Otobüsle Avrupa Turu Tavsiye

Otobüsle Avrupa Turu Tavsiye

Avrupa’da ülkelerin yerelini ve merkezini aynı anda keşfetmenin yolu kesinlikle Otobüsle Avrupa Turlarıdır. Otobüsle Avrupa Turu, macera dolu18 günü paylaşacağınız, keşfetme ve eğlenme tutkusuyla yanan bir otobüs dolusu arkadaşınızla birlikte unutulmaz keşifler, unutulmaz anılar ve dostluklar biriktirmektir. Otobüsle Avrupa Turu Tavsiye değil bir rüyadır.

“Yol değil, yolculuktur önemli olan. Nasıl yolculuk ettiğindir, nerede durduğun, nerede mola verdiğin, ne zaman yoluna devam ettiğin, hangi sapakları kullandığın, hangi dönemeçleri aldığın, ne zaman yavaşlayıp ne zaman hızlandığındır. Kiminle yolculuk ettiğin de önemlidir elbet, yoluna çıkanlara ne yaptığındır, kimleri yoldan çıkardığındır, yolunu kesenlere biçtiğin kaderdir.”

(Üç Aynalı Kırk Oda – Murathan Mungan)

Avrupa’yı keşfetme heyecanı ve artık yeni ülkelere açılma arzusu ile plan yapan gezginler için en çok tercih edilen Otobüsle Avrupa Turu konseptlerini ve çeşitlerini Otobüsle Avrupa Turu Tavsiye yazımızda kapsam ve ücret olarak hep birlikte inceleyelim.

Otobüsle Avrupa Turu Tavsiye
Otobüsle Avrupa Turu Tavsiye
OTOBÜSLE AVRUPA TURLARI
  1. Büyük Avrupa Turu
  2. Otobüsle İtalya Turu
  3. Otobüsle Orta Avrupa Turu
  4. Kuzey Avrupa Turu

1. Büyük Avrupa Turu

Büyük Avrupa Turu sahip olduğu geniş kapsamdan dolayı uçakla yapılmaz. Büyük Avrupa Turları otobüsle ve uçakla yapılan diğer turlara göre çok daha kapsamlı ve maliyet açısından çok daha uygun turlardır. Yaş kampsamı olarak ele alındığında ise çok daha genç gezginlere hitap etmektedir.

Büyük Avrupa Turunun amacı neredeyse tüm Avrupa’yı görmek ve Avrupa hakkında genel bir bilgiye sahip olmaktır. Avrupa’ya bir film dersek Büyük Avrupa Turu bu filmin fragmanıdır.

Büyük Avrupa Turları, içeriğinde Orta Avrupa Turu, Balkan Turu, Benelüx & Paris Turu, İspanya Turu ve İtalya Turunu aynı anda barındırmaktadır.

Tourbulance, Büyük Avrupa Turlarında, programlarını hazırlarken Avrupa’nın bel kemiği diyebileceğimiz şehirlere çok daha uzun süreler ve konaklamalar planlanmaktadır. Programda yer alan diğer şehirlere ise nispeten daha kısa süreler ayrılmaktadır. (bkz. Otobüsle Avrupa Turu Tur Programı)

Büyük Avrupa Turu programları yaklaşık olarak 849 € ila 1490 € arasında ücretlere sahiptir. Tourbulance fahiş kar marjlarına karşı olduğu için en kapsamlı Büyük Avrupa Turu programlarını taban ücrete yakın olarak ücretlendirmektedir. 18 Gün 17 Ülke 23 Şehir Otobüsle Avrupa Turu 9 gece konaklama imkanı ile 899 € 🤩

Büyük Avrupa Turlarında Tourbulance, ekstra tur olarak adlandırılan adeti 50 € ila 120 € arasında değişen etkinlikler düzenlememektedir.

 

2. Otobüsle İtalya Turu

Otobüsle İtalya Turlarını, kapsam olarak ele aldığımızda Büyük Avrupa Turunun 1/3 ‘ü olarak tanımlayabiliriz. Otobüsle İtalya Turları genel olarak İgoumenitsa-Bari arasında yapılan feribot yolculuğu ile başlar. Selanik’in ardından Bari’den başlayan İtalya Turu ve ardından görülecek 2 ya da 3 Balkan şehri ile programlar tamamlanır. Ortalama 10-12 şehir görülmektedir. Otobüsle İtalya turlarında genel olarak görülen ülkeler ise Yunanistan, İtalya, Slovenya, Sırbistan ve Bulgaristan’dır.

Otobüsle İtalya Turlarında ücret yaklaşık olarak 449 € ve 649 € arasındadır. Turların büyük kısmında ekstra dediğimiz adeti 50 € ila 120 € arasında değişen etkinlikler yapılmaktadır.

 

3. Otobüsle Orta Avrupa Turu

Otobüsle Orta Avrupa Turlarında kemik şehirler Budapeşte, Prag ve Viyana’dır. Genelde 7 gece 8 gün olarak planlanan Orta Avrupa Turlarında görülen ülkeler ise Sırbistan, Macaristan, Slovakya, Çekya, Avusturya ve Bulgaristan’dır. Ücretleri ise yaklaşık olarak 399 € ve 599 € arasındadır.

Otobüsle Orta Avrupa Turlarında adeti 50 € ila 120 € arasında değişen ekstra tur diye adlandırdığımız faaliyetler şirketler tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

4. Kuzey Avrupa Turu

Otobüsle İskandinavya yani Kuzey Avrupa Turları, Büyük Avrupa Turlarına göre kilometre mesafesi baz alındığında çok daha yorucu programlardır. Kuzey Avrupa Turlarını oluşturan başlıca şehirler, Litvanya, Letonya, İsveç, Norveç, Finlandiya  ve Danimarka’dır. Programlar 5 ila 15 ülke arasında planlanmaktadır.

Kuzey Avrupa Turlarında ücretler 1600 € ile 2100 € arasında değişmektedir. Ekstra tur olarak adlandırdığımız turlar şirketlerin programlarına göre farklılık göstermekte kimi programlarda yer alırken kimi programlarda ise bulunmamaktadır.

 

Tourbulance Büyük Avrupa Turlarına HEMEN BAŞVUR.

Yorum

E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır. Doldurulması gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.