OTOBÜSLE AVRUPA TURU İLE AVRUPA’YI KEŞFET

     OTOBÜSLE AVRUPA TURU İLE AVRUPA’YI KEŞFET

Tourbulance güvencesiyle Türkiye’nin en uygun fiyatlı, en güvenilir ve en kapsamlı Avrupa Turu ile Avrupa’yı gezmeyen kalmıyor. 18 gün süren Otobüsle Avrupa Turu programlarımızda tam tamına 18 ülke 27 şehir keşfediyoruz. Tourbulance Avrupa’ya otobüsle tur programlarını gençlere sevdirmeye devam ediyor.

Avrupa Turu | Otobüsle Avrupa Turu | Tourbulance | Avrupa'ya otobüsle tur | En Kapsamlı Avrupa Turu | En Güvenilir Avrupa Turu
Otobüsle Avrupa Turu

OTOBÜSLE AVRUPA TURU TARİHİ

Yolculuklarda otobüs ilk defa Avrupa’da 1662 yılında Fransa’nın başkenti Paris’te kullanılmıştır. İlk otobüs turu Paris’te Saint Antoine ile Luxembourg arasında başlamıştır. Aralarında 8 dakika farklar bulunan 4 otobüs gidiş, 3 adet otobüs ise dönüş istikametinde tur yaparak ilk misafirlerini toplu taşıma ile tanıştırmış oldu. Gidilecek mesafeler farklılık gösterdiği için ilerleyen süre içerisinde durak kavramı ortaya çıkarak yolcular arasında ödeme miktarları da bu şekilde değişmiş oldu. Paris’te ilk olarak kullanılan otobüsleri neden bilinmez ama köylülerin ve askerlerin kullanması yasaktı. Bunun yanında aristokratlar ve kral bile bazen araçlarından inerek yeni olan bu ulaşım yöntemini denemiştir.

 

Ülkemizde ise şehirler arası ve ülkeler arası yolculuklarda otobüsler ortalama 90 yıllık bir tarihe sahiptir. İlk olarak İstanbul Belediyesi tarafından 1926 yılında satın alınan 4 adet Renault Scemia marka otobüs İstanbul sınırları içinde tur yapmaya başladı. İstanbul’da satın alınan ilk 4 otobüs Beyazıt-Taksim hattında denenerek kullanılmaya başlandı. Otobüsle Tur bu şekilde Avrupa ve Türkiye’de başlamış oldu. Tourbulance Avrupa Tatili, ülkemizde 2010 yılından bugüne kadar çok büyük bir ivme yakalayarak yaklaşık 10 yıllık bir süre içerisinde tur programları arasında ciddi anlamda büyük bir pazara dönüşmüştür.

OTOBÜSLE AVRUPA TURU KULLANILAN TUR OTOBÜSLERİ

Gelişen teknoloji ile birlikte yurt içi ve yurt dışı turlarında kullanılan tur otobüslerinin konforu ve sağladığı imkanlar da ciddi anlamda arttı. Tourbulance Turizm Organizasyon Gıda Temsilcilik İnşaat Ticaret Limited Şirketi, Avrupa Turu programlarında kullanmış olduğu yüksek modelli ve Avrupa Birliği standartlarında ki tur otobüsleriyle muadillerine örnek olurken katılımcılarına en konforlu ve en eğlenceli Avrupa Turlarını sunmaya dünden bugüne artan heyecan ve tecrübesi ile devam etmektedir. Tourbulance Tur programlarında, AB standartlarında 2012 ve üstü modellerde, turizm paketli, konforlu ve donanımlı tur otobüsleri kullanmaktadır. (bkz. TUR OTOBÜSLERİMİZ HAKKINDATourbulance, Türkiye ve Avrupa’da yer alan çözüm ortağı büyük otobüs filoları ile her zaman misafirleri için en kaliteli ve en güvenilir ulaşım hizmetini sunmaktadır.

OTOBÜSLE TUR VE OTOBÜSLE AVRUPA TATİLİ NEDİR ?

Otobüsle tur, bir şehri ya da bir ülkeyi yerelden merkeze en detayıyla gezmeyi ve keşfetmeyi sağlayan; bir şehrin ya da bir ülkenin kırsalını, köylüsünü görürken, merkezini ve metropolünü de görme fırsatı sunan ayrıca bu kültürleri kilometre kilometre yaşama ve tecrübe etme imkanı veren, dünden bu güne en nostaljik seyahat şeklidir. (bkz. Avrupa’ya otobüsle tur nedir?)

 

Otobüsle Avrupa Tatili, diğer ulaşım yöntemlerine nispeten ekonomik olarak sunduğu büyük avantajlarla bir yerine birden fazla yeri aynı para miktarını harcayarak keşfetme imkanını bizlere sunar. Bu iki güzel maddeye ek olarak aslında en önemli diyebileceğimiz bir diğer avantaj ise otobüsle tur programlarında sosyalleşme ve eğlence diğer tur konseptlerine göre ciddi anlamda fazladır. Çünkü 18 günlük programımız boyunca bizler ayrı katılımcılar değil adeta birer ev arkadaşı gibi olacağız. Bir otobüs dolusu eğlenceli genç arkadaşınla birlikte Otobüsle Avrupa Turu İle Avrupa’yı Keşfet !

 

Otobüsle Avrupa Turuna yalnız katılırsam sıkılır mıyım ?

Tourbulance, Avrupa Turu programlarında single farkı (tek kişi katılım farkı) talep etmediği için seyahatini tek olarak planlayan bütün gezginlerin ilk durağıdır. 50 katılımcımızdan oluşan her tur otobüsümüzde ortalama 20 ila 25 yolcumuz programlarımıza tek olarak katılmaktadır. Tourbulance, Otobüsle Avrupa Turu’nda single farkı yok! Tek katılım sağladığımda neden yalnız kalmam ve sıkılmam ? 18 günlük Avrupa tatili boyunca sosyalleşmek ve tanışmak için yapılacak aktiviteler ve oyunların yanı sıra her katılımcımız birbirinin fotoğrafını çekmek ve diğer konularda birilerine ihtiyaç duyacağı için asla yalnız kalmayacaksın.

EN UCUZ OTOBÜSLE AVRUPA TURU 

Avrupa Turu programlarımızın sloganı: Az Öde! Çok Gez! Otobüsle Avrupa Turları tüm Avrupa Turları arasında en ekonomik olanıdır. Uçak bileti maliyeti olmadığı için otobüsle turlarda uçaklı turlara nispeten neredeyse yarı fiyatlar ödenir. Bu durum beraberinde bir ülke için harcanacak olan tutarın aynı miktarına çok daha fazla yer görebilmeyi sağlar. Bu sebepten dolayı en ekonomik tur otobüsle avrupa turudur. (bkz.OTOBÜSLE AVRUPA TURU NE KADARA MAL OLUR?)

 • Gümrük vergileri, şehir ve otoban vergileri gibi tutarlar Tourbulance tarafından karşılandığı için bu tür servislere para ödemeniz gerekmez.
 • Otobüsle Avrupa Turu 18 Gün 18 Ülke & 27 Şehirden oluşmaktadır. Tüm Avrupa Tatili programları arasında en kapsamlı program, en uygun fiyat garantisiyle katılımcılarımıza sunulmaktadır. (bkz.OTOBÜSLE AVRUPA TURU TUR PROGRAMI) Tecrübeli ekibimiz tarafından kaliteden taviz verilmeden hazırlanan en ucuz Otobüsle Avrupa Turları her yıl katılımcılarımıza sunulmaktadır.

 

OTOBÜSLE AVRUPA TURU KONAKLAMA

Tourbulance, Otobüsle Avrupa Turu programlarında en fazla konaklama imkanı veren firmadır. 18 günlük programlarımız boyunca Avrupa’nın en güzel ve en büyük şehirlerinde 9 gece konaklama yapılmaktadır. Konaklama 3* ve 4* otellerde, 2 kişilik odalarda planlanmaktadır. Programa tek katılan misafirlerimiz aynı yaş gruplarında yer alan hem cinsleri ile eşleştirilerek 2 kişilik odalarda konaklama yapmaktadırlar. Tourbulance, bu sistemiyle katılımcılarından single farkı talep etmez ve tek kişi katılım sağladığınızda tura katılmak için bir yatak parası daha ödemek zorunda kalmazsınız.

 • Avrupa Turu programlarımızda kullandığımız otellerimiz Avrupa’da yer alan çözüm ve iş ortağı büyük, franchise şirketlerimiz tarafından karşılanmaktadır.
 • Accor Hotels
 • İbis Hotels
 • Booking.com
 • Liberty Hotels
 • Campanile Hotels
 • Eurostars Hotels

Tourbulance‘nin konaklamalarında en çok tercih ettiği otel zincirlerini yukarıda sizler için yazdık. Tourbulance, Asya ve Avrupa’da sahip olduğu otel gücüyle en kapsamlı programı, en fazla konaklama sayısı ve en uygun fiyat garantisiyle katılımcılarına sunmaktadır. En konforlu ve en fazla konaklamaya sahip Otobüsle Avrupa Tatili ile Avrupa’yı Keşfet !

EN KAPSAMLI AVRUPA TURU 

18 gün boyunca 18 Ülke ve 27 Şehir gezdiğimiz Avrupa Turu programlarımız en kapsamlı Avrupa Turu programlarıdır. Tourbulance 18 gün 18 ülke 27 şehirle en kapsamlı Avrupa Turu programını katılımcılarına sunarken programlarında Barselona‘ya da geniş yer vermektedir.

 • YUNANİSTAN – Selanik
 • MAKEDONYA – Üsküp
 • MACARİSTAN – Budapeşte
 • AVUSTURYA – Viyana
 • ÇEK CUMHURİYETİ – Prag
 • ALMANYA – Köln
 • BELÇİKA – Brüj
 • HOLLANDA – Amsterdam, Volendam, Zaanse Schans
 • FRANSA – Paris
 • ANDORRA- Andorra la Vella
 • İSPANYA – Barselona
 • FRANSA – Nice
 • MONAKO-Monte Carlo
 • İTALYA – Pisa, Roma
 • VATİKAN- Vatican City
 • İTALYA – Venedik
 • SLOVENYA – Ljubljana, Bled
 • HIRVATİSTAN – Zagreb
 • BULGARİSTAN – Sofya

18 günlük programımız Avrupa Birliği yol ve trafik kurallarının yanı sıra üst üste yolculuklar olmaması için tecrübeli rehber ekibimiz tarafından çok hassas bir şekilde, iyi bir Ar-Ge ve saha çalışması ile hazırlanmıştır. (bkz. Otobüsle Avrupa Turu Tur Programı) Tourbulance, en az yorucu Avrupa Turu. 

2021 yılı programlarımıza hangi şehirler eklendi ?

 • Andorra La Vella (Andorra):  Vergi cenneti olarak bilinen Andorra 2021 yılı Otobüsle Avrupa Turu programlarımızda yer alıyor. Barselona’ya 3 saatlik mesafede yer alan Andorra programlarımızda Paris-Barselona yolculuğumuzda güzel bir alışveriş ve dinlenme molası. Paris-Barselona yolculuğumuzu güzel bir dinlenme ve alışveriş molası ile bölmemiz sevgili katılımcılarımızı inanıyoruz ki 2021 yılında çok mutlu edecek 🙂
 • Zaanse Schans ve Volendam: Kuzey Hollanda’da yer alan bu iki sofistik destinasyon 2021 yılı Otobüsle Avrupa Turu programlarımızda yer alıyor.
 • Tourbulance sadece Volendam ya da Zaanse Schans’a değil her ikisine de gidiyor.

 

2020 Otobüsle Avrupa Turu programlarımızda, Nice (Fransa) konaklamamız olacak! Güney Fransa şeridinde yer alan Nice harika bir sahil şehridir. Diğer tur firmalarına nispeten Tourbulance, Nice konaklaması ile Barselona-Pisa arasında yapacağımız 1.100 kilometreden oluşan yolculuğumuzu iki parçaya bölmüş, yorgun ve yorucu bir yolculuğun önüne geçmiştir. Ayrıca Nice sahillerinde deniz tatili imkanını da bu şekilde siz sevgili katılımcılarımıza sunmuştur. En Kapsamlı Avrupa’ya otobüsle tur programı ile Avrupa’yı Keşfet !

 

OTOBÜSLE AVRUPA TURU BAŞVURU

Tourbulance’ye başvuru yapmak hızlı, pratik ve kolaydır. Yapılan başvurular ekibimiz tarafından 2 ana kriterde değerlendirilerek 2 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Avrupa’ya otobüsle tur programlarımızda yaş sınırı 18-40 ‘tır. Yaş standardı olmasının en büyük sebebi programın kapsamlı ve yoğun bir şekilde geçiyor olması. 14-18 yaş ve 40-50 yaş grupları için her tur programımızda ayrılmış olan %10 kontenjan mevcuttur.

 

Başvuru yapan katılımcılarımızın değerlendirmeye alındığı bir diğer başlık ise kişinin vize alabilecek sosyo-ekonomik yapıya sahip olmasıdır. Schengen Vizesi için meslek gruplarına göre büyükelçilikler tarafından istenen evrakların katılımcılarımız tarafından sağlanabiliyor olması gerekmektedir. (bkz. Schengen Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler) Tourbulance, Schengen Vizesi için gerekli evrakları sağlayamayan başvuruları reddetmektedir. Başvuru sahibini maddi ve manevi bir sıkıntıya sokmamak adına konu hakkında başvuru işlemi sonrasında bilgi verilmekte ve yapılması gerekenler detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Schengen Vizesi için gereken evraklar başvuru sahibi tarafından karşılanabildiğinde başvuru tekrar işleme alınarak onaylanmaktadır.

 

OTOBÜSLE AVRUPA TURU VİZE

Avrupa’ya otobüsle tur programlarımıza katılacak olan misafirlerimiz için Schengen Vizesi başvuru işlemi tecrübeli ve profesyonel vize departmanımız tarafından gerçekleştirilmektedir. (bkz. Schengen Vizesi Başvuru Süreci) Tur programlarımız için vize başvuruları tur tarihine 1.5-2 ay kala başlamaktadır. Kontenjanların çok hızlı bir şekilde dolması durumunda vize başvuru tarihi 3-4-5 ay önce de yapılabilmektedir. Vize başvuru süreci profesyonel vize departmanımız tarafından takip edilmekte ve her aşamada katılımcılarımız bilgilendirilmektedir. Tourbulance vize anlamında da en en güvenilir ve en kapsamlı Avrupa Turu programıdır.

OTOBÜSLE AVRUPA TURU PROGRAMLARINA KİMLER KATILIR

Tur programlarımızın kitlesi genel olarak macera tutkunu öğrenciler ve mesleki hayatına yeni başlamış, kendini bir Avrupa Tatili ile ödüllendirmek isteyen genç çalışanlardan oluşmaktadır. Üniversite hayatında eğitimine katkı sağlamak ya da ufkunu genişletmek isteyen macera tutkunu öğrenci arkadaşlarımız Avrupa Turu programlarımızın genel kitlesini oluşturmaktadır. ”Evlenip mobilyacı gezeceğinize dünyayı gezin.” İlber Ortaylı Günümüzde bir çok konuda verdiği konferanslar, söylediği sözler, makaleleri ve kitapları ile ülkemizin yetiştirmiş olduğu en büyük bilim ve sanat insanlarından biri olan İlber Ortaylı’nın seyahat etmek ve dünyayı gezmek konusunda ki sözleri bizlere yol gösterici olacaktır.

 

NEDEN OTOBÜSLE AVRUPA TURU 

Avrupa’ya otobüsle tur yapmak her şeyden önemlisi bir maceradır. Diğer avantaj ve artılarına bakmadan önce şunu kesinlikle belirtmek lazım ki 18 gün neredeyse 3 hafta Avrupa’da vakit geçirecek olmak başlı başına bu tur konseptini ön plana çıkartan en büyük artıdır. Günlük hayattan bir süre de olsa uzaklaşmak ve bununla birlikte bu süre zarfında tam tamına 18 ülke ve 27 şehir keşfetmek fikri söylendiğinde bile hepimizi heyecanlandırmaktadır. Bir otobüs dolusu eğlenceli ve keşfetme arzusuna sahip arkadaşınla birlikte yalnızlık çekmeden keyifli ve inanılmaz bir maceradır, Otobüsle Avrupa Turu. (bkz. NEDEN OTOBÜSLE BÜYÜK AVRUPA TURU YAPMALISIN)

OTOBÜSLE AVRUPA TURU YORUCU MU

18 günlük bir Avrupa Tatili düşünüldüğünde doğal olarak yorgunlukta söz konusu olmaktadır. Fakat genç ve heyecanlı bir otobüs dolusu katılımcımızla bu yorgunluk tur programımızda yer alan birbirinden güzel şehirlerin heyecanıyla birlikte yok olmakta. Düşünsenize bir gün Prag’da ertesi gün Amsterdam’da sonra Paris ve daha sonra Barselona. Şehirlerin isimlerini bile telaffuz ettiğimiz de kalp ritmimiz hızlanıyor. Otobüsle Avrupa Turu programımızda üst üste yolculuklar bulunmamaktadır. 18 günlük Avrupa Turumuz süresince Avrupa’nın en güzel başkentlerinde tam tamına 9 konaklama planlanmıştır. 1 gece ülkeler ve şehirler arasında ulaşımımızı sağlarken, 1 gece otel konaklaması şeklinde hazırlanmış olan kapsamlı tur programımız yorgunluk seviyesini çok ciddi anlamda düşürmektedir. Konforlu ve donanımlı tur otobüslerimiz ile yolculuk esnasında katılımcılarımızın yorgunluk çekmemeleri amaçlanmıştır. Her macera biraz yorucudur fakat sizler için en konforlu seyahati Tourbulance planladı.

 

TOURBULANCE 81 ŞEHRİMİZE HİZMET VERMEKTEDİR

Tourbulance bir Ankara acentesidir. Merkez ofisimiz Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı 83/8 Kızılay/Çankaya/Ankara adresindedir. Avrupa Turu konseptinde tur operatörü olarak faaliyet gösteren firmamız yaklaşık 30 şehirde yer alan promotör tur acenteleri vasıtasıyla da tur programlarını katılımcılarına ulaştırmaktadır. Tourbulance 81 ilde aktif olarak faaliyet göstermekte fakat resmi olarak kendi adı altında bir şubesi yoktur. Otobüsle Avrupa Turu konseptinde faaliyette bulunan acenteler arasında şube sahibi olan acente sayısı çok az miktardadır. Tur programları için şubesi olduğunu beyan eden tur şirketlerini TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) arayarak teyit ve kontrol edebilirsiniz.

 

OTOBÜSLE AVRUPA TURU PROGRAMLARINA KATILACAK OLAN KİŞİLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKENLER
 • Ülke ve şehirlerde yapılacak olan geziler için detaylı bir tur programının var olup olmadığı kesinlikle kontrol edilmelidir. (bkz. Otobüsle Avrupa Turu Tur Programı)
 • Schengen Vizesi için hizmet alınacaksa vize departmanının olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • Detaylı tur programı kesinlikle okunmalı ve nasıl bir seyahate çıkılacağı hususunda katılımcı bilgi sahibi olmalıdır.
 • Seyahatlerin kesinlikle TÜRSAB bünyesinde yapılıp yapılmadığı hususunda katılımcılar araştırma yapmalı ve seyahatlerini Turizm Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren, TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) üyesi A grubu seyahat acentaları tarafından organize edilip edilmediği hususunda bilgi sahibi olmalıdırlar.
 • Fiyat-Performans durumu çok iyi bir şekilde değerlendirilmeli, sosyal medyada firmalar tarafından belirtilen konular kesinlikle reel olarak araştırılarak otobüsle avrupa turu programlarına katılım sağlanmalıdır.
 • Otobüsle Avrupa Turu programı için kayıt yaptırılacak seyahat acentesinin kesinlikle daha önce gerçekleştirmiş olduğu programlara göz atılmalı, katılımcı yorumları okunmalı ve ve referanslar alınmalıdır.
 • Tourbulance A Grubu Seyahat Acentesi güvencesi.

 

HEMEN BAŞVUR

Yorum

E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır. Doldurulması gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.