Otobüsle Avrupa Turu 2021

Nedir bu Otobüsle Avrupa Turu? Son yıllarda neden bu kadar popüler oldu? Bana eşlik edecek biri yok nasıl yaparım? Otobüste rahat edebilir miyim? Yorulur muyum? Yeterli derecede dil bilmiyorum ve seyahat edeceğim ülkelerdeki insanlarla iletişim kurabilir miyim, anlaşabilir miyim? Bu tur bana ne katar? Otobüs konforlu mu? Bu kadar uzun yol otobüsle çekilir mi? Oteller nasıl? (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

Şöyle bakıldığında bir dünya daha soru ve kaygı ekleyebiliriz. Ama endişe etmeye gerek yok. Şimdi olayı kavrayacak ve birlikte bu kavramın nasıl bir şey olduğunu açıklığa kavuşturacağız.

Otobüsle Avrupa Turu 2021, Tourbulance mi diğerleri mi?, Otobüsle Avrupa Turu ne kadara mal olur? | Tourbulance Otobüsle Avrupa Turu | Ekonomik Avrupa Turları | Büyük Avrupa Turu | Mini Avrupa Turu | Otobüsle Avrupa Turu Yorum.
Tourbulance büyük Avrupa turu, otobüsle.

 

Nedir Bu Otobüsle Avrupa Turu?

 Otobüsle Avrupa Turu olarak haftalık turlardan tutun da 20 gün veya 1 ay süreli çok fazla tur çeşidi vardır. Ancak bizim değineceğimiz son yıllarda popülerlik kazanmış “Otobüsle Avrupa Turu” aslında bir otobüs dolusu katılımcı ile ortalama 20 günde Avrupa’nın 25 ve daha fazla şehrinin tamamının otobüs ile gezildiği, büyük bir turdur.

 

Böyle bakıldığında büyük ve yoğun bir tur programı ile karşılaşıyoruz. Büyük ve yoğun bir program olmasına rağmen ve programın tamamının otobüs ile yapılmasına rağmen neden bu kadar sevildi ve popüler oldu? İşte bu sorunun cevabı aslında sorunun içerisinde gizli. Normal şartlarda insanların bu kadar şehri gezmeye ya vakti yok ya ekonomik gücü yok ya da yukarıda bahsedilen soru ve kaygılardan bir veya birkaçına sahipler. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

 

 

Otobüsle Avrupa Turu Son Yıllarda Neden Bu Kadar Popüler Oldu?

Öncelikle herhangi bir Otobüsle Avrupa Turu programını ele aldığımızda, programın ulaşımının karayolu ile yapılması zaten başlı başına ulaşım ücretinin kişi bazlı azalmasını sağlamaktadır. Program boyunca gezilerde şehir içinde de ulaşımı otobüs sağladığı için katılımcıların cebinden ekstra bir ulaşım ücreti de çıkmamaktadır. Dolayısıyla “otobüs” neredeyse her kalemde ekonomik anlamda katılımcıya artı bir etki yaratmaktadır. Ayrıca programlar ve fiyatlar firmadan firmaya farklı olsa da sonuç olarak bu saydığımız başlıca etkenlerden dolayı tamamı otobüsle yapılan programlar diğer ulaşım araçlarına göre çok daha uygun olmaktadır.

 

Genel olarak bakıldığında uçaklı turlarda başlangıç noktası ile bitiş noktası arasında uçak kullanılır ve bu ulaşım gayet konforlu gözükse de hem otobüse göre fiyat olarak pahalıya mal olur hem de turun kalan diğer ulaşımı ve şehirler arası yolculukların tamamı otobüsle yapılmaktadır. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

 

Örneğin; 1 haftalık uçaklı İtalya turunu ele alalım. Herhangi bir başlangıç noktasından gezinin başlayacağı noktaya uçakla ulaşım yapılır. Havaalanından misafir otobüsle karşılanır ve program başlar. Toplamda 7 gün boyunca programda olan şehirler otobüs ile gezilir. Programın son günü misafir otobüs ile havaalanına bırakılır ve başlangıç noktasına dönüş sağlanır.

 

Tourbulance Avrupa turu. Otobüsle Avrupa Turu 2021.

En İyi Otobüsle Avrupa Turları

Uçakla Avrupa Turu programlarının genelinde “ekstra tur” diye tabir edilen, program dışı ek turlar ve ek ücretler mevcuttur. Erken rezervasyon gibi ekstra indirim sağlayan kampanyalar dışında örnek verilen program “ekstra turlar” ile birlikte 1 haftalık tur olmasına rağmen neredeyse Otobüsle Avrupa Turu fiyatına denk gelmektedir.

 

Yukarıdaki bahsedilen 1 haftalık tur örneği dışında da seçenekler mevcut. İnsanlar bireysel olarak da Avrupa seyahati yapmaktadır. Bireysel bir seyahatte, gezilecek şehre ulaşım sağlandıktan sonra otele, otelden gezilecek yerlere oradan da diğer şehirlere ulaşımı yine bireysel olarak yapmak hem yorucu hem zahmetli ve bazen de hiç ekonomik değildir. Bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı “Otobüsle Avrupa Turu” oldukça cezbedici hale gelmiştir. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

 

Otobüsle Avrupa Turu’nun son yıllarda bu kadar popüler olmasının başlıca sebebi yukarıda bahsettiğimiz gibi tabii ki ekonomik olması ve bir haftalık bir veya birkaç Avrupa ülkesi turu fiyatına denk gelmesidir. Ayrıca 25 ve daha fazla şehrin tek bir seferde görülmesine olanak sağlamasıdır. Ekstra olarak müthiş dostlukların oluştuğu samimi bir ortamı olmasıdır.

 

 

Otobüsle Avrupa Turu’nu Kimler Tercih Ediyor?

 Otobüsle Avrupa Turu düzenleyen birçok firma bulunmaktadır ve bu firmalar arasından herhangi birinden hizmet almak isterseniz öncelikli olarak Turizm Bakanlığı’na ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’ne bağlı olan bir firmayı tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Oldu ki herhangi bir sebepten bir sorun yaşadınız, kurumsal ve resmi bir firma ile sorununuzu çok daha rahat çözebilirsiniz. Diğerlerine yorum yapmak istemiyoruz.

 

Uyarımızı yaptıktan sonra konumuza dönelim. Bahsi geçen programlar aslında herkes tarafından talep görmekte fakat firmalar bu hizmetlerine bir kısıtlama getirmiş durumdalar. Genellikle 18 – 40 yaş arası misafirleri tercih etmektedirler. Bu yaş aralığında olmayan kesimden kocaman bir “Neden?” sorusunu duyar gibiyiz. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

 

Uzun bir yol, yoğun bir program yüksek enerji ister. Herkeste böyle bir enerji ve tutku da olmayabilir. Bu enerjiye sahip olan kesim genelde bahsedilen yaş aralığındadır. Dolayısıyla firmalar genel olarak tercihlerini bu yönde kullanmaktadır. İstisna olarak tabii ki firmalar bu yaş aralığında olmayıp da yüksek enerjiye ve tutkuya sahip misafirleri de kabul etmektedirler. Ancak bu firmadan firmaya değişiklik göstermektedir.

 

Otobüsle Avrupa Turu Blog, Otobüsle Avrupa Turu mu Interrail Mı?, Trenle Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turu, Ekonomik Avrupa Turları, Mini Avrupa Turu.
Otobüsle büyük Avrupa turu, Tourbulance.

Otobüsle Avrupa Turu Programları Nasıl Gerçekleşiyor?

 Çeşitli Otobüsle Avrupa Turu programları bulunmaktadır. Bunlardan bazılarına örnek vermek gerekirse; Otobüsle Balkan Turları, Otobüsle İtalya Turları, Otobüsle Orta Avrupa Turları, Otobüsle Mini Avrupa Turları, Otobüsle Büyük Avrupa Turları…

 

Yazımızda öncelikli bahsettiğimiz aslında bu turlar arasındaki en kapsamlı tur olan Büyük Avrupa Turu’dur. Gelelim bu programlar nasıl gerçekleşiyor kısmına.

 

Otobüsle Avrupa Turu programı organize eden firmalar genel olarak Türkiye’den çıkışı kara sınırı olan Yunanistan veya Bulgaristan üzerinden gerçekleştirmektedirler. Daha sonra içeriğinde yer alan programa göre Avrupa’nın büyük bir kesimini (genel olarak ülkelerin başkentlerini) gezerek tekrar aynı şekilde Yunanistan veya Bulgaristan üzerinden dönüş yapmaktadırlar. Bu şekilde 25 ve üzerinde şehir gezerek misafirlerine başladıkları noktada veda ederler. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

 

Otobüsle Avrupa Turları boyunca AB standartları gereği 2012 ve üstü model turizm paketli otobüsler kullanılmaktadır. Otobüsler ile uzun yollar kat edildiği için AB standartları ve kuralları gereği en az iki şoför bulunmaktadır. En az iki şoför bulunmasının sebebi de şoförlerin yeteri kadar dinlenebilmeleri, sağlıklı bir sürüş yapabilmeleri ve misafirlere rahat ve konforlu bir yolculuk sağlayabilmeleri içindir. Konforlu bir seyahat ve yolculuk için AB standartlarındaki otoyollar kullanılmaktadır.

Otobüsle Avrupa Turu 2021

Konaklamalar, turistik yoğunluğu fazla olan şehirlerde seçilmektedir ve bu şehirlerde yine AB standartları ve kuralları gereği otobüsler belirli sürelerde dinlendirilmektedir. Bir rehber ve bir koordinatör eşliğinde gezilecek şehirlere seyahat edilmekte ve geziler yapılmaktadır. Yolculuklar boyunca belirli sürelerde molalar verilmekte ve misafirlerin dinlenme, tuvalet veya alışveriş gibi ihtiyaçlarını giderebilmeleri sağlanmaktadır.

 

Program dahilindeki şehirlere ulaşıldığında gezilecek noktalara en yakın otopark veya yolcu indirme noktaları kullanılmaktadır. Rehber ve koordinatör eşliğinde grup olarak şehirde görülmesi gereken noktalar gezilmekte ve sonrasında misafirlere serbest zaman verilmektedir. Misafirler bu süre zarfında kendi seyahat zevklerine göre de şehirleri gezme şansına sahip olmaktadırlar. Buluşma saatinde tekrar yola çıkılarak seyahate devam edilmektedir. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

 

Programlar boyunca en çok tedirgin olunan noktalardan biri de oturma düzenidir. “Ya kötü yere denk gelirsem?” Böyle bir sorununuz olmaz çünkü genelde konaklamadan konaklamaya yer değiştirme düzeni kullanılmaktadır. Yani herkes neredeyse otobüsün her koltuğuna oturmuş olacaktır.

Otobüsle Avrupa Turu mu Interrail Mı?, Trenle Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turu, Ekonomik Avrupa Turları, Mini Avrupa Turu.
Neden Tourbulance? Otobüsle Avrupa Turu 2021.

Otobüsle Avrupa Turu Yolculuğu

Firmadan firmaya değişiklik olsa da genel olarak bahsi geçen turun hizmetini veren firmalar, programları boyunca misafirlerini rahat ettirmek amacıyla programlarını “1 gece yol, 1 gece konaklama” şeklinde planlamaktadırlar. Konaklamalarda AB standartlarına uygun 3* ve 4* oteller kullanılmaktadır.

 

Hali hazırda yoğun ve yorucu olan bu tarz programları satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de iki konaklama arası üst üste ne kadar süre yolculuk edildiğidir. Bu hatırlatmayı da yaptıktan sonra gelelim konaklamaların detayına. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

 

 

Otobüsle Avrupa Turları Konaklamaları Nasıl Oluyor?

 Konaklamalar grup olarak yapıldığından ücretinin normale göre uyguna geldiğinden bahsetmiştik. Ucuz etin yahnisi kötü olur diye düşünmeyin sakın. Bu programları hazırlayan ekipler tamamen misafirlerinin konforunu ve keyfini düşünmektedirler. Temiz, konforlu ve AB standartlarında, dünyanın birçok noktasında şubeleri olan grup otelleri tercih edilmektedir. Genel olarak bu turları gerçekleştiren firmaların kullandığı tüm oteller birbirinin benzeridir aslında.

 

Otobüsle Avrupa Turu yapan firmalar, AB standartlarında 3* ve 4* oteller kullanılmakta ve tercih etmektedirler. Firmadan firmaya değişse de genelde odalar iki kişiliktir. Diyelim ki size eşlik edecek biri yok ve tek kişi olarak programa katılmak istiyorsunuz. Bu süreçte eğer “tek kişilik” odada kalmak isterseniz sizden “single farkı” yani tek kişi farkı ücreti talep edilir. Eğer yok ben bu ücreti ödemek istemiyorum derseniz, sizi sizin gibi tek katılan bir misafir ile eşleştirip konaklamalarınızı bu şekilde ayarlayacaklardır. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

Avrupa’ya Otobüsle Tur Yemek

Gelelim otellerdeki kahvaltı olayına. Tercih edilen otellerde sabah kahvaltısı ücrete dahil olarak verilmektedir. Avrupa’da klasik kahvaltı kültürü bizdeki gibi olmadığından hangi firmadan hizmet alırsanız alın, Avrupa’da ve (artık günümüzde de birçok yerde yaygınlaşmaya başladı) “kontinental kahvaltı” terimi ile karşılaşacaksınız. Dolayısıyla kahvaltıda çok fazla çeşit beklemeyin çünkü Avrupalı genelde hafif kahvaltı yapar. İçerisinde sıcak servis bulunmayan daha çok çay ve kahvenin yanında meyve, et, peynir, reçel, ekmek vb. soğuk yiyecek çeşidi olan kahvaltı türüdür bu. Yine de yeterli gelecektir ama dikkat edin bunu vermeyenler firmalar da var. Afiyet olsun.

 

Kahvaltı sonrası yola çıkılacağından kahvaltı saati, valizlerin otobüse teslim edilmesi gereken saat ve kalkış saati ile ilgili bilgilendirmeler konaklama günü veya öncesinde yapılır. Bu saatlere uymak çok önemlidir çünkü her geç kalış programın sarkmasına sebebiyet verecektir. Dakik biri değilseniz bu programlarda hoş karşılanmayabilirsiniz. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

 

Oteller dışında yolda valiz açmak yasaktır. Bu durumun yaşanmaması için konaklama sonrası veya konaklama olmayacak günlerde kullanacağınız kişisel eşyalarınızı valize değil de yanınıza bir sırt çantası yardımıyla almak gerçekten faydalı olacaktır. Bu durum için rehber veya koordinatör bilgilendirme yapacaklardır ama sırt çantanıza diş fırçası, diş macunu, deodorant, parfüm, yedek kıyafet vb. eşyalar almanız hayat kurtarır.

 

Konaklama olmayan günlerde yani gündüz ve gece yolculuklarından da bahsetmek gerek. Genel olarak “1 gece yol, 1 gece konaklama” yapan firmalarda gündüz yolculuklarında keyifli vakit geçirmek adına otobüs içerisinde çeşitli aktiviteler, etkinlikler yapılır veya oyunlar oynanır. Gece yolculuklarındaysa evdeki konforu tabii ki aramamak gerek. Otobüsle uzun yolculuk yapmak yorucu olsa da Otobüsle Avrupa Turu konseptindeki yolculuklar buna değecektir. Elbette ki yorulacaksınız. Fakat her sabah başka bir şehirde uyanmanın vereceği heyecanla kendinizde bir dolu enerji bulacaksınız. Programın son günü “geri dönelim, baştan başlayalım” gibi cümlelerle bile karşılaşabilirsiniz. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

 

Otobüsle Avrupa turu fiyatları, ekonomik Avrupa turları, Tourbulance.

Kullanılan Otobüsler

Otobüsle Avrupa Turlarında kullanılan otobüsler şehirler arası kullanılan otobüslerden farklıdır. Otobüsler, MAN, TRAVEGO, TEMSA, SETRA ve NEOPLAN gibi kaliteli otobüs markaları arasından seçilmekte ve tur tarihlerinde yer alan misafir sayısına göre 46 kişilik ya da 54 kişilik olarak kullanılmaktadır. Programlarda kullanılmakta olan bu otobüsler AB standartlarında, amacına uygun yani turizm paketli ve donanımlı otobüslerden oluşmaktadır.

 

Turizm paketli otobüslerde misafirin ihtiyaçlarına göre donanımlar bulunmaktadır. Örneğin priz ve usb girişleri, bagaj kapasitesi vb. gibi donanımlar seyahatin verimliliğini arttırmaktadır. Misafirler telefon, laptop, tablet gibi akıllı cihazlarını, fotoğraf makinalarını veya powerbank gibi cihazlarını şarj edebilmektedirler. Yaklaşık 3 haftalık bir yolculuk yapılacağı göz önünde bulundurulduğunda otobüsün elektrik aksamının güçlü olması gerekmektedir. Dolayısıyla turizm paketli otobüsler bu gibi donanımlarla şehirler arası otobüslerden farklıdır. Bu da seyahatin keyifli ve konforlu geçmesini sağlamaktadır. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

 

Otobüsle Avrupa Turu’nda Nelere İhtiyaç Duyulur? 

Otobüsle Avrupa Turu programları, yurt dışına gerçekleşeceği için öncelikle bir pasaporta sahip olmak gerekiyor. Pasaport sahibi olmak için en yakın nüfus müdürlüğüne müracaat edilmesi gerekmektedir. Kişi eğer AB vatandaşı değilse, program tarihlerinde geçerli bir Schengen vizesine sahip değilse veya Yeşil Pasaport, Gri Pasaport ya da Diplomatik Pasaport sahibi değilse doğal olarak vizeye de ihtiyacı olacaktır.

 

Geçerli olan vizenin adı Schengen Vizesi’dir. Ancak yolculuk boyunca birçok ülkeye giriş ve çıkış yapılacağından vizenin çok girişli olması gerekmektedir. Yani kişi, “Multi Schengen Vizesi” almak zorundadır. Geçerli bir vizeye sahip olunmadığı takdirde AB ülkeleri bu kişileri ülkelerine kabul etmeyecektir. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

 

Vize konusu insanların en çok tedirgin olduğu konudur fakat aslında hiç tedirgin olmaya gerek yok. Çünkü kişi eğer gerekli koşulları sağlıyorsa vize verilmemesi için herhangi bir sebep yoktur. Tabii ki istisna durumlar da olabiliyor. Bir kişiye vize verip vermemek yine büyük elçiliklerin inisiyatifindedir.

Otobüsle Avrupa Turu 2021. Schengen Vizesi. Vize Nasıl Alınır?

Otobüsle Avrupa Turu Vize

Vize için tur ücreti dışında ekstra ücret istenmektedir çünkü bu ücret vize alınacak ülke veya ülkelerin büyük elçiliklerine ödenmektedir. Ayrıca kişi vize başvurusunda bulundu ve kabul edilmedi diyelim, böyle bir durumda büyük elçilikler iade yapmadıklarından dolayı kişilere vize başvurusu için ödedikleri ücret iade edilmeyecektir.

 

Vizeye bireysel olarak da başvurulabileceği gibi tur şirketi aracılığıyla da başvurulmaktadır. Tabii bireysel başvuruya göre tur şirketinin ücreti biraz daha fazla olmaktadır. Tur şirketleri misafirin adına işlemleri yürüteceğinden vize bedeline ek olarak bu hizmetin bedelini de almaktadırlar. Ayrıca eğer ilk defa vize alacaksanız tur şirketi aracılığıyla vizeye başvurmanızı tavsiye ederiz. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

 

Vize alacak kişiler için vize başvurusunda kullanılmak üzere, başvuru ücreti ile beraber belirli evraklar talep edilmektedir. Bu belirli evraklar sizi korkutmasın. Bahsedilen evraklar 1 gün içerisinde temin edilebilecek evraklardır.

 

Talep edilen evraklar teslim edildiğinde başvuran kişi adına konsolosluklardan randevu alınmaktadır. Yakın zamanda Schengen Vizesi almamış kişiler parmak izi alınmak için konsolosluklara davet edilir. Eğer kişi yakın zamanda Schengen Vizesi almışsa, konsolosluğa çağırılmadan işlemleri tamamlanmaktadır.

 

Pasaport ve vize halledildikten sonra arkanıza yaslanıp program tarihini beklemekten başka bir de valiz hazırlamanız gerekecektir. İşte tam da burada tur şirketleri misafirlerine bu hazırlık döneminde genel ihtiyaçlar için bilgilendirme yapmaktadırlar. Gerekli olabilecek tüm detayları misafirlerine bildirerek, misafirlerin program boyunca ihtiyaçları olabilecek her şeyi açıklayan bir liste yayımlarlar veya misafirlere bu listeyi gönderirler. Tabii bunlar isteğe bağlı olarak azaltılıp çoğaltılabilecek şeylerdir tamamen kişilerin inisiyatifindedir. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

Otobüsle Avrupa turu ekşi, otobüsle Avrupa turu yorum

Otobüsle Avrupa Turu Forum

Misafirlere orta boy bir valiz ve otobüsün iç raflarına koyabilecekleri bir sırt çantası getirmelerine izin verilir. Şehirler arası yolculuklarda olduğu gibi bagaj ve raflar boş olmayacağından tüm misafirlere eşit haklar tanınmaktadır.

 

Aslında en önemli ihtiyaçlardan biri de programa başlamadan birkaç gün öncesinde güzel bir ön araştırma yapıp, notlar alıp, programa öyle katılmaktır. Çünkü her misafirin kendine özgü seyahat zevki bulunmaktadır. Programda belirtilen güzergahlar ve destinasyonlar dışında misafirlerin merak ettikleri noktalar, görmek istedikleri yerler veya deneyimlemek isteyecekleri aktiviteler olacaktır. Verilecek serbest zamanlarda bu notlar misafirlerin turu en verimli şekilde geçirmelerini sağlayacaktır. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

 

 

Tur Ücreti Dışında Ne Kadar Harcama Yapılır?

Otobüsle Avrupa Turlarının bir diğer güzel özelliği de firmaların genelinde “ekstra tur” olmaması. Yani çoğu firma, misafiri programın dışında ekstra yerlere götürmek için ekstra ücretler talep etmemektedir. Tabii ki de hepsi değil.

 

Konaklanan otellerde sabah kahvaltıları ücrete dahil olarak alınmaktadır. Bunun dışında kalan tüm öğünler, özel olarak gitmek istenilen noktalar veya deneyimlemek istenilen tüm aktiviteler, müze ve ören yeri giriş ücretleri, hediyelik eşya, alkol, sigara, alışveriş vb. gibi tüm masraflar misafire aittir.

 

Harcama kişiye özgü bir durum olup değişiklik göstermekte olsa da ortalama 3 haftalık bir programda 500 Euro gibi bir harçlık genel olarak yeterli olmaktadır. Ayrıca konaklama olmayan günlerde kahvaltı veya ara öğünler için misafirler yanlarında bozulmayan yiyecekler de getirip yeme içme kısmını biraz daha ekonomik bir hale de getirebilmektedirler. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

 

Program esnasında nereye ne kadar harcarım diye internetten de bir ön araştırma yapılabilir. Örneğin, müze gezmeyi seven misafirler, program boyunca gezilecek şehirlerdeki gitmek isteyebilecekleri müzelerin fiyatlarına bakıp kendilerine ortalama bir maliyet çıkartabilirler. Bu ve bunun gibi araştırmalar maliyet hesaplamasında faydalı olacaktır.

 

Otobüsle Avrupa turu yorum.

Otobüsle Avrupa Turu’ndan Beklentiler, Turun Katkıları Nelerdir?

İnsanlar ne satın aldıklarını bilirlerse aslında beklentilerini ona göre de belirleyebilirler. Avrupa’ya ilk defa gidecek bir kişinin program boyunca neler göreceği ve neler yapabileceği veya programın ona neler vereceği hakkında herhangi bir bilgisi yoksa ve en ufak bir ön araştırma dahi yapmamışsa, tur programı kişiye bir şey katamaz veya kişi programı efektif ve verimli bir şekilde tamamlayamaz.

 

Genel olarak misafirler, yeni kültürler tanımak, yeni insanlar tanımak, dil becerilerini geliştirmek, vizyonlarını geliştirmek, kendi ülkelerinde olmayan farklı şeyleri görmek veya deneyimlemek ya da sadece fotoğraf çekmek gibi beklentiler içerisinde bu tarz programlara katılmaktadırlar. Herkesin seyahat zevki ve dünya görüşü, arzu ve istekleri farklıdır. Kimi sadece görmek kimi de sadece yaşamak için bu programlara katılmaktadır. Önemli olan da anın tadını çıkartmak değil mi zaten? (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

 

Yaklaşık 3 haftalık bir programda kişiler arası etkileşim fazlaca olacağından birlikte unutulmayacak anılar biriktirip, kopmayacak arkadaşlıklar edinilebilir. Serbest zamanlarda dış dünya ile bolca iletişime geçmek dil beceresini geliştirebilir. Kişi çevreyi gözlemleyip oradaki farklı bulduğu bir şeyi kendi ülkesine ve şehrine kazandırabilir. Farklı kültürlerden insanlarla bir arada yaklaşık 3 hafta geçirileceğinden bolca sosyalleşebilir, farklı fikir ve düşüncelere sahip olunabilir.

Kişi bazı önyargılarını ve tabularını yıkabilir. Sürekli yolculuk halinde olmak yardımlaşma ve dayanışmayı arttırır. Ve daha birçok katkısı olan bu konseptteki turlar dünyanıza yeni bir pencere, bakış açısı kazandırır. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

Seyahat, insanın kendisini tanımasıdır. 

 

Otobüsle Avrupa Turu | Avrupa Turu | Büyük Avrupa Turu | Kamp Turu | Kamp Turları | Balkan Turu | 2021 Avrupa Turu | 2021 Otobüsle Avrupa Turu

Otobüsle Avrupa Turu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gerçekleşecek tur programının net bir şekilde paylaşılmış olmasına dikkat etmekte fayda var. Sadece fiyatı uygun olarak tercih edilen bazı programlarda program ücreti kadar da “ekstra tur” ile karşılaşılmaktadır. Bazı firmalar da detay vermeyip programlarına sadece şehir veya ülke isimleri yazmaktadırlar.

 

Detaylar ön araştırma için önemlidir. Ayrıca ne satın aldığınızı bilmeden yola çıkmak oldukça büyük sorunlar yaratabilir. Dolayısıyla bir tur satın alırken detaylara dikkat edilmeli. Neler dahil? Neler dahil değil? Nereler gezilecek? Nerelerde konaklama yapılacak? Ekstra ücretler var mı? İki konaklama arası üst üste ne kadar yolculuk olacak? Günlük program yayınlanmış mı? Eğer bu sorular ve bunun gibi daha birçok soruya cevap bulabiliyorsanız işte o zaman arkanıza yaslanıp programın keyfini çıkarabilirsiniz demektir. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

 

Eğer sorularınıza cevap alamıyorsanız, hizmetin satın alınımından tur gününe kadar sizinle her ihtiyacınız ile ilgilenen yetkililer yoksa, belirli bir ücret ödeyip daha sonra yetkililere ulaşmakta zorluk çekiyorsanız her türlü problemle karşılaşabilirsiniz.

 

Otobüsle Avrupa Turu Selanik
Otobüsle Avrupa Turu Ekşi.

Tourbulance’nin Diğer Firmalardan Farkı Nedir? Neden Tourbulance?

2012 yılından bu yana Avrupa kıtası başta olmak üzere Asya kıtası ve yurt içinde faaliyet gösteren bir tur operatörü olan Tourbulance, Avrupa ve Asya kıtalarında mevcut olan çözüm ortakları ile en uygun fiyat garantili ve konforlu programları misafirlerine sunmaktadır.

 

Tourbulance Turizm Organizasyon Gıda Temsilcilik İnşaat Ticaret Limited Şirketi olarak, New Generation Travel Agency (Yeni Nesil Seyahat Acentesi) adı altında TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) üyesi, A grubu bir seyahat acentesidir. A-12329 Belge numarası ile TÜRSAB’a kayıtlıdır. Tüm faaliyetlerini Turizm Bakanlığı bünyesinde TÜRSAB üyesi olarak kurumsal ve resmi bir şekilde gerçekleştirmektedir. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

 

Otobüsle Avrupa Turları, şirketin başlıca konseptini oluşturan turlar olduğundan otel, otobüs, vize gibi bütün hizmet kalemlerini Tourbulance kendisi planlar ve aracı kullanmaz. Aracıların olmadığı bu sistem de katılımcılara en uygun fiyata, en kaliteli ve konforlu hizmetin sunulmasını sağlamaktadır.

 

Tourbulance, müşteri odaklı çalışmak ve müşteri memnuniyeti olmazsa olmaz anlayışını benimsemiş bir şirkettir. Tüm programlar ve organizasyonlarda alanında uzman, tecrübeli kadro, rehberler ve tur liderleri ile misafirlerin maksimum seviyede keyif alması adına çalışılmaktadır. En önemli özelliği de fahiş fiyatlara karşı olan bir şirket olmasıdır.

 

Tourbulance Yorumları | Otobüsle Avrupa Turu Yorum | Avrupa Turu Yorum | Balkan Turu Yorum | Kamp Turu Yorum | Olympos Turu Yorum | Kamp Tatili Yorum | Kuzey Avrupa Turu Yorum
Otobüsle Avrupa Turu Yorum

Otobüsle Avrupa Turu Yorum

Tourbulance, Otobüsle Avrupa Turu ve diğer tur programlarındaki misafirlerine programları sonrası yaptığı memnuniyet anketi ile sürekli kendini geliştiren ve yenileyen bir şirkettir.

 

Tourbulance’den herhangi bir paket tur veya tatil hizmeti alan misafirlerin %90’ı bir sonraki tatil planlarında tekrar Tourbulance’yi tercih etmektedirler.

 

Tourbulance, alt markası olan NGTA TUR ile birlikte dünya tatil destinasyonlarının %95’ine ulaşan turizm ağı ile yurt içinde 50, yurt dışında 40 farklı destinasyonda Paket Tur ve Tatil hizmeti vermektedir. (Bkz. Otobüsle Avrupa Turu 2021)

 

İSKENDER ARDIÇ

Yorum

E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır. Doldurulması gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.