nın Köln şehrine doğru harekete geçiyor. (Bkz. En iyi Otobüsle Avrupa Turu)

 

7. GÜN: ALMANYA – BELÇİKA

Sabahın erken saatlerinde 08:00 sularında grubumuzla birlikte Almanya’nın Köln şehrine ulaşıyor ve hemen ardından panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Köln Turumuza başlıyoruz. Almanya’nın en büyük ve en eski Katolik katedrallerinden biri olan ve sadece yapımı 632 yıl sürmüş olan Köln Katedrali ile Köln gezimize başlıyor ve Köln turumuza devam ediyoruz. Turumuzu tamamladıktan sonra artık özlemeye başladığımız Türk yemekleri ile hasret gidermek adına Köln bizler için büyük bir fırsat oluyor.

Türk restoranlarında kahvaltı ya da yemek yeme şansı buluyoruz. Saat: 11:00’da Köln’de belirlemiş olduğumuz noktada tekrar buluşarak Brugge’e hareket ediyoruz. Saat 15:00 sularında Tourbulance olarak Brugge’e varıyoruz.

Belçika; Flaman Bölgesi, Valon Bölgesi ve Brüksel Başkent Bölgesi olmak üzere 3 bölümden oluşuyor. Flaman Bölgesinde yer alan Brugge; çikolataları, dantelleri, Orta Çağdan kalma binaları ve kanalları ile Belçika’nın en güzel destinasyonu olmasının yanı sıra Kuzey’in Venedik’i olarak da bilinmekte.

Brugge Turu, şehrin kalbi sayılan ve içinde Belfry Çan Kulesi ile birlikte birçok tarihi binayı, kafeleri ve restoranları da barındıran Grote Markt (Büyük Meydan) göreceğimiz yerler arasında. Panoramik şehir turumuzdan sonra katılımcılarımıza alışveriş yapabilmeleri, fotoğraf çekebilmeleri ve kanal turu yapabilmeleri adına serbest zaman veriyoruz. Önceden belirlemiş olduğumuz noktada saat 18:00’da tekrar toplanarak Hollanda’nın başkenti, özgürlükler şehri Amsterdam’a hareket ediyoruz. Amsterdam’a varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. (Bkz. En iyi Otobüsle Avrupa Turu)

 

8. GÜN: HOLLANDA – FRANSA

Güne gözlerimizi erken saatlerde açıyor, sabah kahvaltımızın ardından 10:00 sularında otelimizden ayrılarak ilk olarak Hollanda’nın meşhur yel değirmenlerini görmek için Zaanse Schans’a daha sonra harika evlerin bulunduğu ve nefis Balık & Cips’lerin yapıldığı Volendam’a gidiyoruz. Rehberimiz ve ekip koordinatörümüzün eşliğinde Zaanse Schans’da meşhur yel değirmenlerini, Volendam’da ise balıkçı evlerini gezdikten sonra Amsterdam gezimize başlıyoruz. Dünya’da Çin’den sonra bisiklet kullanımının en fazla olduğu ülke olan Hollanda sizleri bu konuda çok şaşırtacak.
Bisiklet ve özgürlükler şehri Amsterdam turumuza, ismini de almış olduğu şehrin tarihi ve turistik sembollerine ev sahipliği yapan Dam Meydanı ile başlıyoruz. Meydanda yer alan balmumu heykel müzesi Madam Tussauds Müzesi’ni gezebilme şansına sahibiz.
Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Amsterdam turumuzu tamamladıktan sonra katılımcılarımız rehberimizin vereceği bilgilendirmeler ile şehir gezisine ve fotoğraf çekmeye devam edebiliyorlar.

Amsterdam şehri de tıpkı Venedik gibi kanalları ile meşhurdur. Dileyen katılımcılarımız kanallarda tekne turu yapabilirler. Verilecek serbest zaman sonrası gece yarısı 00:00 gibi Amsterdam gezimizi tamamlayarak önceden belirlemiş olduğumuz noktada buluşuyor ve aşkın şehri Paris’e yolculuğumuz başlıyor. (Bkz. En iyi Otobüsle Avrupa Turu)

En iyi Otobüsle Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turu Yorum
Büyük Avrupa Turu, Tourbulance.

9. GÜN: FRANSA

Otobüsle Büyük Avrupa Turumuzun en heyecan verici yolculuklarından biri tabi ki Paris yolculuğumuz. Bu şehir sanat, moda ve aşkın başkenti. Sabah 08:00 sularında Paris’e varıyor ve gözlerimizi Eyfel Kulesinde açıyoruz. Yaklaşık 2 gün boyunca doya doya gezeceğimiz Paris’te ilk günümüzde; Paris’in hatta Fransa’nın en önemli sembolü haline gelmiş olan Eyfel Kulesi, Seine Nehri, dünyanın en önemli moda merkezlerinden biri olan ünlü Şanzelize Caddesi, Fransızlar tarafından ulusal sembol olarak kabul edilen Zafer Takı ve Fransa’nın en büyük ikinci meydanı olan Concorde Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Tourbulance olarak şehir turumuzun ardından 15:00’da otelimize yerleşiyoruz. Trocadero Meydanı ve Parkından ışıklar içinde Eyfel Kulesi manzarasını izleme ve etrafında bulunan yeşil alanda vakit geçirme şansı bulacağız. (Bkz. En iyi Otobüsle Avrupa Turu)

 

10. GÜN: FRANSA

Tourbulance, bir Paris sabahına merhaba diyor. Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından 10:00’da Paris Turumuza devam etmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Paris’te ikinci günümüzde Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa tablosu başta olmak üzere dünyanın en değerli eserlerine ev sahipliği yapan yine dünyanın en büyük müzesi olan Louvre Müzesi’ni görme şansımız oluyor.

Tourbulance olarak katılımcılarımıza Paris haritası ve Paris metro ağını gösteren broşür ile kendi seyahat zevklerine göre gezebilmeleri adına serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin yapacağı bilgilendirme doğrultusunda katılımcılarımız serbest zamanlarında ara sokaklarda güzel bir fincan kahve içebilir, Seine Nehri Turu yapabilir, Eyfel Kulesi’ne çıkarak rüya şehir Paris’i birde yukardan görebilirler. Yaklaşık 2 günlük Paris gezimizden sonra Tourbulance olarak saat 20:00’da Eyfel Kulesi önünde buluşarak Paris’e elveda diyor ve Barcelona’ya hareket ediyoruz. (Bkz. En iyi Otobüsle Avrupa Turu)

 

11. GÜN: ANDORRA – İSPANYA

Paris’in ardından Barselona öncesi dünyanın en küçük ülkelerinden biri ve vergi cenneti diye adlandırılan Andorra’yavarıyoruz. Panoramik Andorra gezimiz ardından diğer bir rüya şehir Barselona’ya varıyoruz.

Tourbulance Barcelona turu, bitmeyen kilise olarak da bilinen ve yapımı 1882 yılında başlamasına rağmen hala devam eden La Sagra da Familia ilk göreceğimiz yerlerden. Barselona için birçok eser bırakmış olan Gaudi, La Sagra da Familia’nın inşaasının 43. yılında “İşverenim aceleci değil’’ cevabını vermiştir. Sagra da Familia gezimiz ve fotoğraf çekiminin ardından rehberimiz ve ekip koordinatörümüz eşliğinde kısa bir Barselona Turu’nun ardından otelimize yerleşiyoruz.

Rehber ve koordinatörlerimizden Tourbulance Barselona haritası ile birlikte ulaşım ve gezi rotası hakkında bilgilendirme alarak Katalonya’nın başkenti Barselona’yı kendi seyahat zevkinize göre doya doya gezebilirsiniz. Katalonya Meydanı ve ünlü La Ramla Caddesi’nde vakit geçirebilir, Barselona futbol takımının kutsal mabedi Nou Camp’ı görebilir ve fotoğraflar çekebilirsiniz. Sizlere bir masalın içine girmiş hissi yaratacak olan Park Güell’de Barselona’da görülecek yerler arasında. Barselona ulaşım sistemi olarak çok gelişmiş bir şehir ve metro ağı neredeyse şehrin her yerine gidiyor. (Bkz. En iyi Otobüsle Avrupa Turu)

 

12. GÜN: İSPANYA – FRANSA

Yeni güne gözlerimizi Barselona’da açmamızın ardından, sabah kahvaltımızı otelimizde yapıyor ve 10:00’da otelimizden ayrılarak Barselona gezimize devam ediyoruz. Tourbulance olarak saat 23:00 gibi önceden belirlemiş olduğumuz noktada buluşup Barselona’yı da geride bırakarak Güney Fransa şehirlerinin en güzeli Nice şehrine hareket ediyoruz.

 

13. GÜN: FRANSA

Saat 10.00 sularında Avrupa’nın en güzel sahillerine sahip, French Riviera’nın en güzel şehri Nice’teyiz. Bu sıcak ve cıvıl cıvıl Akdeniz şehrinde kendimizi plajlara atıyor ve denizin tadını çıkartıyoruz. Eşsiz sahillerde birçok su sporu yapma imkânıyla birlikte deniz kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Sahil yolları, limanı ve güneşli havasıyla bizi büyüleyen Nice gezimiz vedeniz etkinliğimizin ardından otelimize geçiyoruz. Otelde istirahatimizden sonra saat 20:00’a kadar bütün katılımcılarımızserbest zamanda ve şehri diledikleri gibi yaşayabiliyorlar. Saat 20:00 ‘da belirlenen noktada buluşarak Monte Carlo’ya (Monaco) hareket ediyoruz.

Monaco GP’nin yapıldığı, Formula 1 yarışlarının düzenlendiği sokaklarda lüks yaşamın uç noktasını görebilecek, gecehayatını deneyimleyebilme şansı yakalayabileceğiz ve sonrasında saat 23:00’da belirlemiş olduğumuz noktada buluşarak Monte Carlo’dan Nice’e otelimize dönüyoruz. (Bkz. En iyi Otobüsle Avrupa Turu)

En iyi Otobüsle Avrupa Turu, Avrupa'ya otobüsle tur | Avrupa'ya otobüsle seyahat | otobüsle Avrupa turu ödeme, otobüsle Avrupa turu, 2021 otobüsle Avrupa turu, mini avrupa turu, kampüs Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu yorum, otobüsle Avrupa turu ekşi, baştan başa Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu öğrenci
Avrupa’ya otobüsle tur, Tourbulance.

14. GÜN: İTALYA

Sabah kahvaltımız ardından saat 10:00’da otelimizden ayrılıp Fransa’yı geride bırakıp İtalya’ya doğru yola çıkıyoruz. Tourbulance 15:00 sularında Pisa’ya varıyor. Küçük bir kasaba olarak göreceğimiz Pisa’dan, Pisa Kulesini düzeltmek isteyenlerin fotoğraf çalışmasının ardından 16:30’da önceden belirlemiş olduğumuz noktada buluşarak başkent Roma’ya hareket ediyoruz. Gece 22:00 sularında otelimize varıyor ve istirahate çekiliyoruz. Dileyen katılımcılarımız otelden ayrılarak Roma gece hayatını görebilme şansına sahipler.

 

15. GÜN: İTALYA – VATİKAN

Güzel bir Roma sabahına merhaba diyerek otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası 10:00’da dünyanın en küçük ülkesi olan Vatikan’a hareket ediyoruz. Vatikan gezimizde St. Peter Meydanı ve St. Peter Bazilikası görülecek yerler arasında.
Vatikan gezimizin ardından Roma’yı gezmeye devam ediyoruz. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz grup gezimizde; Cem Sultan’ın esir tutulduğu Sant’ Angelo, turistler ve özellikle yerel halk için bir toplanma ve vakit geçirme noktası olan İspanyol Merdivenleri, dilekler tutarak bozukluklar atacağımız Aşk Çeşmesi ve tarihte çok kanlı bir yere sahip olan birçok insan ve hayvanın katledildiği Kolezyum göreceğimiz yerler arasında.

Roma şehir turumuzun ardından katılımcılarımıza kendi seyahat zevklerine göre Roma’yı gezebilmeleri için serbest zaman veriyoruz. Saat 23:00’da önceden belirlemiş olduğumuz noktada tekrar toplanarak Venedik’e hareket ediyoruz. (Bkz. En iyi Otobüsle Avrupa Turu)

En iyi Otobüsle Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turu mu Uçakla Avrupa Turu mu? | Neden Otobüsle Avrupa Turu? | Otobüsle Avrupa Turu | Tourbulance
Otobüsle Avrupa Turu Blog, Tourbulance.

16. GÜN: İTALYA – SLOVENYA

Tourbulance grubumuz sabahın erken saatlerinde kanalları, gondolları ve maskeleri ile herkesi kendine hayran bırakan Venedik’e ulaşıyor. Venedik gezimizde St. Marco Meydanı ve Bazilikası ile birlikte masalsı Venedik sokakları ve köprüleri göreceğimiz yerler arasında. Grup gezimizin ardından Gondol Turu için katılımcılarımıza serbest zaman veriyor ve önceden belirlemiş olduğumuz noktada saat 13:00’da tekrar toplanarak Venedik’ten ayrılıyor ve bir sonraki durağımız Lübyana’ya doğru hareket ediyoruz.

Saat 17:00 sularında Ljubljana’ya varışımız ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştirip otelimize yerleşiyoruz. 

 

17. GÜN: SLOVENYA – HIRVATİSTAN

Sabah alacağımız kahvaltı sonrası saat 10:00 sularında otelimizden ayrılıp Ljubljana Bled Gölü’ne geçerek huzur verici ve masalsı Bled Gölü’nün doğasının tadını çıkarıyoruz. Gölde kayık ve bisiklet kiralayabilme ya da yüzebilme imkanına sahip olacağız. Saatlerimiz 14:00’ı gösterdiğinde Ljubljana’dan ayrılarak Zagreb’e doğru hareket ediyoruz. Hırvatistan sınır kapısı geçişimizden sonra 17:00 gibi Zagreb’e varıyoruz. Old Town Meydanı, Zagreb Katedrali ve Pazar göreceğimiz yerler arasında. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzun ardından katılımcılarımıza uygun fiyatlarla hediyelik eşyalar alabilecekleri açık hava pazarlarında vakit geçirebilmeleri adına serbest zaman veriyoruz. Dileyen katılımcılarımız Avrupa’nınen büyük parklarından biri olan Maksimis Parkı’nda vakit geçirebilme, bisiklet ya da kano turu yapabilme imkanına sahipler.

Önceden belirlemiş olduğumuz noktada saat 21:00’da tekrar buluşarak Zagreb’e veda ediyor ve Hırvatistan’ı da ardımızda bırakıp Bulgaristan’ın başkenti ve programımızın son durağı olan Sofya’ya seyahatimiz başlıyor. (Bkz. En iyi Otobüsle Avrupa Turu)

 

18. GÜN: BULGARİSTAN – İSTANBUL

Bulgaristan sınır kapısında geçiş işlemlerinden sonra grubumuzla birlikte sabah saatlerinde Sofya’ya ulaşıyoruz. Sofya gezimizde Bulgaristan Patriği’ne ev sahipliği yapan ve dünyanın en büyük Ortodoks katedrallerinden biri olan Aleksander Nevsky Katedrali, Antika Pazarı ve Vitosha Bulvarı görülecek yerler arasında. Sofya gezimizden sonrasında grubumuzla önceden belirlemiş olduğumuz noktada saat 13:00’da buluşarak Kapıkule Sınır Kapısı’na yani Türkiye’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

23:00 sularında ilk olarak (kapı yoğunluğuna bağlı olarak) İstanbul’a varıyor ve burada ayrılacak olan katılımcılarımızla vedalaşıyor sonrasında Ankara’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

19. GÜN: ANKARA

Sabah saatlerine doğru son durağımız Ankara’ya varıyor ve burada da kalan katılımcılarımızla vedalaşarak bir sürü unutulmaz, harika anıyla ve edindiğimiz bir otobüs dolusu dostumuzla programımızı sonlandırıyoruz. Bir başka Tourbulance organizasyonunda buluşmak dileğiyle. (Bkz. En iyi Otobüsle Avrupa Turu)

Otobüsle Avrupa Turu Blog, Otobüsle Avrupa Turu mu Interrail Mı?, Trenle Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turu, Ekonomik Avrupa Turları, Mini Avrupa Turu.
Otobüsle Avrupa Turu Blog, Tourbulance.

Ücrete Dahil

 •   9 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama: Selanik, Budapeşte, Prag, Amsterdam, Paris, Barselona, Nice, Roma, Ljubljana.
 •   Araç İçi Su & Sıcak İçecek İkramları
 •   Bagaj Hakkı: 1 Orta Boy Valiz (65x40x25 cm) – 1 Sırt Çantası ya da benzer boyutlarda el çantası
 •   Otoban Vergileri
 •   Panoramik Rehberlik Hizmetleri
 •   Panoramik Şehir TuruÜcrete Dahil Değil
 •   Kişisel Harcamalar
 •   Müze ve Ören Yerleri
 •   Venedik Vapuretto Ücreti *20€
 •   Vize Ücreti *150€
 •   Yeme ve İçme
 •   Yurt Dışı Çıkış Harcı *50₺

 

Ulaşım

Büyük Avrupa Turumuzda AB standartlarında yüksek modelli, konforlu ve donanımlı otobüslerde şehirler ve ülkelerarası seyahatler.Sigorta: 30.000 € teminatlı Seyahat Sağlık SigortasıPanoramik Rehberlik: Büyük Avrupa Turumuzda gezilen şehirler hakkında ön bilgilendirme ve panoramik şehir turları.Şehir & Otoban Vergileri: Büyük Avrupa Turumuz süresince bütün Avrupa şehirlerinde; otoban ve şehir vergileri Tourbulance tarafından karşılanmaktadır.Bagaj Hakkı: Avrupa turunda bütün katılımcıların yanlarında 1 adet orta boy bavul(65*40*25*) ve araç içine 1 adet sırt çantası ya da benzer boyutta el çantası alma hakkı vardır. (Bkz. En iyi Otobüsle Avrupa Turu)

 

ÖDEME YÖNTEMLERİ

Tourbulance 18 Gün 17 Ülke 23 Şehir Otobüsle Büyük Avrupa Turu programı ile Türkiye’nin en kapsamlı programını, 9 gece 3* ve 4* otel konaklamalarıyla en fazla konaklama imkanını, en uygun fiyat garantisiyle siz gençlere sunmaya devam ediyor. Tourbulance en çeşitli ve en kolay ödeme yöntemlerini katılımcılarına sunmaktadır.

 •   Dileyen katılımcılarımız ilk kayıt tarihinden turun gerçekleştirileceği aya kadar tur ücretlerini eşit taksitlere bölerek ödeyebilirler.
 •   Dileyen katılımcılarımız peşin ödeme indiriminden yararlanarak indirimli peşin ödeme yapabilirler. Peşin ödeme indirimi 50€’dur.
 •   Dileyen katılımcılarımız kredi kartına taksit yaparak ödemelerini gerçekleştirebilirler. (Vade farkı mevcuttur)

En iyi Otobüsle Avrupa Turu

Yorum

E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır. Doldurulması gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.